Komentáře k článku zpět na článek

Kamar 4. 8. 2018 | 18:50

Ženské, nebuďte jak vosy. Nikde nepsala, že by chtěla jít na umělé oplodnění, navíc v Česku by jí to nikdo neprovedl, nad 50 let se to nesmí. Pravda, nápad s adopcí není o mnoho moudřejší - i kdyby chtěli oba a i kdyby se rychle vyřídily formality (což je kvůli k psychotestům apod.určitě minimálně rok dva) , vzhledem k věku by jim svěřili 15-16letého problémového jedince, určitě ne zdravé bílé batolátko, jak by si paní asi představovala. Ať je ráda, že má spokojené manželství, a nevymýšlí blbosti.
Člověk by se měl smířit s nevyhnutelným osudem. Taky nemám děti a rozhodně ne proto, že bych byla nechtěla . Za pomoci moderní medicíny jsme to několikrát zkusili, nepodařilo se, adopci partner nechtěl. Mám se do smrti trápit? Litovat sice nepřestanu, ale i tak přece mohu být ráda na světě. Vyrovnala jsem se s tím a totéž doporučuji dalším podobným případům.

Sores 30. 7. 2018 | 19:37

Chudák paní, určitě dostala z těch veder úžeh, jinak by neměla tak debilní přání ve skoro důchodovém věku!!

Rambíša 30. 7. 2018 | 13:38

Paní opožděná by si měla vyzkoušet v nějaké rodině s mnoha dětmi,jaké to je,starat se ve dne v noci o dítě! Dnes jsou bohužel za peníze možnosti i v tomto věku si to vlastní dítě ze zkumavky dopřát - ale co dál? Až by ho ,asi císařem ,narodila,tak bude od toho dne jen skákat kolem dítka,v dobrém,i v nemoci....Už jsem kdysi četla o nějaké Indce,co si na stará kolena dopřála té "radosti" s vlastním dítětem,a to jí bylo dokonce asi 67 !!! let! No jasně že si "užila" dítka jen asi 2 roky,neb pak zemřela...No snad měla rodinu,co se o sirotka postarala. Tak se mi někdy připadá,že někteří lidé žijou nějaké špatné filmy,a ne vlastní život.

SandraN 30. 7. 2018 | 11:52

Je to taky o tom, že bezdětné ženy si mateřství často idealizují. Vidí láskyplného manžela, kočárek s roztomilým tvorečkem, atd. Nedovedou si ale už představit probdělé noci už jen třeba při zoubkách, dilema, zda koupit dítěti boty nebo bundu, ztrátu volného času, kdy se nemůžou rodiče sebrat, zamknout byt a jít si třeba jen do divadla, nevidí zdravotní komplikace, zásah do rodinného rozpočtu, spory o výchovu, atd atd. Mám bezdětnou kamarádku, která mě vždy v rozhovorech přesvědčuje, jak úžasně se jako máma dvou dospělých dětí mám. Ano, povídám, je to fakt úžasné. Mámou člověk být nepřestane. Za dětství oželet parádu, koupit dítěti další teplákovku, poněvadž na nich všechno hoří, běhat po doktorech, kam vás OL pošle, psát s nimi úkoly místo oblíbeného seriálu, jít s nimi na pískoviště místo s kámoškou do butiku. V dospělosti půjčit chybějící finance na zařízení bytu, upéct ty bezvadné koláče, ohlídat vnouče, zajistit chod domácnosti při nemoci. Atd atd. Člověk, co ty děti nikdy neměl, si tohle prostě představit neumí. To, jak se člověk musí omezit, přizpůsobit, jak musí na ty děti brát ohled úplně při všem. Čím starší dítě, tím méně člověka potřebuje - vysloveně si užívám to, že vnouče si půjčím a vrátím a po práci si můžu dělat, co chci. Paní z článku je sice 57, ale rozumu má s prominutím tak na osmnáct a půl....Vzpomínám si na jednu holku ze střední školy. Co budeš dělat po maturitě? Já se budu vdávat...Celá se rozzářila....Známost neměla, plány, zda jít studovat, zda jít pracovat, koníčky, nic, jen viděla smysl života v tomhle. Docela by mě zajímalo, kam to dotáhla.

