Kardinál Vlk žehnal restauraci v prostorách kláštera

10. 12. 2011
Kardinál Vlk žehnal restauraci v prostorách kláštera
Nové stylové restauraci v prostorách kláštera, v němž před léty působily sestry voršilky, požehnal 8. prosince vysoký církevní představitel kardinál Miloslav Vlk. Slavnostního otevření se zúčastnila také provinciální představená řádu svaté Voršily Anežka Macková a vše nejlepší popřál restauraci starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Dům, v němž restaurace Il Convento sídlí, je součástí historie Prahy, má svoji osobitou atmosféru i genia loci. Dříve tu byla oblíbená a hojně navštěvovaná Klášterní vinárna, tradiční místo, kde se setkávali intelektuálové, herci z blízkého Národního divadla a další osobnosti. Hosty restaurace byly i hvězdy stříbrného plátna v období první republiky Adina Mandlová a Hugo Haas, jejichž oblíbenou specialitou byli šneci na česneku.

"Mám především vztah k sestrám voršilkám ještě z dob jejich "vyhnanství" za komunismu a pak jsem byl této komunitě blízko po jejich návratu. Myslím si, že je dobře dát prostory na tak krásném místě, které nutně nepotřebují, k dispozici Pražanům i turistům,“ uvedl Miloslav Vlk.

Foto: Michal Kabát

Se svým vztahem k těmto prostorám se svěřila Soňa Kodetová, když vzpomínala na svého manžela, již zesnulého legendárního herce Jiřího Kodeta. „Do tehdejší Klášterní vinárny mě poprvé pozval na večeři. V té době sem chodily takové osobnosti jako Jan Werich nebo Jiří Trnka,“ řekla.


Rádi vaříte a hledáte inspiraci? Navštivte Recepty.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte problém se svým dopravním prostředkem, tak už neodkládejte řešení. Je ten nejlepší čas pro větší opravu, prodej nebo koupi automobilu. Nesmíte se ale nechat opít rohlíkem.…

Nejčtenější články