Kapka naděje věnovala hematologickému oddělení FN Motol milionový dar

11. 4. 2001
Kapka naděje věnovala hematologickému oddělení FN Motol milionový dar
V pondělí 9. 4. 2001 podepsala prezidentka nadačního fondu Kapka naděje paní Vendula Svobodová s ředitelem nemocnice Mgr. Ing. Miloslavem Ludvíkem smlouvu o sponzorském daru v celkové hodnotě 1 200 000 Kč.

Kapka naděje věnovala hematologickému oddělení FN Motol milionový dar

V pondělí 9. 4. 2001 podepsala prezidentka nadačního fondu Kapka naděje paní Vendula Svobodová s ředitelem nemocnice Mgr. Ing. Miloslavem Ludvíkem smlouvu o sponzorském daru v celkové hodnotě 1 200 000 Kč. Setkání se uskutečnilo na hematologickém oddělení II. dětské kliniky, které pečuje o děti s onemocněním krvetvorby, převážně o pacienty s leukemií. Doc. MUDr. Jan Starý připomněl historii a vývoj péče o dětské pacienty a technicko odborného zázemí. MUDr. Pavel Boček, ředitel nadačního fondu Kapka naděje, zdůraznil, že z peněz nadačního fondu budou hrazeny výzkumné projekty a úkoly. Současně budou z prostředků fondu financováni noví pracovníci oddělení - data manažer, psychosociální pracovník a další. Ing. Velíšek představil občanské sdružení Haima, které již deset let výrazně zvyšuje úroveň psychosociálně léčených a již uzdravených pacientů. Setkání uzavřela paní Vendula Svobodová poděkováním pracovníkům hematologického oddělení. Zároveň poděkovala všem hlavním sponzorům (Eurotel, Alianz W.S. International, společnost MontE musical) a dalším přispěvatelům a pomocníkům. Vyjádřila přesvědčení, že všemi očekávaná nová transplantační jednotka bude mít v nadačním fondu Kapka naděje kontinuálního a silného partnera. Partnera schopného v souladu se světovým trendem pomoci pokrýt vysoce ekonomicky náročnou péči o nemocné pacienty a poskytnout tomuto jedinečnému pracovišti psychosociální komfort, možnost podpory výzkumu a podobně.

Zdroj: Kapka naděje

Více informací o činnosti nadačního fondu Kapka naděje získáte v jiném článku nebo na www.kapkanadeje.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

S velkou nechutí se vrháte do pátečních povinností, ale nedáváte to najevo. Věříte, že příští týden bude všechno lepší. Přestaňte přemýšlet nad hloupostmi a věnujte se naplno své práci.…

Nejčtenější články

Doporučujeme