Každá pátá láska začala v kanceláři

9. 8. 2002
Každá pátá láska začala v kanceláři
Britští vědci došli ve svém posledním bádání k opravdu zajímavému zjištění. Tráví-li zaměstnanci více času v kancelářích, mění se prostor pracoviště také v místo navazování kontaktů, flirtování a vzniku bouřlivých lásek.

Každá pátá láska začala v kanceláři

Klepněte pro větší obrázek Britští vědci došli ve svém posledním bádání k opravdu zajímavému zjištění. Tráví-li zaměstnanci více času v kancelářích, mění se prostor pracoviště také v místo navazování kontaktů, flirtování a vzniku bouřlivých lásek. Počet započatých lásek a vztahů je podle odborníků přímo úměrný počtu hodin na pracovišti.

"Lidé v kancelářích neplní jen své profesní povinnosti, ale prožívají zde velké lásky, zklamání a flirt. Nejčastějším místem pro navazování prvních kontaktů jsou kupodivu kantýna a výtah. Restaurace, bary a třeba parky jsou totiž pro stále více zaměstnaných lidí neodstupné," tvrdí známý britský psycholog profesor Robert Edelmann.
"Dvacet procent vztahů začalo po pracovní době skleničkou v kanceláři. Deset procent seznámení má na svědomí poměrně neosobní prostředí kantýny. A pět procent společná cesta výtahem," pokračuje Edelmann.
"Delší pracovní doba znamená, že v práci potkáváme různé lidi častěji než na ulici po cestě domů. Pokud s někým každodenně sdílíte pracovní radosti i strasti, začnete se časem sbližovat i lidsky. Navíc se vaše profesní zájmy shodují, což k lidskému porozumění silně přispívá," vysvětluje Edelmann. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vaše patronka Venuše stojí sice proti vám, ale její opozice nedokáže zabránit aktivnímu Marsu, aby vás dopoval svou energií jako živou vodou. Váš drive je nepřehlédnutelný. Nejsilnějším…

Nejčtenější články

Články odjinud