KAROLÍNA (45): Utekla jsem ze zlaté klece, dodnes toho nelituji

28. 8. 2018
KAROLÍNA (45): Utekla jsem ze zlaté klece, dodnes toho nelituji
Luxusní oblečení, drahé restaurace i exotické dovolené mohou být skvělé, ne vždy to ale ve vztahu stačí. Karolína žila v luxusu, po nějaké době ale zjistila, že jí zlatá klec nevyhovuje…

Rozmazlování od Petra mi dělalo dobře, ale čím víc dárků a drahých dovolených kupoval, tím víc jsem měla pocit, že jsem jen jeho další investice, o jejímž osudu může rozhodovat jen on sám. A mně tahle zlatá klec začala být brzy malá.

Vlastně dnes, s odstupem dvaceti let, musím říct, že jsem na své tehdejší situaci měla taky podíl. Všechno začalo úplně nenápadně. Na každé malé výročí mi přinesl nějakou pěknou maličkost a květiny. Občas mi udělal radost jen tak a tvrdil, že moje rozzářené oči jsou pro něj tím největším potěšením.

Ale později, když už jsme spolu žili a trávili společně každý den, začal dárečky používat jako úplatky. Kdykoli jsme měli neshody, které zavinil on, kompenzoval svoje špatné svědomí a vinu nákupem drahých prezentů.

Někdy to byla kabelka, jindy botičky nebo šperky. Jenže jak se plnily moje skříně, narůstaly jeho nároky na mě a můj čas, respektive na způsob jeho trávení. Kdykoli mi někdo zavolal, chtěl Petr vědět, kdo to byl a co chtěl.

Nejednou se stalo, že mě přijel zkontrolovat na kávu s kamarádkami, jestli jsem opravdu tam a ne na záletu s nějakým milencem. Čím víc mě zaháněl do kouta, tím hlasitější a agresivnější byly naše výměny názorů. Často končily mými slzami, jeho omluvami a výjezdem za nákupy.

Přiznávám, že občas, když se mi něco pěkného líbilo, jsem ho několikrát k hádce nenápadně dovedla, abych získala, co jsem chtěla. A než jsme si toho všimli, láska se začala vytrácet a naše soužití připomínalo spíš pokřivený obchodní vztah, kde bylo vždycky něco za něco. Není divu, že nám spolu přestávalo být dobře.

Hlavně já měla pocit, že ve vztahu s Petrem už nemůžu dýchat, a vadilo mi, i když se vedle mě jen nadechl. Nikoho asi nepřekvapí, že jsme spolu nedokázali dobře fungovat ani v ložnici, a bylo jen otázkou času, kdy si jeden z nás najde náhradu.

Nakonec jsem to byla první já, kdo zahnul. A protože jsem nedokázala sedět na dvou židlích, Petrovi jsem o novém vztahu řekla a dodala, že jsem rozhodnutá odejít. Protože jsme už mnoho měsíců nefungovali, překvapila mě jeho bouřlivá a záporná reakce.

Samozřejmě mi předhazoval, co všechno mi pořídil, kolik ho stojím a jaká jsem nevděčná potvora a že jsem si určitě našla někoho, kdo mi umožní mít život ještě pohodlnější. To sice pravda nebyla, ale já neměla chuť se hádat, chtěla jsem si jen sbalit věci a jít. Což v nastalé atmosféře dost dobře nešlo, tak jsem odešla jen s kabelkou.

Karma zřejmě existuje, protože po několika týdnech se ukázalo, že s novým partnerem se k sobě vůbec nehodíme, a rozešli jsme se. Petr, kterému společní známí tuto novinku rádi zatepla donesli, zavětřil příležitost a pokusil se přimět mě k návratu.

Jenže já už byla jinde, zjistila jsem, že klid a svoboda jsou pro mě důležitější než zboží nejluxusnějších značek, a začala jsem znovu. Našla jsem si malý byt a práci, a i když na Maledivy už se nejspíš nepodívám a na šperky Tiffany můžu zapomenout, neměnila bych. Ne všechno se dá koupit.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Měli byste se zaměřit na záležitosti, které nejsou výdělečné, avšak potěší nejbližší lidí kolem vás. Slunce postoupilo do vašeho znamení, tudíž budete zesíleně vnímat všechno, co je…

Nejčtenější články