Každodenní triky pro zdravá záda

7. 1. 2002
Každodenní triky pro zdravá záda
Triky pro bolavá záda u počítače, za volantem a v letadle.

Každodenní triky pro zdravá záda

U počítače
Paže by měly tvořit pravý úhel, lokty na pracovním stole či na opěradlech židle, rovná zápěstí, chodidla rovně na podlaze, kolena v úrovni či mírně pod úrovní boků. Tak přesně takto vypadá ideální postava za stolem. Narovnejte obrazovku počítače tak, abyste se dívali přímo, nikoliv dolů. Existují vkusné podstavce pod monitor, které poslouž í nejen elegantnímu vzhledu pracovní plochy ale především vaší krční páteři.

Za volantem
Před jízdou si upravte sedadlo tak, aby se kolena dostala nad úroveň boků. Absolvujete-li delší cestu, dejte si malý polštářek či stočený ručník na opěradlo tak, abyste se křížem o něj opírali. Každé dvě hodiny si udělejte krátkou přestávku a protáhněte se.

V letadle
Před dlouhým letem si udělejte 20 až 30 minutovou procházku, i po odbavovací hale. Během letu využijte malý polštářek na podpěru krční páteře a nohy si natáhněte. Pokuste se dostat místo u uličky a projděte se během cesty.

Spíte-li na zádech, dejte si pod kolena malý polštář pro narovnání páteře a krku. Spíte-li na boku, pokrčte kolena. Dejte přednost pevným podložkám pod hlavu.

Autor: www.simona.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ruku v ruce jde s vámi úspěch, který k vám znenadání přišel díky píli a trpělivosti. Vaše sebevědomí je ve výšinách, ale vy si přitom na nic nehrajete. Máte mimořádné estetické cítění,…

Nejčtenější články

Doporučujeme