KATKA (39): Dohodli jsme se na rozvodu. Já se rozvedla, on nikoliv

22. 11. 2016
KATKA (39): Dohodli jsme se na rozvodu. Já se rozvedla, on nikoliv
Milovali se a slíbili, že se rozvedou. Ona je rozvedená, on stále zůstává se zatracovanou manželkou. Žena i děti o milence vědí…

Nechtěla jsem promrhat život a šla za štěstím

Byla jsem vdaná skoro 15 let. Manžel byl samorost, ve skutečnosti jsme spolu mnoho let nežili. Žili jsme vedle sebe, dva paralelní životy, ty občas spojila naše dcera. Zvláště v době, když byla maličká a dlouhé dva roky vážně nemocná. Dcera je nyní díky bohu zcela zdravá a je jí krásných 17 let, má přítele, bez problémů studuje a je šťastná. A šťastná jsem chtěla být i já, a tak jsem se minulý rok rozvedla. Už tři roky prožívám vášnivý vztah, osudovou lásku, nový příval životní energie. Já se kvůli novému vztahu rozvedla, přítel však rozvod stále odkládá. Otálí, i přestože žije v nefunkčním manželství, se ženou, které si neváží a nemiluje ji.

Druhou šanci nesmím zahodit!

Přítel je kolega z práce. Ne přímo ze společnosti, ve které pracuji, ale z firmy, která si pronajala kanceláře ve stejné budově, kde máme kanceláře. Setkávali jsme se na chodbách, v bufetu, v kuřárně, ve výtahu, v autobuse, v jídelně, neustále jsme o sebe zakopávali a koukali jeden po druhém. Byli jsme jako dva magnety. Bylo jen otázkou času, kdy se více sblížíme. Cítila jsem, že nepůjde jen o jiskření a románek, ale o mnohem víc! V mé zamilovanosti zcela jistě nehrála roli postpubertální naivita poblázněné paničky, ale jednoduše mě dostihl osud. V životě se mi to stalo dvakrát. První osudová láska skončila tragicky, přítel zemřel při nehodě. A tak jsem si řekla, že druhou šanci nesmím zahodit a že půjdu za štěstím. Podotýkám, že to nebylo lehké rozhodnutí, především kvůli dceři. Ale vztah s exmanželem mi už naprosto nic nedával, byl mrtvý.

Nejsem typ ženy, co umí muže „zmáčknout“

Po roce mileneckého vztahu nám bylo jasné, že spolu chceme být legálně, oba jsme nechtěli svým partnerům lhát, a tak jsme začali plánovat rozvod. Já vše dotáhla do konce. S manželem jsme se nakonec na všem dohodli, sice mě zpočátku přesvědčoval, že se všechno změní, ale nejsem naivní, o změny jsem nestála, byla jsem rozhodnutá. Přítel je ale stále ženatý, a to i přestože o mně jeho manželka i jeho dospělé děti vědí. Přitom by například majetkové vyrovnání nebylo vůbec složité. Přítel s manželkou vlastní dva byty, jeden pronajímají, v jednom bydlí, bohužel ale vždy najde něco, proč rozvod odložit. Jednou jsou to rozumné věci, jindy evidentní výmluvy. Ke své škodě bohužel nejsem typ ženy, co umí muže „zmáčknout“. Neměla bych z toho radost ani dobrý pocit. Osobní svoboda mých blízkých je pro mě stejně důležitá jako má svoboda, a tak rozhodnutí nechávám na příteli. Nicméně začínám trochu pochybovat o tom, jestli je můj postoj správný, jestli prostě není přítel typ muže, který potřebuje pošťouchnout.

Na Vánoce budu sama

Za měsíc budou Vánoce a zatím se zdá, že budu na Štědrý den sama! Dcera se mnou byla minulý rok a nyní bude s bývalým manželem u jeho rodičů, kam za ní přijede i její přítel. Můj přítel bude také u svých rodičů a s ním i jeho žena a děti. Jeho rodiče o našem vztahu neví, přítel jim nic říkat nechce, jsou oba už hodně staří a přítelova maminka je vážně nemocná, a tak jim nechce přidělávat další starosti. Což chápu, ale je mi to líto. Šla jsem za štěstím a láskou a nakonec budu na Vánoce sama. Vlastně už nyní bývám sama docela často, některé vztahy s přáteli narušil můj rozvod, jiné intenzivní vztah, kterému jsem dva roky dávala veškerý volný čas na úkor dalších přátelství, které jsem pěstovala léta. Je mi těžko a smutno.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Partner se vám svěří s nespokojeností, kterou ve vztahu zažívá. Neřekne vám nic nového, dávno jste to tušili. Milí Raci, možná je před vámi rozchod či zajímavé rozuzlení. Pokud máte děti,…

Nejčtenější články

Doporučujeme