Komentáře k článku zpět na článek

Realista 16. 5. 2022 | 21:48

@jana: Realista,několik takových přátelství ze svého okolí znám a vždy z toho bylo miminko. Nějak se nám tu množí neposkvrněná početí. A na naivitu už nemám věk . Zoufalec vypadá jinak.

Ivetka 8. 5. 2022 | 14:06

Normalni stihacka co nema nic juneho na praci. At si najde nejake hobby a zabavi se.
Muj muz ma take dobrou kamaradku z detstvi, ja zase kamarada. A co. My to neresime a jeste lezt tomu druhemu do mobilu? K smichu co jsou schopni nekteri lidi vymyslet

jana 7. 5. 2022 | 12:38
Elynor 7. 5. 2022 | 06:52

Tak hlavně věci obvykle nejsou tak černobílé, a dotyčná paní pečující o nemocného manžela s ním mohla mít dohodu, že sex si nalezne jinde. Protože sice stále manžela milovala a starala se o něj, ale její fyzické potřeby on naplnit nemohl. Tak na to měla kamaráda. A ve vztahu s novým partnerem mohla být věrná, je to jen její slovo proti slovu její sestry (která jí mohla závidět a chtít získat pána pro sebe, nic nového pod sluncem, takové věci se dějí běžně). Ohledně šmírování v mobilu i jinak - ono to pramení z podivného přesvědčení některých lidí, že jim partner/ka patří. Že oni mají právo vědět o každém hnutí jak fyzickém, tak hnutí mysli dotyčného. Ale tohle nefungovalo nikdy, dokonce ani v otroctví ne, i tam si otroci našli možnost domluvit si vzpouru, viz Spartakovo povstání. Akce vyvolává reakci, čím víc budu žádat, aby mi někdo hlásil každý svůj pohyb a každou myšlenku, tím víc mi ten člověk bude skrývat. Nehledě k tomu, že to svědčí o nízkém sebevědomí toho "hlídače" a jeho nejistotě, je to jeho "vizitka", ne toho hlídaného.

Fate 6. 5. 2022 | 23:39
Realista 6. 5. 2022 | 20:05

@Fate: Hrůza,že? Taková noblesní a morální dáma,která se tahá za zády nemocného manžela s ženatým milencem a když manžel umře,najde si jiného a hned mu nasadí parohy, samozřejmě s ženatým,ale hanba- on je nový partner nejen špion, který jí nedůvěřuje,ale navíc její vlastní sestra je práskačka a všechno se to provalí. A tihle dva se nakonec ještě dají dohromady,no fuj,práskačka a špion. Pán měl přece nosit parohy,nešpionovat a důvěřovat a sestra mlčet, protože "lézt do mobilu"je nemorální. Trochu to připomíná naše soudnictví-kdyz na vás útočí opilý a zfetovaný agresor nožem, musíme ho slušným způsobem zadržet,jinak riskujeme kriminál za nepřiměřenou obranu. A k článku. Padesátka není žádný věk,děti jsou velké, paní si musí najít své přátele a koníčky a žít si svým životem. Musí počítat s tím, že třeba zůstane sama a proto se musí snažit o důstojný důchod a možná i bydlení. Taková je doba.A soustředit se na sebe a vykašlat se na myšlenky o kamarádce a manželovi. Stejně nic nevyřeší, jen se bude trápit. Takže-šup do poradny,ať to vyřeší s odborníkem a začne žít. Život máme jen jeden, není druhá šance.inak může taky

Fate 6. 5. 2022 | 09:59

@Martin Klos: Ty jo, sestřička bonzačka. Paráda. Zajímalo by mě, když píšete, že jste dával pozor, co se mezi nimi děje a vaše paní na to nějak přišla, co přesně si pod tím představit? Protože to zní jako prohledávání telefonu a sledování kam jde

