Kardinál Vlk žehnal restauraci v prostorách kláštera

Kardinál Vlk žehnal restauraci v prostorách kláštera

Nové stylové restauraci v prostorách kláštera, v němž před léty působily sestry voršilky, požehnal 8. prosince vysoký církevní představitel kardinál Miloslav Vlk. Slavnostního otevření se zúčastnila také provinciální představená řádu svaté Voršily Anežka Macková a vše nejlepší popřál restauraci starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Dům, v němž restaurace Il Convento sídlí, je součástí historie Prahy, má svoji osobitou atmosféru i genia loci. Dříve tu byla oblíbená a hojně navštěvovaná Klášterní vinárna, tradiční místo, kde se setkávali intelektuálové, herci z blízkého Národního divadla a další osobnosti. Hosty restaurace byly i hvězdy stříbrného plátna v období první republiky Adina Mandlová a Hugo Haas, jejichž oblíbenou specialitou byli šneci na česneku.

"Mám především vztah k sestrám voršilkám ještě z dob jejich "vyhnanství" za komunismu a pak jsem byl této komunitě blízko po jejich návratu. Myslím si, že je dobře dát prostory na tak krásném místě, které nutně nepotřebují, k dispozici Pražanům i turistům,“ uvedl Miloslav Vlk.

Foto: Michal Kabát

Se svým vztahem k těmto prostorám se svěřila Soňa Kodetová, když vzpomínala na svého manžela, již zesnulého legendárního herce Jiřího Kodeta. „Do tehdejší Klášterní vinárny mě poprvé pozval na večeři. V té době sem chodily takové osobnosti jako Jan Werich nebo Jiří Trnka,“ řekla.


Rádi vaříte a hledáte inspiraci? Navštivte Recepty.cz

Doporučujeme

Články odjinud