Věra Diblíková 30. 7. 2018 | 10:43

Naštěstí adopce je tak omezená různými požadavky a průtahy, že (jestli ta paní vůbec existuje) by ji to dávno přešlo, než by k něčemu vůbec mohlo dojít - pokud by se dožila. Pokud je vám moc let, nedají vám ani psa z útulku.

Eliska 29. 7. 2018 | 23:03

Pani z clanku vubec nekomentuju. Protoze pokud je clanek pravdivy, ta žena vubec neuvazuje. V 57 letech se starat o dite je nerozum. Chudak dite.

Lada 29. 7. 2018 | 21:50

SandraN,
souhlasím s Vámi, mít dítě za každou cenu, není vždy to co pak rodina očekávala a pokud se rodičům ve starším věku narodí ještě postižené dítě, co až rodiče zemřou, vzdálená rodina se většinou nepostará a nakonec skončí někde v ústavu

SandraN 29. 7. 2018 | 21:43

Nepsala jsem, že je to špatné, zachránit dříve narozené dítě. Napsala jsem, že ty medicínské vymoženosti jsou kolikrát zásah proti přírodě a že jsou diskutabilní. Dneska umíme doslova udělat zázraky, aby se dítě narodilo. Mnohdy by takové ohrožené těhotenství skončilo potratem. Ale my už dneska umíme pomalu nemožné. Část zachráněných dětí má po komplikacích v těhotenství a při porodu před sebou vcelku normální život. Část těch dětí čekají zdravotní omezení, operace, komlikace, problémy. Celoživotní. Netýkají se nejen jich, ale celé rodiny a vztahů v ní. Mám doma dítě z rizikového těhotenství, které se narodilo předčasně. Jeho dětství jsem prolítala po doktorech, jeho školní roky jsme oba doslova protrpěli. Znám několik žen, které mají doma dítě a s ním velké trápení. Ta jedna má dokonce jistotu, že se její dítě nedožije dospělosti. Jedna dítě nemá komu dát hlídat a je na to sama. Syn je dávno dospělý a lepší to prostě nebude. Jedné známé dítě zemřelo. Další si už nepořídila. Muselo to být peklo. Další známé dítě má celoživotní omezení kvůli svojí diagnóze. Jedna známá má taky vymodlené dítě umělým oplodněním. Štěstí jí to nepřineslo. Je s ním sama, partner ji opustil, má hodně komplikací, starostí, zdravotních problémů. Nikoho jiného blízkého, na kterého by se mohla spolehnout, nemá. Mnohé těhotenství by skončilo dřív potratem. Maminka by si pobrečela a zkusila to znova. Možná líp. I přes všechny diagnostické metody a vymoženosti dneška je každé těhotenství sázka do loterie. Nidky se nedí dopředu říct, že to dobře dopadne. Známí čekali třetí dítě. Ke dvěma zdravým měl přibýt sourozenec z normálního zdravého těhotenství. Dopadlo to blbě. Dítě zemřelo vinou nezkušeného porodníka. Jo, znám plno lidí, co mají ty děti OK. Ovšem aby měla dítě žena s vysokým věkem, to je prostě jedno z nesporných rizik. Nejen, že by je nemusela vychovat. Přijde nemoc, přijdou komplikace, a dítě bude bez mámy....

