Kapela KISS jede poslední turné, na Prague Rocks zahraje spolu se ZZ TOP

12. 6. 2019
Kapela KISS jede poslední turné, na Prague Rocks zahraje spolu se ZZ TOP
Po epické a příběhové pětačtyřicetileté kariéře, která zahájila éru rockových legend, KISS v minulém roce oznámili, že letos odstartují své závěrečné turné, vhodně pojmenované End Of The Road. Skupina se nyní v rámci rozlučkového turné vrací i do České republiky a v pražské Eden Areně představí 19. června monumentální show pod širým nebem.

KISS jsou jednou z nejznámějších a nejvlivnějších rockových kapel všech dob. Skupina, která v roce 2014 vstoupila do Rock & Rollové síně slávy, vydala čtyřiačtyřicet alb a prodala po celém světě více než sto milionů desek. Kariéra kapely, jejíž koncerty jsou dokonalým zážitkem, je poznamenána rekordně navštěvovanými koncertními šňůrami po celém světě. Turné End Of The Road je pak věnováno milionům fanouškům KISS Army.

"Všechno, co jsme vybudovali a všechno, co jsme si za poslední čtyři desetiletí podmanili, by se nikdy nestalo bez milionů lidí po celém světě, kteří v těch letech naplnili kluby, arény a stadiony. Toto turné bude závěrečná oslava pro ty, kteří nás viděli a poslední šance pro ty, kteří ne. KISS Army, rozloučíme se na našem posledním turné s naší největší show a pak půjdeme tam, odkud jsme přišli. Odejdeme stejně jako jsme přišli ... Unapologetic and Unstoppable," řekli KISS.

Koncert KISS podpoří také kapela ZZ TOP, která oslaví padesáté výročí své existence spolu s českými fanoušky. ZZ Top jsou pozoruhodní tím, že mají nejstabilnější sestavu v historii rockové hudby.

Zpěvák Billy Gibbons, baskytarista Dusty Hill a bubeník Frank Beard již téměř padesát let okouzlují všechny generace fanoušků po celém světě, doposud vydali patnáct studiových alb, kterých jen v USA prodali více než třicet milionů. Trio pocházející z Texasu má na svém kontě takové hity jako Gimme All Your Lovin', La Grange, Legs, Sharp Dressed Man a Tush, ke kterým se vrací generace fanoušků již několik dekád.

Billy Gibbons vyjádřil nadšení pro nadcházející turné: "Čeká nás fajn doba," poznamenal. "Hrajeme tak dlouhou dobu, že začínáme být dobří. Přijďte se podívat, bude to hlasité a živé."

Před americkými hvězdami pak vystoupí ještě česká hudební formace BSP s Kamilem Střihavkou v čele.

Poslechněte si známý hit kapely Kiss:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Oslabená psychika, změny nálad a podzimní melancholie jsou synonymem nedělního dne. Milí Kozorozi, vždyť se nemáte zase tak špatně. Spíše negativa přivoláváte. Pokud se neodpoutáte od…