Kapka naděje věnovala hematologickému oddělení FN Motol milionový dar

11. 4. 2001
Kapka naděje věnovala hematologickému oddělení FN Motol milionový dar
V pondělí 9. 4. 2001 podepsala prezidentka nadačního fondu Kapka naděje paní Vendula Svobodová s ředitelem nemocnice Mgr. Ing. Miloslavem Ludvíkem smlouvu o sponzorském daru v celkové hodnotě 1 200 000 Kč.

Kapka naděje věnovala hematologickému oddělení FN Motol milionový dar

V pondělí 9. 4. 2001 podepsala prezidentka nadačního fondu Kapka naděje paní Vendula Svobodová s ředitelem nemocnice Mgr. Ing. Miloslavem Ludvíkem smlouvu o sponzorském daru v celkové hodnotě 1 200 000 Kč. Setkání se uskutečnilo na hematologickém oddělení II. dětské kliniky, které pečuje o děti s onemocněním krvetvorby, převážně o pacienty s leukemií. Doc. MUDr. Jan Starý připomněl historii a vývoj péče o dětské pacienty a technicko odborného zázemí. MUDr. Pavel Boček, ředitel nadačního fondu Kapka naděje, zdůraznil, že z peněz nadačního fondu budou hrazeny výzkumné projekty a úkoly. Současně budou z prostředků fondu financováni noví pracovníci oddělení - data manažer, psychosociální pracovník a další. Ing. Velíšek představil občanské sdružení Haima, které již deset let výrazně zvyšuje úroveň psychosociálně léčených a již uzdravených pacientů. Setkání uzavřela paní Vendula Svobodová poděkováním pracovníkům hematologického oddělení. Zároveň poděkovala všem hlavním sponzorům (Eurotel, Alianz W.S. International, společnost MontE musical) a dalším přispěvatelům a pomocníkům. Vyjádřila přesvědčení, že všemi očekávaná nová transplantační jednotka bude mít v nadačním fondu Kapka naděje kontinuálního a silného partnera. Partnera schopného v souladu se světovým trendem pomoci pokrýt vysoce ekonomicky náročnou péči o nemocné pacienty a poskytnout tomuto jedinečnému pracovišti psychosociální komfort, možnost podpory výzkumu a podobně.

Zdroj: Kapka naděje

Více informací o činnosti nadačního fondu Kapka naděje získáte v jiném článku nebo na www.kapkanadeje.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Je třeba, abyste se zbavili negativních emocí. Musíte se ovládnout, abyste snad někomu neublížili. Mrzelo by vás to celý život. Do svého osobního života byste měli přinést nějakou změnu.…

Nejčtenější články