Karel Gott (†80): Jako dítě miloval hroby, znal se s Lennonem i Douglasem

2. 10. 2019
Celou Českou republiku zarmoutila smutná zpráva o smrti mnohonásobného Českého slavíka Karla Gotta. V posledních letech u nás nebylo slavnějšího člověka, než byl právě on. Zasloužilý umělec ověnčený mnoha oceněními, zlatými, platinovými i diamantovými deskami oslavil v 14. července 2019 své osmdesáté narozeniny a zemřel 1. října 2019. Jaký byl jeho život a kariéra?

Dětský milovník hrobů

14. červenec 1939 byl významný nejen pro manžele Karla a Marii Gottovy, ale i pro Českou republiku. Ten den se totiž v plzeňské porodnici narodil Karel Gott, mnohonásobný Zlatý slavík a národní umělec. Svůj talent projevoval malý Karel už od dětství, pochopení pro něj měla ale pouze jeho maminka, která ho podporovala jak ve zpěvu, tak i v malování. Otec Karel ale chtěl, aby se syn věnoval něčemu smysluplnějšímu, a tak se Karel vyučil elektromontérem pro montáž a provoz průmyslového zařízení. Přesto se pokusil i o přijímací zkoušky na pražskou UMPRUM, přijat ale nebyl. V roce 1957 začal pracovat jako elektrotechnik ve zkušebně elektrických točivých strojů v ČKD Stanligrad, už o rok později se ale zúčastnil soutěže Hledáme nové talenty, která mu vynesla pravidelné účinkování s Orchestrem Karla Krautgartnera. A čím byl jako dítě Karel Gott krom zpěvu a malování výjimečný? Sám Mistr prozradil, že miloval hroby! Prý se do nich rád upřeně díval.

Podívejte se na videu, jak to dnes vypadá před vilou na Bertramce, kde Karel Gott žil: 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

I v létě může být člověk nachlazený, a proto se opatrujte. Mimo jiné opatřete organismu dostatečné množství vitamínů a dodržujte pitný režim. Na pracovišti se vám nedaří komunikovat v týmu…

Nejčtenější články

Doporučujeme