govana 29. 7. 2018 | 18:27
Eliska 29. 7. 2018 | 16:51

@SandraN: Co je spatneho na zachrane miminka, který se narodi drive? Ja mam vymodlene dcery, dvojcata, kdy jsem od zacatku tehotenstvi vedela, ze budu rodit drive. Mela jsem rodit uz ve 24 tydnu, ale holky jeste 4 tydny vydrzely. Ted je jim 18 mesicu a daleko převyšují sve vrstevniky. Jsou naprosto zdrave. A jeste, kdyz jsem se mela rozhodnout, ze jednu z dcer mi v brise "usmrti", nevahala jsem ani vterinu a okamzite tuto variantu zavrhla. Jsou miminka, ktera se narodi treba 400 g a jsou to naprosto zdravi jedinci. Samozrejme, ne vsichni. Ale veda sla natolik kupredu, ze bych se nikdy neodvazila napsat to co vy. A nejste v tom sama. Takovy nazor maji vetsinou ti, kteří o problematice nemaji ani paru a nikdy nezazili ten obrovsky strach o sve dite.

Mata69 29. 7. 2018 | 13:24

Fakt není normální, má pocit, že to teď dožene? Velká veselka a kopu dětí a "žili spolu šťastně až do smrti" ... měl by paní někdo říci kolik jí je let, když ji to nedochází. Manžel má rozum a ona uvažuje o rozchodu? Jakože si najde jiného, který na prahu důchodu bude chtít dítě?

libika 29. 7. 2018 | 12:35
SandraN 29. 7. 2018 | 12:27

Paní prostě jaksi /pokud je skutečná/ zaspala dobu, kdy se žena v normálním produktivním věku vdá a většinou ty děti má. Příměr s ujetým vlakem je namístě, zkrátka jsou věci v životě, na které je pozdě. Příroda to má dobře zařízeno. A to různá umělá oplodnění a záchrany života půlkilových novorozenců jsou docela slovem do pranice a lze o nich jen diskutovat, co to komu přinese. Ať je paní ráda, že není sama a neblbne. Jsem v tomtéž věku a dítě bych si nepořídila, ani kdyby to bylo možné. Skoro 60 letý člověk nemůže vychovávat miminko. Rodiče mají mít děti v takovém věku, aby byli schopni se o ně do jejich dospělosti postarat. Může se ledacos stát a umíte si představit třeba 65 letou vdovu, která vodí dítě do první třídy...? Já tedy ne a že fantazii určitě mám. Je potřeba mít reálný náhled na svět. Paní by se měla vzpamatovat. Lidi prostě dneska vidí, jak si celebrity pořizují děcko v sedmdesáti. Okolí argumentuje, je bohatý, může si to dovolit. Každého věc, když si někdo myslí, že na to má a ty děti zajistí, že to je to prvořadé. Pro mě není. Ač celebrita s kontem, které si neumím představit, pořád to je člověk v důchodovém věku, který nemůže mít pro dítě tu energii, jako by měl zamlada. Nemůžu si pomoct. K důchodcům patří vnoučata. Ne vlastní mimina....

kacka 29. 7. 2018 | 12:20

Pokud někdo dospěje místo v 18 v 57,tak by měl pochopit,že přírodu nějaké její zbožné přání nezajímá - naštěstí.

farah.farah 29. 7. 2018 | 11:52

@Lojzička: vymyšlené jsou určitě.....kdo by sem proboha psal svůj skutečný příběh ......... to by u někde na začátku byl kontakt na redakci s tím chcete nám poslat svůj příběh, pošlete nám ho na email.......

farah.farah 29. 7. 2018 | 11:50

No kdyby takhle uvažovala před těmi 10 lety ještě by to jakž takž šlo pochopit, ale proboha ve skoro 60 letech uvažovat o dítěti a navíc uvažovat o rozchodu, když to navíc ještě starší manžela nechce......nevím ale napadá mne jestli snad paní netrpí nějakou předčasnou formou demence, jinak si to uvažování neumím vysvětlit.

