Komentáře k článku zpět na článek

helza 14. 6. 2019 | 15:05

@Elynor: Máš pravdu, nebydleli a nevíme. Chtěla jsem ale doplnit všechny příspěvky typu "hloupou ženu hřálo dobré bydlo" úvahou, že i to dobré bydlo nemusí vždy "hřát", ale může pořádně pálit a dokonce se i stát příčinou rozpadu vztahu. A ano, máš pravdu i v tom, že jde o to, zda kdyby šlo o něco podstatného, prosadil by si svoje.

Elynor 14. 6. 2019 | 11:46

@helza: Tak my jsme tam s nima nebydleli, takže nevíme, jak to přesně bylo. Podle mého když je muž hodný a o ženu se stará, neznamená to automaticky, že to je bačkora a že ji ve všem poslechne. Možná že mu jenom nestálo za to se dohadovat o zbytečnostech, tak jí radši vyhověl, ale kdyby šlo o něco podstatného, třeba by si prosadil svoje. Nebo neměl důvod se nějak profilovat do vůdce smečky, když všechno fungovalo i bez toho. Teprve až by vypukla nějaká krize, tak by převzal velení. Ovšem souhlasím s tím, že Kamila se nespíš nudila, a že dodneška neví pořádně, co by vlastně chtěla. Ale kdo z nás to ví? Já se hlásit nebudu, páč já to nevím. A to je v mým věku už na pováženou.

helza 14. 6. 2019 | 09:42

Já se ale ještě vrátím k článku a předpokládám, že se mnou nebudete souhlasit. Kamila píše: "Jakub kolem mě skákal, jak jsem si pískla. Vždycky mě měl na prvním místě, jenže ..." - a tady je ono jenže. Na venek to vypadá, že se Kamila měla jako pr..se v žitě, ale ono to takto opravdu není. Kamila měla vedle sebe poslušného pejska, ale to, co žena potřebuje nejvíc, to je oporu, oporu pro chvíle, kdy budou přicházet na svět děti, kdy bude ona sama slabá, prostě silného a rozhodného muže, muže, který ji dikáže říct "ne", to rozhodně neměla. A i když se mnoha ženám zdá, že je takový hodný manžel ideální, i když se mnohé snaží toho svého si takto "převychovat", většinou, když se jim to podaří, tak od něj nakonec utečou. V lepším případě si pořídí nějakého toho milence. Je to stejné, jako když mužům imponuje silná, soběstačná a dominantní žena a když ji, celí šťastní dostanou, jsou nakonec nešťastní. Obvykle aniž ví proč. A v tom je možná i problém Kamily. Odešla z nudy a touhy po lepším "chlapovi", aniž vlastně věděla proč. Aniž ji došlo, v čem skutečně spočívala její nespokojenost. A jestli ji to nedojde a jestli bude hledat a najde muže podobně "hodného", čeká ji nové zklamání, nové opakování příběhu.

Elynor 14. 6. 2019 | 06:00

Na druhou stranu je dlužno připustit, že většina lidí má v sobě tu touhu a zvědavost, jestli by se nemohli mít ještě líp, než se jim podařilo dosud. Jestli někde za rohem není ta tráva zelenější, a co kdyby tam bylo něco lepšího než tráva. Konec konců kdyby to tak nebylo, tak lidstvo jako druh nevybudovalo civilizaci, protože by si spokojeně natrhalo banány a nic by neřešilo. Všechny objevy a rozmach techniky jsou hnány tím, že se chceme mít lépe, víc toho poznat, vyzkoušet, ochutnat, zažít. Čili do jisté míry je to pochopitelné, že se člověk kouká jinam, i když doma je to fajn. Ale měl by vědět, že je to risk a že při tom hledání něčeho lepšího může ztratit to, co má teď, a s takovými následky počítat. Když to neumí, nemá blbnout Možná si Kamila měla to období divokých večírků a fabriky s mladými muži vybrat ještě předtím, než začala s vážnou známostí budovat dům a brát si hypotéku. Vrátit čas nejde, tak by asi měla přestat fňukat, a uvědomit si, že má teď volné pole a všechny možnosti otevřeny. Není ničím vázaná a může si vybírat, do čeho se pustit, co by za to leckteré jiné ženy daly, mít tu volnost a možnosti.

