KAROLÍNA (45): Utekla jsem ze zlaté klece, dodnes toho nelituji

28. 8. 2018
KAROLÍNA (45): Utekla jsem ze zlaté klece, dodnes toho nelituji
Luxusní oblečení, drahé restaurace i exotické dovolené mohou být skvělé, ne vždy to ale ve vztahu stačí. Karolína žila v luxusu, po nějaké době ale zjistila, že jí zlatá klec nevyhovuje…

Rozmazlování od Petra mi dělalo dobře, ale čím víc dárků a drahých dovolených kupoval, tím víc jsem měla pocit, že jsem jen jeho další investice, o jejímž osudu může rozhodovat jen on sám. A mně tahle zlatá klec začala být brzy malá.

Vlastně dnes, s odstupem dvaceti let, musím říct, že jsem na své tehdejší situaci měla taky podíl. Všechno začalo úplně nenápadně. Na každé malé výročí mi přinesl nějakou pěknou maličkost a květiny. Občas mi udělal radost jen tak a tvrdil, že moje rozzářené oči jsou pro něj tím největším potěšením.

Ale později, když už jsme spolu žili a trávili společně každý den, začal dárečky používat jako úplatky. Kdykoli jsme měli neshody, které zavinil on, kompenzoval svoje špatné svědomí a vinu nákupem drahých prezentů.

Někdy to byla kabelka, jindy botičky nebo šperky. Jenže jak se plnily moje skříně, narůstaly jeho nároky na mě a můj čas, respektive na způsob jeho trávení. Kdykoli mi někdo zavolal, chtěl Petr vědět, kdo to byl a co chtěl.

Nejednou se stalo, že mě přijel zkontrolovat na kávu s kamarádkami, jestli jsem opravdu tam a ne na záletu s nějakým milencem. Čím víc mě zaháněl do kouta, tím hlasitější a agresivnější byly naše výměny názorů. Často končily mými slzami, jeho omluvami a výjezdem za nákupy.

Přiznávám, že občas, když se mi něco pěkného líbilo, jsem ho několikrát k hádce nenápadně dovedla, abych získala, co jsem chtěla. A než jsme si toho všimli, láska se začala vytrácet a naše soužití připomínalo spíš pokřivený obchodní vztah, kde bylo vždycky něco za něco. Není divu, že nám spolu přestávalo být dobře.

Hlavně já měla pocit, že ve vztahu s Petrem už nemůžu dýchat, a vadilo mi, i když se vedle mě jen nadechl. Nikoho asi nepřekvapí, že jsme spolu nedokázali dobře fungovat ani v ložnici, a bylo jen otázkou času, kdy si jeden z nás najde náhradu.

Nakonec jsem to byla první já, kdo zahnul. A protože jsem nedokázala sedět na dvou židlích, Petrovi jsem o novém vztahu řekla a dodala, že jsem rozhodnutá odejít. Protože jsme už mnoho měsíců nefungovali, překvapila mě jeho bouřlivá a záporná reakce.

Samozřejmě mi předhazoval, co všechno mi pořídil, kolik ho stojím a jaká jsem nevděčná potvora a že jsem si určitě našla někoho, kdo mi umožní mít život ještě pohodlnější. To sice pravda nebyla, ale já neměla chuť se hádat, chtěla jsem si jen sbalit věci a jít. Což v nastalé atmosféře dost dobře nešlo, tak jsem odešla jen s kabelkou.

Karma zřejmě existuje, protože po několika týdnech se ukázalo, že s novým partnerem se k sobě vůbec nehodíme, a rozešli jsme se. Petr, kterému společní známí tuto novinku rádi zatepla donesli, zavětřil příležitost a pokusil se přimět mě k návratu.

Jenže já už byla jinde, zjistila jsem, že klid a svoboda jsou pro mě důležitější než zboží nejluxusnějších značek, a začala jsem znovu. Našla jsem si malý byt a práci, a i když na Maledivy už se nejspíš nepodívám a na šperky Tiffany můžu zapomenout, neměnila bych. Ne všechno se dá koupit.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

O strávení neděle budete mít trošku jiné představy, ale přesto si ji nakonec užijete. Někdy stačí ke štěstí skutečně málo. Navrhněte plán, jakým způsobem se zabavit, ale nechte projevit i…