Kašmírový svetr vydrží generace: Tady je čtyřicítka nadčasových kousků

25. 9. 2021
Každá žena si zaslouží mít ve svém šatníku luxusní kousek, který nejenže krásně vypadá, ale navíc dlouho vydrží a dá se nosit během jakékoliv módní vlny. Mezi takové kousky patří kašmírový svetr, jenž je ideální do přicházejícího sychravého počasí. Aktuální kolekce najdete v galerii v úvodu článku.

Kašmír opravdu zahřeje

Určitě jste již zaznamenala, že kašmírové svetry se od ostatních liší v prvé řadě poměrně vysokou cenou. Je to způsobené tím, že kašmír je vlna z kašmírské kozy z Himálaje, tedy surovina, které se vyprodukuje jen omezené množství. Cenu ovlivňuje i ruční způsob výroby. Pokud se však do této kvality rozhodnete zainvestovat, rozhodně nebudete litovat. (Dívejte se na složení, někdy se za kašmírový výrobek vydává i produkt, který obsahuje jen určité procento kašmíru.)

Díky výjimečnému materiálu jsou šesti až osminásobně hřejivější než svetry z ovčí vlny, navíc vás překvapí i svojí neuvěřitelnou hebkostí a jemností, která se prostě s jinými materiály nedá srovnat. A co víc, díky vysoké kvalitě se kašmírový svetr nevytahá ani neopere dlouhá léta a po celou dobu si udrží svůj tvar i barvu. Není proto divu, že se kašmírové svetry po generace dědí.

Jaké svetry ovládly přehlídková mola? Podívejte se na video:

Jak si jistě všimnete v naší galerii, kašmírové svetry se většinou vyrábějí jednobarevné, proto se dají snadno kombinovat s ostatními kousky oblečení. Vypadají skvěle k džínům i klasickým kalhotám, hodí se k pouzdrové kožené sukni nebo k plisované či jen tak přes maxi šaty. Obléct ho můžete pod trenčkot, sako i křiváka a nikdy tím nic nezkazíte.

Pokud si přece jen nemůžete z nějakého důvodu pravý kašmírový svetr dovolit, koukněte po těch, které mají příměs hedvábí či vlny. Jsou o něco levnější, a i když nesplňují všechny kladné vlastnosti pravého kašmíru, rozhodně vám udělají větší službu než svetry z uměliny.

Inspiraci najdete v naší galerii!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Když pomyslíte, že je říjen za dveřmi, malinko znejistíte. Aktuální práce vás nenaplňuje, a proto si hledáte pomalu něco nového. Pokud byste se rozhodli zůstat, počítejte s tím, že stejně…