Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 8. 11. 2020 | 17:01

Rozhodně je u nich doma něco divného: nechápu,proč si o tom nepopovídají! Jakoby on byl už starý páprda,co nemá žádné zájmy,nebo tou hospodou maskuje něco jiného! Jestlipak se Karolína někdy vydala za ním obhlédnout terén??? Možná by byla překvapená,až by jí tam řekli,že její starej tam už dávno nebyl....

helza 7. 11. 2020 | 16:39

@Mata69: No vidíš. Jsme stejně velká vesnice. U nás byla jedna hospoda, otevřená denně celý den, i v sobotu a nedělí a letos se otevřela druhá. Každá je trochu jiná, ta nová je spíš pro mlaďochy, je v zahradě, děti tam mají hřišťátko a hraje tam jiná hudba. A je tu vlastně ještě taková hospůdka poblíž penzionu, vaří tam pro lufťáky, kteří v penzionu bydlí. No, nechodí tam všichni, to je jasné, ono by se ani do těch dvou hospod všichni nevešli. Na větší společenské události máme ještě "výletiště", tam se nevaří, jenom je tam stánek a udírna a gril a tribuna, fotbalové hřiště a tak. A to chození z práce je taky vágní pojem. Chlapi tady (tedy ne všichni) mají většinou nějakou práci doma, opravna aut, opravna a stavba kamionů, autoškola, statek, opravna... a podobně. Takže jsou v práci pořád. No a pak, když už toho mají dost, tak se "jdou odměnit" na jedno. Já to myslela spíš tak, že ti, kteří tam chodí, tak je to jejich životní styl a pro ty je to z jejich pohledu normální.

Mata69 6. 11. 2020 | 11:01

No a rozhodně by si s ním neměla hned když jsou teď zavřené hospody pořizovat mimino. Protože tu do roka budeme číst, jak je doma sama s dítětem a manžel vysedává po hospodách.
Je to celý divný...píše, že byl sportovec a nyní jen hospoda, pivo. Jasný je, že když do něj vandruje, že on pak tím spíš práskne dveřmi a jde do tý hospody. Jsou spolu co tak počítám cca 10 let, to je dost na to, aby se poznali. Pět let jsou manželé, děti nikde (u nich naštěstí). Co se ale stalo, když píše, že o dětech mluvili a on najednou ztratil zájem? Nemluvila o nich spíše jen ona? Nespí spolu...no, to je zajímavé v jejich věku, jestli on nemá někde "bokovku", tak už má asi bouli na čele...Jestli on ten vztah nezaběhl do nějakých divných kolejí...vzali se, pořídili si menší domek, co když i ona nějak změnila své chování, je zalezlá doma, chce zahnízdit, zájmy na bodu nula, o společných ani nemluvě. Proč on je v tak mladým věku radši s kámošema v hospodě než s mladou manželkou? To fakt vypadá, že ho doma nic nebaví. Mít domek je starost, kupa práce a on sedí v hospodě? A co dělá ona? Buď si ti dva na rovinu řeknou co jim komu vadí, co od společného žití očekávají a nebo ať jdou od sebe. A hlavně, ať si nepořizujou děti!

Mata69 6. 11. 2020 | 10:54

@helza: Bohužel se Karolina nezmiňuje, jestli k tomu chození do hospody inklinoval manžel už dříve. Helzi, takové dogma, že na vesnici chlapi prostě po práci jdou do hospody. Taky žiju na vesnici, cca 300 obyvatel, hospodu tu kupodivu máme. Otevřeno má středa, čtvrtek, pátek, neděle od pěti odpoledne. Rozhodně tam nechodí chlapi z práce. Těch pár co tam chodí pravidelně, to jsou dědci "mariášníci" a pak dvě-tři pivní existence. Tak jednou týdně se tam sejde více lidí, občas - hlavně v létě zajdeme se sousedy i my a posedíme venku když je hezky. Ano, pak je to taková ta vesnická společenská záležitost. Bohužel dnes už zhusta na vesnici hospody prostě nejsou a nebo mají otevřeno fakt sporadicky a určitě nesouhlasím s tím, že je běžná záležitost, že na vesnici prostě chlapi z práce jdou na pivo.

j66 5. 11. 2020 | 22:13

@helza: Pokud někteří lidé chodí do hospody každý den, tak to zkrachovalý existence jsou nebo se jimi v blízké době stanou. Sami nebo s ženou to je už vcelku jedno.

helza 5. 11. 2020 | 17:58

@j66: Jak kde a jaká je to hospoda. O tom právě v článku nic není. Ale hlavně jsem chtěla napsat, možná, že jsem se blbě vyjádřila, že pokud má Karolínin manžel tento způsob života vžitý, tak to pro něj normální je a ona to nespraví po dobrém, natož po zlém. A nespraví to ani tím, že bude krásná, ačkoliv nevím, kdo přišel na to, že není. V článku se o tom nepíše. A taky jsem tím vším chtěla napsat, že pokud je posezení s kamarády u piva pro muže Karolíny běžné, není vina v ní a že jakékoliv vylepšování domova to nespraví.Já na vesnici bydlím. Je zde cca 350 obyvatel i s kojenci a s tím, že někteří tady ani nebydlí, pouze tady mají dům a adresu. A máme dvě hospody a ti, kteří do nich chodí rozhodně nejsou jen zkrachovalé existence. Prostě tam chodí, aby se setkávali, někdy i se ženami, někdy i s dětmi.

