KAMILA (42): Lásku jsem našla za velkou louží, vztah na dálku zafungoval

6. 8. 2020
KAMILA (42): Lásku jsem našla za velkou louží, vztah na dálku zafungoval
Kamila před pár lety žádný vztah neřešila. Její prioritou byla práce a výlet za velkou louži, kde se chtěla zdokonalovat. Ani ve snu by ji nenapadlo, jak moc jí tento výlet změní život...

Před několika lety se mi podařilo našetřit si na filmový workshop na prestižní univerzitě New York Film Academy v Kalifornii. Kurz byl na měsíc, a tak jsem neváhala a koncem června se tehdy vypravila na cestu za „velkou louži“. Že tam potkám spřízněnou duši, by mě tenkrát nenapadlo.

V té době jsem pracovala jako asistentka u nejmenované české produkční agentury, kde mě to už nebavilo, a chtěla jsem změnu. V práci jsem skončila v květnu a celý červen se připravovala na dalekou cestu do neznáma.

Hledala jsem přes jednu agenturu inzeráty, kde americké rodiny nabízely krátkodobé ubytování pro „studenty“. Většina z nich ale vyznávala nějaké náboženství nebo v nich byly malé děti. Z toho jsem měla strach.

Až jsem narazila na inzerát muže, jen o šest let staršího než já. Byl vdovec a měl pětiletou dcerku. Ubytování nabízel levně, až to bylo podezřelé.

Hned na začátku mi vysvětlil, že ubytování nabízí levně, protože by potřeboval, abych občas pomohla s nákupem nebo uvařila večeři.

Měl paní na hlídání, ale potřeboval příležitostně pomoc s domácností. S podmínkami jsem souhlasila. Celý červen jsme spolu komunikovali přes Skype a já měla pocit, jako bych ho znala už dávno. I přes jazykovou bariéru jsme si rozuměli.

Vyřídila jsem už jen poslední nezbytnosti, koupila si letenku a vyrazila za oceán. Vyzvedl mě na letišti v Los Angeles. Byla jsem celá rozklepaná a nervózní a on také, oba jsme ale cítili vzájemnou přitažlivost.

Přes den jsem byla ve škole a kolem čtvrté odpoledne už jsem bývala doma. Během prvního týdne jsme spolu začali trávit večery při sklence vína nebo whisky a sledovali jsme filmy nebo jen seděli na terase a klábosili.

Moje angličtina se zlepšovala. Připadala jsem si jako ve filmu. Měli jsme tolik společného. Dvakrát jsme si udělali i s malou Elizabeth výlet do hor. Byli jsme jako rodina. Červenec utekl jako pára nad hrncem a mně se nechtělo věřit, že už se musím vrátit do Česka. Zamilovala jsem si i Elizabeth a ona mě.

Loučení bylo srdcervoucí. Řekl mi, že si pro mě přiletí. Nevěřila jsem tomu. V září skutečně přiletěl a rovnou s prstýnkem a slovy: „Vezmeš si mě?“ Řekla jsem ano a svatba byla naprosto pohádková. K Elizabeth přibyl bratříček a já si po mateřské našla skvělou práci ve svém oboru přímo v Americe. No není to pohádka?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadřízený vás v práci drtí, ale vy se tomu nepoddáváte. Ani na home office nemáte klid, protože skloubit péči o děti a profesní povinnosti není snadné. Už brzy se z negací vymaníte a svět…