Lojzička 29. 7. 2018 | 11:33

Jak mám u mnoha zdejších příběhů pocit, že jsou vymyšlené, tak u tohoto v to přímo doufám. Jako pomalu šedesátnice si usmyslí, že chce děti? Aspoň že manžel má rozum.

jarmila 29. 7. 2018 | 10:29

Dobrý den, prosím jenom ne adopci. Jedině kdyby se jednalo o někoho z Vaší rodiny či manželovy, ale cizí dítě opravdu ne. Mám svoje vlastní dvě děti již tedy dospělé.ale věřte mi, děti nejsou o radosti a štěstí, )to jsou jen momenty,kdy jste s nimi štastná), ale hlavně o starostech, o strachu o ně, o zajištování jejich potřeb, jejich budoucnosti,o únavě, a otom,že nemáte svůj vlastní život. A můžete mi věřit,že kdyby ty děti nebyly moje,tak jsem honem honem vracela. A taky,že nebýt manžela,tak nevím,jestli by přežily,protože to byla cesta peklem. Takže bud vlastní nebo žádné!!!!
Něco jiného je,pokud na to mám peníze a mohu si pořídit chůvu - to potom mám děti opravdu pro radost,protože si mohu dělat co chci,kdy chci a hlavně,když mě přestanou bavit,strčím je cůvě., Dnešní celebrity to tak mají ,jenom to nepřiznají a pak mohou ze sebe ty nejštastnějí matky,které jsou navíc upravené, vypadají jako modelky a ještě mohou pokračovat v kariéře. To my,obyčejné matky bohužel nemůžeme!!!!

amfora 29. 7. 2018 | 09:39

První dítě skoro v 60ti? Sobeckost a sebestřednost, ostatně taková byla paní celý svůj produktivní věk. Dámo, dávno vám ujel vlak! Váš partner má rozum, že nechce děcko "na důchod".

Elynor 29. 7. 2018 | 08:19

Jen jestli paní aspoň tuší, co by to obnášelo. Ono adoptovat dítě je poměrně dlouhý proces, a musí se projít fůrou byrokratických i jiných záležitostí. A i když už ten proces někdo absolvuje, a je "úředně" uznán vhodným a schopných pro adopci, tak se kolikrát čeká i roky na příhodné dítě. Pokud ovšem nechce dítě postižené nebo cikáně, nebo dítě feťáků s celoživotními následky na jeho zdraví... a to asi do romantické představy této paní o úplné rodině moc nezapadá. Kromě toho pokud manžel nesouhlasí, přemlouvat ho a prudit, že chci a chci, to je začátek konce. Lidi se už rozvedli z mnohem méně podstatných důvodů. Paní Karolína by si snad radši měla užívat toho hezkého, co ji potkalo, a neprovokovat osud.

Lada 29. 7. 2018 | 08:00

Pokud je manžel zásadně proti adopci, "nedráždila bych hada bosou nohou". Možná, kdyby "náhodou" otěhotněla když jí bylo těch 45let nebo 46, tak by to i manžel /tehdy partner/ akceptoval a třeba se i těšil, ale teď v tomto věku? Doporučuji najít si nějaký dětský domov a začít tam pomáhat.
Je to "bolest" dnešní doby, my naše ročníky, jsme rodily ve dvaceti, maximálně další dítě po třícítce. Dnes mají mladé ženy první dítě právě až po třicítce nebo to ještě odkládají a pak se najednou "probudí" a zatouží po miminku. Jak se říká - "chlap může i v sedmdesáti /tedy jak který :)/ ale plodnost ženy je omezena a pokud některá "prošvihne" tuto dobu a pak jí najednou dojde že teď už je ten čas, bohužel, většinou už bývá pozdě. A být matkou a otcem ve věku babičky a dědečka, ne, děti mají mít rodiče, ne "pra rodiče".

Přečtěte si také

Horoskopy

Využijte své schopnosti na maximum, protože jste podnikaví a kreativní. Určitě se vám povede v…

Nejčtenější články

Doporučujeme