Karel Augusta: Herec malých rolí urazil Husáka a musel do blázince!

8. 6. 2018
Nikdy jste ho neviděli v hlavní roli, v těch malých ale exceloval. Určitě si však Karla Augustu pamatujte jako Ludvu z populární komedie Vrchní, prchni! nebo jako padoucha z filmu Kamarád do deště. V každém z nich byl nezapomenutelný a svou roli zahrál bravurně. Ne nadarmo o něm říkali, že dokáže zahrát cokoli tak věrohodně, že to vypadá, jako by ani nehrál.

Herectví bylo jeho osudem

Vyrůstal v Praze a u babičky na venkově. Přestože Karel Augusta vystudoval obchodní akademii a celkem obstojně psal na stroji, nikdy se tomu nevěnoval. Na DAMU se dostal náhodou, když doprovázel kamaráda. Herectví se nakonec stalo jeho osudem. Stejně jako alkohol, který ho zničil.

Hrál v mnoha nejrůznějších divadlech, ať už to bylo v Brně nebo později v Praze, hlavně v Divadle Na Zábradlí. Tam byl ve svém živlu. Kolegové o něm říkali, že každou roli hrál na dvě stě procent, že postavami žil. Herecký talent měl prostě od boha, měl ho v sobě.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Hodně se vám nyní uleví, což přinese do vašeho života kýžený klid. To, co vám dělalo starosti, nepomine samo, bude třeba, abyste vyvinuli jisté úsilí. Naštěstí vám pomůže člověk, se kterým…

Nejčtenější články