Martin Klos 6. 5. 2022 | 09:08

@jana: Měl jsem to obráceně. Když jsem po svém rozvodu poznal ženu, vdovu, měla kamaráda o kterém říkala že jí pomáhal po smrti manžela se kterým byly kamarádi. A když jsem se seznámil s ní já, tak údajné přátelství udržovali i nadále. Nikdy ser mi to moc nezdálo, a tak jsem dával pozor na to co se mezi nimi děje. Jenže žena na to nějak přišla a začala mi říkat že jsem špion, a neví proč ji nevěřím. Nevěřil jsem ani později. Závěr, je ten že už spolu po 8 letech nejsme, protože na oslavě narozenin mi její sestra prozradila že spolu spí už od doby co její manžel onemocněl, a pokračovalo to i když už byla vdova. Proč se nedali dohromady spolu? Nedali, jelikož byl a je stále ženatý. A já jsem teď už 3 roky s její sestrou, a je nám fajn, i když se s její sestrou nestykáme.

jana 6. 5. 2022 | 07:54

Fascinuje mě ta anketa.Jak jako zakázala? Ono se dá dospělému člověku něco zakázat? Stejně jako ve třetí třídě někomu maminka zakázala nevhodné kamarády? (Ani tam to většinou nefungovalo.). A ještě víc mě děsí nejčastější odpověď. Opravdu na partnera nahlíží většina žen jako na haranta, kterému může něco zakazovat?

Sandra 5. 5. 2022 | 20:10

Kateřino, v tomhle věku snad máte nějaký nadhled. Nestarejte se o věci, které jsou z vaší strany neovlivnitelné. Co ale je plně ve vaší kompetenci, aby váš muž měl doma pohlédnou dobře naladěnou manželku, která o sebe dbá, které to sluší a která má taky aspoň jeden koníček, čím se zabaví. Přemýšlet nad tím, zda jsou ti dva jen kamarádi, to vás přece nemůže dlouho bavit.

Sandra 5. 5. 2022 | 20:10

Kateřino, v tomhle věku snad máte nějaký nadhled. Nestarejte se o věci, které jsou z vaší strany neovlivnitelné. Co ale je plně ve vaší kompetenci, aby váš muž měl doma pohlédnou dobře naladěnou manželku, která o sebe dbá, které to sluší a která má taky aspoň jeden koníček, čím se zabaví. Přemýšlet nad tím, zda jsou ti dva jen kamarádi, to vás přece nemůže dlouho bavit.

Ina 5. 5. 2022 | 18:47

Nevim,jak by bylo mozno komukoliv zakazat kamaradit se s nekym. Takze berte,neberte,resp. hodte to za kebuli,najdete si kvalitniho konicka,vyhledavejte společnost lidi,kteří jsou Vam blizci... nebo pruďte, žarlete,delejte sceny, a pak se ale nedivte,ze Vas pusti k vode. Kdyz uz to ma poslouchat,tak proc to vlastne nezkusit s jinou,chapavou a hlavne obdivujici ženskou.

salome 5. 5. 2022 | 08:42

Souhlasím úplně s Elynor, ostatně její vyjádření vyhledávám jako první v každé diskusi.
Chtěla bych E. napsat, o něco ji soukromě poprosit. Je možné tady uvést můj email, nebo je to zakázané, prosím, poradíte mi někdo ?

Elynor 5. 5. 2022 | 07:43

Najít si taky nějakou zábavu, případně kamaráda. Já teda nevím, ale když už to vydrželo tolik let, tak bych neřešila. Za tu dobu bylo mraky příležitostí, které zjevně zůstaly nevyužity. Dobře, jednou se s ní vyspal, bylo to dávno, zřejmě dávno před manželstvím, patrně se při té příležitosti zjistilo, že to není to ono, takže to odpískali a vrátili se k přátelství. To se stává. A Kateřina má určitě doma křišťálovou kouli, ve které přesně vidí, co si kdo druhý myslí, proč mu nevycházejí vztahy, co v budoucnu dotyčný zamýšlí atd. Kateřina ví lépe než Aneta, co Aneta vlastně chce, a taky ví líp než manžel, co manžel chce. To jsou takové jasnovidky, někdy. Trápí se zcela zbytečně něčím, o čem ti dva nejspíš netuší, že by ji to vůbec mohlo napadnout.

Přečtěte si také

Horoskopy

Zůstaňte nohama pevně na zemi a nic si nedomýšlejte. Určitě se vám podaří dokázat skvělé věci, ale…