Každá pátá láska začala v kanceláři

9. 8. 2002
Každá pátá láska začala v kanceláři
Britští vědci došli ve svém posledním bádání k opravdu zajímavému zjištění. Tráví-li zaměstnanci více času v kancelářích, mění se prostor pracoviště také v místo navazování kontaktů, flirtování a vzniku bouřlivých lásek.

Každá pátá láska začala v kanceláři

Klepněte pro větší obrázek Britští vědci došli ve svém posledním bádání k opravdu zajímavému zjištění. Tráví-li zaměstnanci více času v kancelářích, mění se prostor pracoviště také v místo navazování kontaktů, flirtování a vzniku bouřlivých lásek. Počet započatých lásek a vztahů je podle odborníků přímo úměrný počtu hodin na pracovišti.

"Lidé v kancelářích neplní jen své profesní povinnosti, ale prožívají zde velké lásky, zklamání a flirt. Nejčastějším místem pro navazování prvních kontaktů jsou kupodivu kantýna a výtah. Restaurace, bary a třeba parky jsou totiž pro stále více zaměstnaných lidí neodstupné," tvrdí známý britský psycholog profesor Robert Edelmann.
"Dvacet procent vztahů začalo po pracovní době skleničkou v kanceláři. Deset procent seznámení má na svědomí poměrně neosobní prostředí kantýny. A pět procent společná cesta výtahem," pokračuje Edelmann.
"Delší pracovní doba znamená, že v práci potkáváme různé lidi častěji než na ulici po cestě domů. Pokud s někým každodenně sdílíte pracovní radosti i strasti, začnete se časem sbližovat i lidsky. Navíc se vaše profesní zájmy shodují, což k lidskému porozumění silně přispívá," vysvětluje Edelmann. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vlastně ani nevíte, co od vás nadřízený požaduje, protože se mu stále něco nezdá. S kolegy také nevycházíte tak jako dřív, což je pro vás rána pod pás. Vaše výkony jsou jako na houpačce,…

Nejčtenější články

Doporučujeme