12
Fotogalerie

KAUZA KRAMNÝ: Je vrah nebo oběť?

V České republice neexistuje asi nikdo, koho by případ Petra Kramného nechal chladným. Není divu! Vražda ženy a vlastního dítěte je zločin, který nemá obdoby. Je však Petr Kramný opravdu vrahem, nebo už přes rok sedí ve vězení nevinný člověk, který přišel o to nejdražší, co měl, a ještě za to teď trpí?

Tragický příběh začíná 29. července 2013. V hotelu Titanic Palace v egyptské Hurgadě jsou nalezena dvě mrtvá těla. Moniky Kramné(36) a její dcery Klárky (8). Od počátku existuje podezření na úkladnou vraždu a hlavním podezřelým je manžel Moniky a otec Klárky – Petr Kramný.

Petr Kramný je zdrcený a egyptské policii vypráví příběh o žaludeční nevolnosti a otravě jídlem. Toto je i první verze, se kterou pracují místní vyšetřovatelé. Petra Kramného zadrží a ponechávají v „domácím vězení“ v hotelovém pokoji.

Egyptská policie se při vyšetřování dopustí řady fatálních chyb, nezajistí důkazy, hotelový pokoj je už několik hodin po hrůzném nálezu dokonale uklizen hotelovým personálem. Další zásadní pochybení vzniknou při pitvě Moniky a Klárky. Egyptská policie připouští verzi o otravě, protože žaludky obětí jsou dle jejich zjištění zcela rozleptány kyselinou.

Na veřejnost pronikají první svědectví o nesrovnalostech v manželství Moniky a Petra Kramných (Kramného násilnické sklony, Moničini údajní milenci, žárlivost). V Egyptě vypukají nepokoje, Kramný však i nadále zůstává.

V tisku se objevují další spekulace: Monika byla zavražděna mafií kvůli Kramného dluhům, Kramný systematicky připravoval vraždu už v České republice, egyptská policie záměrně sabotuje vyšetřování,…

31. října se Kramný vrací do České republiky. 15 ledna 2014 absolvuje výslech na detektoru lži. 18. února je zadržen policií a obviněn z vraždy.

2. března odlétá do Egypta šestičlenný tým vyšetřovatelů, aby zajistil další důkazy.

10. března kriminalisté zveřejnili nový zásadní důkaz: Monika a Klárka byly zabity elektrickým proudem.

Další spekulace vnášejí do případu ještě větší chaos: Monika nevydržela psychický tlak a spáchala sebevraždu, Kramný bral drogy, u neznámého Egypťana se našly jedy, kterými byly Monika s Klárkou otráveny…

Policie shromažďuje důkazy a vyslýchá svědky, Kramný je stále ve vazbě a začínají se u něj projevovat psychické problémy. Stěžuje si, že je na něj vyvíjen neúměrný tlak, je mu odmítáno poskytnutí lékařské pomoci, byl zbit policisty. Podal trestní oznámení, následně byl obžalován z křivého obvinění policisty. 25. dubna je vyšetřovací spis uzavřen.

K soudu jsou předvolávání různí svědci – členové rodiny, údajní či skuteční milenci Kramného i Moniky, svědci z hotelu, soudní znalci, psychologové. Kramného výpovědi jsou rozporuplné, plné nesrovnalostí. Objevují se další a další „závažné“ důkazy, které však ve skutečnosti nedokazují nic. Kramný stále trvá na své verzi o otravě a jakoukoli vinu odmítá.

Státní zástupce, policisté i většina veřejnosti je přesvědčena o Kramného vině. Detektor lži hovoří v Kramného neprospěch z 60%. Media ho líčí jako vraždící zrůdu, chladnokrevného násilníka a psychopata. Každý, kdo rodinu jen letmo znal, má názor a snaží se jej sdělit. Co se však v hotelovém pokoji té osudné noci odehrálo, ví pravděpodobně pouze jediný člověk – Petr Kramný.

Je ale Petr Kramný skutečně vrah nebo je nevinný a „zrůdu“ z něj udělala média a lidská touha po senzaci? I když má násilnické sklony a na svou ženu chorobně žárlil, znamená to, že je skutečně zabil? To, že se jako vrah vypadá, znamená, že vrah také je? Jak dopadne soud? Najde se dostatek důkazů, aby byl usvědčen a odsouzen? Co si myslíte vy?

Hlasujte v naší anketě:

Fotografie z případu najdete zde:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Doporučujeme

Články odjinud