Kate s rovnátky (druhá zprava) v roce 1994 Foto: Profimedia

Kate s rovnátky (druhá zprava) v roce 1994 Foto: Profimedia

V roce 1996 bylo Kate (vlevo) 14 let a akorát se dostala na školu Marlborough College ve Wiltshiru. Na sobě má skotskou tartanovou sukni Foto: Profimedia
Po střední škole si dala ve studiu rok pauzu, jak je to v Británii běžné, a vydala se do Florencie v Itálii Foto: Profimedia
V roce 2001, ve svých devatenácti, šla Kate na Univerzitu v St. Andrew, kde potkala prince Williama Foto: Profimedia
Party v roce 2002, to spolu akorát s Williamem začínali chodit Foto: Profimedia
47
Fotogalerie

Princezna Kate slaví narozeniny: Prohlédněte si její fotky od holčičky a slečny doposud

Dnes je to přesně 42 let, co na svět přišla Catherine, princezna z Walesu, manželka prince Williama, vlastním jménem Catherine Elizabeth Middleton. Žena, která po boku svého manžela jednou usedne na královský trůn, se narodila 9. února 1982. Jak vypadala jako malá a jako teenagerka? Mrkněte na fotky v úvodu článku i ve videu. 

Princezna dětí, budoucí královna a miláček národa Cathrine, sfoukne na dortu 42 svíček! Členka britské královské rodiny Catherine, princezna z Walesu, oslaví 9. ledna své 42. narozeniny! Maminka tří dětí, patronka mnoha nadací a velká sportovkyně plní své povinnosti na jedničku, udává módní trend a je velice oblíbená u svého národa.

Původně dívka z dobré a bohaté rodiny, která se zamilovala do syna následníka trůnu. Jaký byl její život, než se dostala do královské rodiny? Byl pohádkový, nebo bláznivý? Toužila stát se princeznou? Jsou věci, které o ní ještě možná nevíte.

Je spřízněná s Georgem Washingtonem

Rodokmen Middletonových je velmi působivý. Kromě blízkých rodinných vazeb s obchodníky s vlnou z Yorkshire je rodina Kate vzdáleně spřízněná s Georgem Washnigtonem, prvním americkým prezidentem. Ona sama ale říká, že se cítí být Angličankou krví i srdcem. Kromě toho jsou prý Middletonovi příbuzensky spojeni s americkým generálem Pattonem a britským režisérem Guyem Ritchiem. Překvapující.

Jako dítě žila v Jordánsku

Přestože se narodila v Británii, předškolní věk strávila Kate Middleton s rodiči v hlavním městě Jordánska, Ammánu. Na nějaký čas se sem její rodiče přestěhovali kvůli práci. Mateřská škola, do které chodila, se zaměřovala na výuku cizích jazyků.

Ve škole měla přezdívku „Squeak“

Je těžké si představit, že by Kate mohla být i něco jiného než okouzlující. Vždy vypadá bezchybně a dokonale. Ne vždy tomu tak ale bylo. Slovo squeak znamená „pištět“, ale kvůli pištění tuhle přezdívku neměla. Prý to bylo proto, že si pořád stěžovala. Ona sama ale tvrdí, že šlo o vtipné označení podle třídních morčat. Měli tam tehdy dvě, jedno se jmenovalo Pip, druhé Squeak. „Moje sestra byla Pip a já Squeak,“ prozradila Kate v rozhovoru pro Mirror.

V dospívání ji prý ve škole šikanovali

Člověk by řekl, že tak krásná žena měla také fantastické dětství a samé dobré zážitky se svými spolužáky. Ovšem tak idylické to na anglickém venkově nebylo. Jako teenagerka navštěvovala Kate internátní školu Downe House, kde ji údajně šikanovali a trápili. Nakonec toho už bylo dost a rodiče ji odtud vzali a ona přestoupila do školy v Marlborough. To jen dokazuje, že i když se někdo může jevit jako dokonalý, nikdy nevíte, co v životě zažil.

Je obrovská fanynka seriálu Panství Downton

Působivý kostýmní britský televizní seriál běžel i u nás a patří k nejúspěšnějším seriálům všech dob. Dramatický výpravný seriál se odehrává ve smyšleném panství Downton za vlády krále Jiřího V. Začíná v roce 1912 a končí v roce 1925. Je skvělé vědět, že i členka královské rodiny miluje seriály a že prožívá stejné radosti jako obyčejný smrtelník. Kate prý byla seriálem doslova posedlá a nenechala si ujít ani jeden díl!  Dokonce navštívila herce během natáčení a rozplývala se nad jejich kostýmy.

Miluje vaření

Upřímně, kdyby chtěla, tak by už v životě nemusela vzít vařečku do ruky. Nikdy. Buckinghamský palác zaměstnává desítky kuchařů a pomocníků, kteří celé královské rodině podstrojují ty největší dobroty. Ovšem Kate se v kuchyni umí pěkně pohybovat. Moc ráda vaří a její specialitou jsou jahodový džem a švestkové čatní. Tyhle dobroty ostatně velmi ráda předává jako dárek, třeba královně.

Moc ráda fotografuje

Podobně jako Její Výsost královna Alžběta i Kate velmi ráda fotografuje. Ještě před svatbou s princem Williamem dělala dvorní fotografku pro rodinnou firmu Middletonových. Ti kdysi rozjeli velmi úspěšnou firmu, která se zaměřovala na balíčky pro dětské oslavy. A právě tyhle balíčky Kate fotila.

Před svatbou pracovala pro oděvní firmu

Po skončení vysoké školy, kde odpromovala s vynikajícími výsledky, pracovala ve společnosti svých rodičů Party Pieces a v listopadu 2006 byla zaměstnaná na částečný úvazek v módní firmě Jigsaw Junior jako nákupčí. A prý jí to šlo skvěle. Práce se rozhodně neštítila a vždy vynikala spolehlivostí a taky kreativitou.

Miluje květiny a věří na květomluvu

Svatební kytice Kate byla složená z jejích oblíbených květin – konvalinek, myrty, břečťanu, karafiátů, hvozdíku (ten se anglicky nazývá „sweet William“) a z hyaciantů. Konvalinky znamenají štěstí, karafiáty statečnost, hyacint stálost a myrta je symbolem lásky.

První královská nevěsta s vysokoškolským vzděláním 

Není žádným tajemstvím, že Kate nebyla typická královská nevěsta z aristokratického prostředí. Pochází sice z bohaté rodiny, ale nejprve vystudovala univerzitu, pak dokonce nějaký čas pracovala a teprve poté se provdala za prince Williama. Je vůbec první královskou nevěstou, která získala vysokoškolský diplom (ve Velké Británii)! A kdyby se náhodou někdy stala královnou, byla by první britskou královnou, která kdy navštěvovala vysokou školu. 

Jak šel čas s vévodkyní Kate? Podívejte se na video a mrkněte i do galerie v úvodu článku. Řekli byste, že tahle rozevlátá slečna je budoucí královna? Poznali byste ji zamlada na ulici?

Doporučujeme

Články odjinud