Kartáček, ručník, pinzeta: Co není vhodné sdílet s partnerem?

Kartáček, ručník, pinzeta: Co není vhodné sdílet s partnerem?

I když jste s partnerem jedno tělo a jedna duše, nemusíte nutně sdílet úplně všechno. Ba naopak, vzájemné půjčování některých věcí dokonce může být rizikové pro vaše zdraví. Které to jsou?

Holicí strojek

Také se vám občas stane, že váš strojek na holení už má úplně tupé žiletky, a tak sáhnete po tom partnerově? Raději to nedělejte, protože si tak koledujete o infekci nebo bakteriální onemocnění. I když máte pocit, že je váš partner naprosto zdravý, je tu riziko, že může být pouze přenašečem nějaké choroby. Znamená to, že u něj se sice neprojevila, ale může vás jí nakazit.

Pokračování 2 / 7

Zubní kartáček

Možná vám nepřijde divné si od partnera půjčit kartáček, když svůj zapomenete. Častým argumentem bývá to, že se s ním stejně líbáte, což vyjde nastejno. Není to ale tak úplně pravda. Krom kartáčku a slin totiž s partnerem budete sdílet i všechny zbytky jídla, které mu zůstaly v ústech. Jestli ani to vás neodradí, vězte, že riziko přenesení virů, které jsou v dutině ústní, je daleko větší než při líbání.

Pokračování 3 / 7

Pinzeta

I pinzeta může představovat riziko. Při vytrhávání chloupků totiž dochází k drobným poraněním, která možná nejsou pouhých okem vidět, ale můžete jejich prostřednictvím přenést nějakou infekci, protože při nich trochu teče krev. Kupte dvě barevně odlišné a problém je vyřešen.

Pokračování 4 / 7

Deodoranty a antiperspiranty

Toto varování se týká pouze suchých deodorantů. Nastanou situace, kdy zapomenete svůj deodorant nebo prostě jen zatoužíte cítit vůni svého partnera, a tak použijete jeho deodorant. Možná ale nevíte, jak riskantní tento čin může být. V podpaží se totiž shromažďují houfy bakterií, které na sebe tímto způsobem můžete přenést. Pokud jste si navíc právě oholila chloupky, je zde riziko ještě větší, protože se bakterie mohou dostat přímo do krve.

Pokračování 5 / 7

Ručník

Existuje důvod, proč by každý člen domácnosti měl mít svůj vlastní ručník. Bakterie se totiž nejraději množí ve vlhkém prostředí, a tak se jich v ručnících nachází spousta. Ty vaše vám většinou neublíží, ale bakterie někoho dalšího by mohly. A není na škodu mít pro svoji potřebu ručníky tři – na obličej, na tělo a na intimní partie.

Pokračování 6 / 7

Spodní prádlo

Také se vám nejlépe spí v partnerových volných trenkách? Pak byste si tuto libůstku měla odpustit. Právě v trenýrkách se dost často usazují bakterie a viry, které vám mohou ublížit a způsobit například nepříjemný zánět. Řada značek už vyrábí dámské trenýrky na spaní, takže není třeba krást partnerovi ty jeho.

Pokračování 7 / 7

Manikúra

U nás žen je běžné, že jsme ohledně hygieny o dost víc úzkostlivé než muži. Například málokdy ve společných sprchách jdeme do sprchy bez přezůvek. Muži ale toto příliš neřeší, a tak snadněji chytnou například plíseň nohou. Jestliže se svým partnerem sdílíte nůžky na nehty, je velká pravděpodobnost, že se plísní můžete nakazit také. A té se budete velmi těžko zbavovat! Stejným způsobem se navíc šíří i bradavice.

Doporučujeme

Články odjinud