Kateřina73 13. 6. 2019 | 19:47
Vincenc 13. 6. 2019 | 19:10

Ta moje se včas probrala.Měli
jsme dvě malé
děti,nadstardartní život,byt,chalupu,auta,dovolené u moře,já věřil
že i lásku.I ta vášeň byla.
Po 15 letech se zamilovala a skoro odešla.Jenže jednoho dne přinesla určitou nemoc.Kvůli dětem jsem ji nevyhnal.Odpustil jsem,ale zapomenout se nedá.

helza 13. 6. 2019 | 18:51

Odpusťte sobě, popřejte štěstí Jakubovi, odpusťte Vladimírovi a přestaňte myslet na to, co by bylo, kdyby. Stalo se co se stalo a jak se říká, po bitvě je každý generál. Nikdo přeci neví, co by bylo, kdyby jste zůstala s Jakubem, nikdo neví, co by bylo, kdyby jste spolu měli děti, nikdo neví, co by bylo, kdyby vás Vladimír neopustil a vy zůstala s ním. A nikdo neví, zda to, že jste Kamilo zůstala sama, není pro vás v tuto chvíli právě to nejlepší. Naučíte se žít sama, naučíte se být citově a psychicky nezávislá a dozrajete v ženu, která může každému muži skutečně něco dát. V ženu, která dokáže dávat i dětem, přijdou-li a která dokáže dávat a být šťastná i kdyby nakonec zůstala sama. A to není přeci málo. A pokud vše, co jste prožila dokážete dobře zpracovat, získala jste i poznání, zkušenosti, možná i trochu moudrosti. A to už stojí za to.

Hedvika 13. 6. 2019 | 16:49

Nikdy člověk dopředu neví, jak to dopadne. Měl by i u vášně přece jen kapku myslet. Na druhou stranu člověk pochopí, že kde to nejiskří, tam se oheň nevykřeše, ani kdyby se jeden sebevíc snažil. Po bývalém se jí stýská jen proto, že to s tím druhým nevyšlo. Jinak by si na něj ani nevzpomněla. Takže není čeho litovat. Měla by bývalému i současnému dopřát, aby žili ne podle jejího, ale podle svého. A ona sama má taky možnost si žít, jak chce. Problém je, že ona sama být asi neumí...?

Rambíša 13. 6. 2019 | 16:32

Kamila předtím nemyslela na děti,jinak by je už měla. Chtěla si užívat,byla silně namyšlená,nesoudná, vlastně se spustila s prvním chlapem,který na ni najel....Zahodila všechno,co měla dobrého ve spolužití za chvilkový sex,a hodně se jí to nevyplatilo! Teď si může vyplakat oči, mlátit se do hlavy a úpět,ale nic jí nepomůže. Dítě si může prakticky udělat s kdekým (a zůstat s ním sama ),ale hodnotný vztah najde těžko...

Zuza 13. 6. 2019 | 15:33

Milá Kamilo nesmutněte určitě jěště někoho potkáte,vždyt´láska kvete v káždém věku
a až se to stane budete si nového vztahu více vážit.Tak hodně štěstí.

Ruth 13. 6. 2019 | 15:23

Celá moje snacha, měla nový dům, koupili jsme mladé rodině nové auto, měla pomocnici do domácnosti, denně na 4h....byla nespokojená, její muž neměl dost velký plat(ca 4 násobek průměrného), po 8 letech už nebyla ani vášeň, tak jednoho dne utekla k jinému, je 2 roky pryč a je to docela fajn....jak se má???, přejeme si a jí taky přejeme, aby se měla dobře a aby se nevracela, ideálně nikdy.

Elynor 13. 6. 2019 | 11:24

Vášeň... to je furt dokola. Po deseti letech, s člověkem, kterého zná do detailu ze všech stran a úhlů, mají spolu barák a hypotéku, a za sebou stovky všedních dnů běžného soužití, to je normální, že tam ta vášeň prostě už není. Copak je to tak těžké pochopit? A s jiným chlapem to nebude jiné, taky se okouká, taky vášeň vyprchá, a taky po deseti letech bude podstatně méně atraktivní než na začátku. Takový je života běh. Neutuchající vášeň je jenom ve filmech a románech, a i tam to dopadá kolikrát blbě. To si holt musí člověk vybrat, buď bude vášeň nebo dlouholetý vztah a zázemí. Ale jestli Kamila pořád pracuje v té fabrice s mnoha muži, tak kde je problém? Tam je snad dost na výběr

Karel2529 13. 6. 2019 | 09:46

Konečně je tu po čase pozitivní příběh s dobrým koncem. Jakub našel lepší ženu a má po letech rodinu. Chlapi ve fabrice si užili a madam dostala, co si zasloužila.

Mata69 13. 6. 2019 | 09:11

"Kamila měla všechno, ale myslela si, že by se mohla mít ještě lépe." Tak ten úvod hovoří za vše. Kdo chce všechno, nemá nic. A nebo: Nevěděla co chce a nedala pokoj, dokud to nedostala. A možná ještě: Pálilo jí dobré bydlo.

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, do nového pracovního týdne vstupujete s velkým odhodláním dokázat něco velkého. Už máte plné…

Nejčtenější články

Doporučujeme