j66 5. 11. 2020 | 16:01

@helza: To že někdo jde po práci s kamarády na pivo není žádný vesnický způsob života ani zvyk!
Je to způsob zábavy určité skupiny lidí a s životem na vsi nemá nic společného. Bydlela jsem na vesnici a těch pár štamgastů, kteří do hospody chodili hned z práce každý znal a rozhodně to nebyli žádní "lvi salónů", spíš zkrachovalý existence.

helza 5. 11. 2020 | 10:16

Karolína nepíše, kde bydlí. Ale pravdou je, že na vesnicích a menších městech to tak stále ještě chodí - že muž jde po práci s kamarády na pivko a posedí si tam i při nějaké štamprli. Karolíně se sice "tento model rodiny", jak sama píše, nelíbí, ale nemyslím si, že s tím něco nadělá. Její muž by se totiž vlastně společensky úplně znemožnil, kdyby "poslouchal babu". A dítě by rozhodně nic nevyřešilo. Nezbude ji, než se s tím smířit, a najít si svůj společenský život, své kamarádky, své koníčky. Pokud takový model rodiny nedokáže přijmout za svůj, pak se rozvést, pokud ještě děti nemají. Nikde se nepíše, že by měla problém s postavou. Ale jak píše Sandra, na tom, že má manžel kamarády, s kterými se schází v hospodě, ani na tom, že pije rád pivo, nezmění nic. Ani kdyby byla miss světa, ani kdyby doma vytvořila pro muže domov snů, ani kdyby ji miloval jak nejvíc se milovat dá. Za tím, že se chlapi sejdou u piva v hospodě a ženský někde na kafi a u vínečka nejsou žádné problémy, žádné neshody, ani nedostatek lásky. Je to taková společenská tradice.

SandraN 3. 11. 2020 | 18:13

Je zcela jedno, zda má paní postavu jako skříň nebo zda by se mohla za bičem převlíkat. Její partner na to pivo bude chodit tak jako tak. A to, ať budou rodiči, nebo zůstanou bezdětní. Paní ho nezmění. Mohla by ale změnit přístup k problému. Než se odhodlá k rozchodu, měla by se srovnat, přestat být závislá citově a začít být nezávislá finančně. Pokud má on jistotu, že ona sedí doma a čeká na něj, nemá, proč domů spěchat. Mohl by ale z hospody chtít spěchat sám. V případě, že bude mít trochu nejistoty, kde ta jeho zase asi je. Takže v první řadě, než se rozhodne manželka, zda s ním zůstane nebo ne, je důležité jedno. Najít si svoje koníčky a nebýt doma taky. Protože pokud k tomu rozchodu dojde, aby ji nepotkalo to, že bude sedět doma dál a říkat si - unáhlila jsem se. Dřív jsem aspoň měla na koho čekat. A dopadnout takhle - to by byla chyba.

Elynor 3. 11. 2020 | 08:26

Prosím, ne. Miminko ne. To v téhle situaci všechno jenom zhorší a to dítě na to doplatí nejvíce. Jestliže je v manželství nějaký problém - jakýkoli, tak miminko není řešení, ale další průšvih. A tady evidentně nějaký problém je, byť to není fakt, že manžel chodí každý večer do hospody. Důležitý je ten důvod, proč odchází, proč nechce být doma, proč se tam zjevně necítí dobře, a proč je mu společnost přátel příjemnější než manželka. Jedním z těch důvodů jsou bezpochyby ty její výčitky, komu by se to chtělo poslouchat, ale primární důvod je jiný. Pivo ten důvod není. Pivo je součást toho úniku od něčeho nepříjemného, co se doma děje. Jestli by se podařilo zjistit, co je tím problémem, nějak uspokojivě to vyřešit, a dosáhnout toho, aby ten vztah zase začal fungovat, mohlo by se možná uvažovat i o dítěti, ale jednak je to běh na dlouhou trať, druhak by museli to dítě chtít oba. Zatím to vypadá, že dítě je to poslední, co by ten manžel chtěl.

Atinka 3. 11. 2020 | 08:17

Chlap se nezmění i kdyby byla jak laňka. Pryč od něj , já to vydržela, protože už jsme děti měli, ale pak jsem se rozvedla. Pochopila jsem, že mě má jen jako funkční osobu v domácnosti. Rozhodně se nechystal se mnou stravit zbytek života. A jestli se pánovi něco nelíbí, tak to má říct rovnou a rozejít se, nebo se neměl ženit. Asi nepochopil, o čem manželství je.

Moučka 3. 11. 2020 | 07:25

Tady píše jenom o manželovi a jeho chybách , přitom ona je určitě šik , ...Jestli je typ Remundové , co má boky jako skříň ...

Přečtěte si také

Horoskopy

Zkraje měsíce to s láskou vypadalo všelijak, ale nakonec jste našli podporu u blízkého přítele, který…

Nejčtenější články

Doporučujeme