Karel Gott vystavuje obrazy v Českém Krumlově

18. 7. 2005
V prostorách restaurace a klubu „Tornádo“ byla dne 14. července 2005 zahájena vernisáží výstava reprodukcí obrazů Mistra Karla Gotta, který zde tentýž den, v kruhu svých nejbližších, oslavil své 66. narozeniny.

Asi nejveselejším dárkem od kamarádů a vedení restaurace a klubu Tornádo, byla cikánská kapela, se kterou si Karel Gott nakonec i zazpíval. Dalším milým dárkem byla cca půlhodinová produkce Jaroslava Uhlíře.

Prostory „Tornáda“ jsou rekonstruovány z původních prostor městského opevnění. Při rekonstrukci byla objevena jediná zachovalá bašta městského opevnění v Českém Krumlově, která je ze 14. století, druhá část je přístavba z 19.století a vlastní objekt baru je novodobý industriální objekt z počátku 20.století.

Součástí „Tornáda“ je multifunkční prostor se čtrnáctimetrovým barem (který je nejdelší v Českém Krumlově), středověká krčma s kachlovými kamny, nazvaná „Hradební bašta“, v prvním patře se nachází luxusní klubová restaurace a venku na břehu řeky Vltavy, přímo u známého jezu pod zámkem, místem „cvaknutí“ řady vodáků, vodácká terasa „Mokrej dok“, která má přímý přístup od řeky.

Hudební program bude vytvářen ve spolupráci s rádiem Faktor a realizován jeho moderátory a hostujícím „D.J. Kreténem“.

V Tornádu budou konány pravidelné kulturně-společenské akce, využívající zejména jeho multifunkční prostor, a budou zde realizovány pravidelné výstavy. První z nich je právě výstava reprodukcí obrazů Karla Gotta. Další výstavou, plánovanou na polovinu srpna budou portréty fotografa Jakuba Ludvíka. Výstava potrvá do 10. září 2005.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ještě před pár dny jste se cítili na pracovišti nepříjemně, ale teď je to právě naopak. Chystáte velkou oslavu své spokojenosti! Kolegové dostali rozum a nikdo se už nesnaží vyprovokovat…

Nejčtenější články

Doporučujeme