Kapela Kryštof má nabitý Plán

6. 9. 2007
Kapela Kryštof má nabitý Plán
Kapela Kryštof finišuje s přípravou svého výběru největších hitů a zároveň chystá podzimní turné Kryštof Akustik Best of Tour.

To vše musí být podpořeno tvrdým tréninkem. Jedinec může cvičit a trénovat klidně doma sám. U týmu je to složitější, protože je třeba skloubit přípravu, nastavit jednotnou metodiku, utužit kázeň, posílit vztahy v kolektivu… Jednou větou – jede se na soustředění! Dobře to znají sportovci, a stejně nutné je to v muzice. A právě z takového soustředění se kapela vrátila. „Soustředění před takovými akcemi je v naší kapele obvyklé,“ říká frontman kapely Richard Krajčo. „Tuhle metodu máme docela rádi, protože jsme sami, nikdo nás neotravuje a uděláme hodně práce. Tentokrát jsme v Krkonoších dávali dohromady koncertní podobu písniček, s nimiž se představíme od 1. listopadu na letošní koncertní šňůře. Došli jsme k definitivnímu finálovému výběru, a především k akustickým aranžím.

Dramaturgie turné je taková, že každý koncert je rozdělen do tří navzájem se prolínajících částí. První kapitola je velmi akustická s jedním dvěma nástroji a zpěvem. Druhá také stále ještě dost komorní, i když tam už hraje většina kapely. V té třetí to už jsou akustické „odvazy“, kde jsou úplně všichni a navíc třeba i smyčce. Takže, na soustředění jsme to museli dát dohromady, aby každý věděl, co je jeho práce,“ vysvětluje Richard Krajčo.

Kromě největších hitů nabídne Kryštof Akustik Best of Tour písničky úplně nové. Hovoří se o třech novinkách s názvy Iluze, Atentát a Plán. Právě Plán v těchto dnech oživuje hudební náplň mnoha rozhlasových stanic. „Hudba je z mého pera,“ přibližuje Richard Krajčo. „Text jsem psal s Tomášem Rorečkem, se kterým jsem spolupracoval už na některých písničkách CD Rubikon, a on stojí také za titulem Rubikon, za který jsme loni dostali Anděla za nejlepší píseň. O té nové písničce moc vyprávět nechci, ať si ji posluchači raději poslechnou. Snad jen, že jsem ji psal pro svou přítelkyni…“ O písničce Plán lze samozřejmě zjistit mnohé... Nechme to zatím jako tajemství. Prozradit snad stačí, že je velmi romantická, postavená na kontrapunktech, na skvělých metaforách, že je zamilovaná, a především, že velmi velmi věří v lásku...

Zdroj: 2media

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Využijte své schopnosti na maximum, protože jste podnikaví a kreativní. Určitě se vám povede v obchodování skvěle. Nadřízený si vás pozve na kobereček a řekne vám, s čím je nespokojený.…

Nejčtenější články

Doporučujeme