Fuerteventura, Kanárské ostrovy iStock

Fuerteventura, Kanárské ostrovy iStock

Fuerteventura,  Kanárské ostrovy iStock
Grand Canaria, Kanárské ostrovy iStock
Tenerife,  Kanárské ostrovy iStock
Tenerife, Kanárské ostrovy iStock
22
Fotogalerie

Kapverdy, Maroko, Egypt: Kam na podzim vyrazit k moři za pár korun?

Nestihla jste dovolenou u moře během léta nebo jste si naopak chtěla letní měsíce vychutnat v Čechách a teď přemýšlíte, kde se v chladných podzimních měsících ohřát a zároveň si neudělat před Vánoci výraznou díru v rozpočtu? Nezoufejte, i v tomto období se dají najít destinace, kde si vychutnáte pláže i slunce a zároveň vás nebudou stát jmění! Které to jsou?

Kanárské ostrovy

Jednou z dostupných lokalit jsou Kanárské ostrovy. Moře možná bude trochu chladnější, než jste zvyklá, teploty ale dokážou přesáhnout i 25 °C, což je důvod, proč se Kanárům říká ostrovy věčného jara. Některé z ostrovů navíc díky vulkanické činnosti disponují plážemi s černým pískem, takže budou ještě lépe vyhřáté. Nejoblíbenějšími ostrovy pak jsou Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria nebo Tenerife. Ať už preferujete povalování na pláži, poznávání památek nebo toulání se v přírodě, na Kanárech si přijde na své každý.

Pokračování 2 / 5

Kapverdy

Když poletíte směrem na jihozápad, minete Kanárské ostrovy a budete ještě chvíli pokračovat v cestě, dostanete se na Kapverdy, deset ostrovů věčného léta. Panuje tu celoroční slunečné počasí, a i v listopadu či prosinci se můžete těšit na příjemnou teplotu 26 stupňů. Velkou výhodou je, že tato exotika vám neprovětrá peněženku – zpáteční letenku pořídíte již od 7 000 Kč. Turisté se tam většinou zamilují do nádherných bílých pláží a nespočtu možností, jak si užít tyrkysově modrý oceán. Můžete brázdit jeho vlny na surfu či motorovém člunu, vyzkoušet kitesurfing či objevovat tajemný podmořský svět.

Pokračování 3 / 5

Egypt

Právě na podzim se do Egypta dostanete za rozumné ceny, a to i v případě, že se rozhodnete pro pobyt all-inclusive. Milujete-li potápění nebo šnorchlování, bude pro vás Egypt ráj na zemi, protože nabízí průzračně čisté moře s korálovými útesy a hejny barevných rybiček. Pro milovníky historie jsou zde pak samozřejmě pyramidy. Špatného počasí se bát nemusíte, i v těchto měsících se teploty vyšplhají ke třicítkám, zatímco moře dosahuje pětadvaceti stupňů. Ideální letoviska, kam se na podzim a začátkem zimy vypravit, jsou Hurghada, Marsala Alam nebo Sharm El Sheikh.

Pokračování 4 / 5

Dubaj

Dubaj ve Spojených arabských emirátech už dávno není tou nedostupnou destinací, za kterou utratíte horentní částky. Za rozumnou cenu dnes už seženete nejen letenky, ale i ubytování v takzvané Perle zálivu. Zde si budete moct kromě slunění se na písčité pláži se smaragdovým mořem prohlédnout například projekt umělých poloostrovů, nejvyšší mrakodrap světa Burj Khalifa, hotel Burj Al-Arab připomínající plachetnici nebo ochutnat čtyřiadvacetikarátové zlato, kterým je posypáno cappuccino v kavárně El Café hotelu Emirates Palace. Teploty v podzimním období se točí kolem třiceti stupňů, nenachladnete však ani v moři, jež mívá 26 °C.

Pokračování 5 / 5

Maroko

Chcete-li si užít dovolenou v Maroku u moře, zamiřte do jeho jižní části, nejlépe do městečka Agadir a jeho okolí. Právě zde jsou teploty pro opalování na pláži a koupání příznivé i během podzimu. Abyste si vychutnala krásy této země, můžete například podniknout výlet přes noc do pouště, kde se o vás postarají beduíni, případně se přiblížit více do vnitrozemí, kde sice nebudou teploty na koupání, ale zase budete moci obdivovat krásy starobylých měst Ouarzazate a Ait Ben Haddou. Za návštěvu pak stojí také Marrakéš, kde vám v teplotách nad dvacet stupňů bude opravdu příjemně.

Doporučujeme

Články odjinud