Karel Augusta: Herec malých rolí urazil Husáka a musel do blázince!

8. 6. 2018
Nikdy jste ho neviděli v hlavní roli, v těch malých ale exceloval. Určitě si však Karla Augustu pamatujte jako Ludvu z populární komedie Vrchní, prchni! nebo jako padoucha z filmu Kamarád do deště. V každém z nich byl nezapomenutelný a svou roli zahrál bravurně. Ne nadarmo o něm říkali, že dokáže zahrát cokoli tak věrohodně, že to vypadá, jako by ani nehrál.

Herectví bylo jeho osudem

Vyrůstal v Praze a u babičky na venkově. Přestože Karel Augusta vystudoval obchodní akademii a celkem obstojně psal na stroji, nikdy se tomu nevěnoval. Na DAMU se dostal náhodou, když doprovázel kamaráda. Herectví se nakonec stalo jeho osudem. Stejně jako alkohol, který ho zničil.

Hrál v mnoha nejrůznějších divadlech, ať už to bylo v Brně nebo později v Praze, hlavně v Divadle Na Zábradlí. Tam byl ve svém živlu. Kolegové o něm říkali, že každou roli hrál na dvě stě procent, že postavami žil. Herecký talent měl prostě od boha, měl ho v sobě.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Finální pracovní den bude náročný. I přes všechnu snahu se vám nepodaří uspokojit šéfovy nesplnitelné požadavky. Neklesejte na mysli, a hlavně se s ním nepouštějte do hádky. Dopadlo by to…

Nejčtenější články

Doporučujeme