Karel Gott vystavuje obrazy v Českém Krumlově

18. 7. 2005
V prostorách restaurace a klubu „Tornádo“ byla dne 14. července 2005 zahájena vernisáží výstava reprodukcí obrazů Mistra Karla Gotta, který zde tentýž den, v kruhu svých nejbližších, oslavil své 66. narozeniny.

Asi nejveselejším dárkem od kamarádů a vedení restaurace a klubu Tornádo, byla cikánská kapela, se kterou si Karel Gott nakonec i zazpíval. Dalším milým dárkem byla cca půlhodinová produkce Jaroslava Uhlíře.

Prostory „Tornáda“ jsou rekonstruovány z původních prostor městského opevnění. Při rekonstrukci byla objevena jediná zachovalá bašta městského opevnění v Českém Krumlově, která je ze 14. století, druhá část je přístavba z 19.století a vlastní objekt baru je novodobý industriální objekt z počátku 20.století.

Součástí „Tornáda“ je multifunkční prostor se čtrnáctimetrovým barem (který je nejdelší v Českém Krumlově), středověká krčma s kachlovými kamny, nazvaná „Hradební bašta“, v prvním patře se nachází luxusní klubová restaurace a venku na břehu řeky Vltavy, přímo u známého jezu pod zámkem, místem „cvaknutí“ řady vodáků, vodácká terasa „Mokrej dok“, která má přímý přístup od řeky.

Hudební program bude vytvářen ve spolupráci s rádiem Faktor a realizován jeho moderátory a hostujícím „D.J. Kreténem“.

V Tornádu budou konány pravidelné kulturně-společenské akce, využívající zejména jeho multifunkční prostor, a budou zde realizovány pravidelné výstavy. První z nich je právě výstava reprodukcí obrazů Karla Gotta. Další výstavou, plánovanou na polovinu srpna budou portréty fotografa Jakuba Ludvíka. Výstava potrvá do 10. září 2005.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Prožíváte pocity štěstí, a to zejména v rodinném prostředí. Svou spokojenosti nejste schopni ani slovy vyčíslit. Tyto chvíle pro vás budou doslova nezapomenutelné. Překvapení je na každém…

Nejčtenější články

Doporučujeme