Kapka naděje

29. 11. 1999
Pod tímto názvem se dne 22.11.99 konal ve Státní opeře Praha benefiční koncert našich muzikálových hvězd. Tuto akci zorganizovala manželka hudebního skladatele Karla Svobody paní Vendula Svobodová.

Kapka naděje

Pod tímto názvem se dne 22.11.99 konal ve Státní opeře Praha benefiční koncert našich muzikálových hvězd. Tuto akci zorganizovala manželka hudebního skladatele Karla Svobody paní Vendula Svobodová.
Ťčelem tohoto koncertu bylo podpořit úsilí shromáždit dostatečnou finanční částku na diagnostický přístroj pro ústav hematologie v Praze Motole, kde se léčí děti postižené leukémií.
Koncert zahájila paní Vendula Svobodová společně s populárním zpěvákem Pavlem Vítkem. Poděkovala všem návštěvníkům už jen za to, že svým vstupným věnovali také finanční pomoc na tuto akci a vysvětlila, proč ona sama se rozhodla tuto benefici zorganizovat.
Poté následovala celá řada našich muzikálových hvězd. Vystoupení zahájily ukázky z nového muzikálu Janka Ledeckého HAMLET. Postupně se na jevišti vystřídalo na 200 umělců. Diváci tak mohli shlédnout ukázky z dalších muzikálů jako POMÁDA (premiéru bude mít v Praze 16. prosince), ten návštěvníky doslova zvedal ze židlí, RUSLAKA, Drakula, Evita. Vystoupili i účinkující Státní opery Praha.
Na závěr koncertu vystoupil senátor Václav Fisher, který na konto přispěl částkou - osobním darem - 250.000,- Kč. Stejnou částku na zakoupení přístroje věnovala firma Čipa, ČČK věnoval 100.000,- Kč.
Šek na více než 1,5 milionu  Kč převzal pan MUDr. Starý z fakultní nemocnice v Motole.

Tato částka činí ovšem zatím jen polovinu sumy, za kterou lze přístroj pořídit. Proto zveřejňujeme číslo účtu, na který můžete přispět i vy a pomoci tak dobré věci, našim malým pacientům.
A nezapomeňte, že Kapka naděje se může změnit i díky Vám v gejzír pomoci.


Na snímku zpěvák Daniel Hůlka podepisuje malému Lukášovi svou pohlednici.
foto ZDENĚK MERTA   21.10.1999 MF DNES

Bankovní spojení:
Bankovní konto 18230-111/0100 variabilní symbol 333

Adresa akce na internetu: http://www.kapkanadeje.cz/

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nedá se říct, že byste byli na pracovišti konfliktní, ale ani nevycházíte nikomu vstříc. Je toho na nás mnoho a tlačí vás čas. Máte strach, že nezvládnete odevzdat zadanou práci, což je…

Nejčtenější články

Doporučujeme