Kde je spravedlnost?

16. 9. 2002
Kde je spravedlnost?
Určitě jste v zaznamenali v denním tisku nebo v televizi zprávu o 29-leté ženě, kterou soud odsoudil k 7 letům vězení nepodmíněně z údajného pokusu o vraždu své dcery.

Kde je spravedlnost?

Určitě jste v zaznamenali v denním tisku nebo v televizi (včerejší Střepiny) zprávu o 29-leté ženě, kterou soud odsoudil k 7 letům vězení nepodmíněně z údajného pokusu o vraždu své dcery.

Ráda bych zde o tomto případu napsala víc. Ta žena je totiž moje švagrová a dítě, které se údajně snažila zabít, má neteř.

Protože v televizi neřekli o případu skoro nic, ráda bych vám nastínila jak může v Čechách fungovat zdravotnictví a justice�.

Mařenka se narodila mému bratrovi a Lucce předčasně a vlastně i to byl zázrak, protože lékaři mé švagrové moc šancí na otěhotnění nedávali. Od narození měla Mařenka podobně jako jiné nedonošené děti zdravotní problémy. Všichni však věřili, že tím jak bude růst a sílit se vše dá do pořádku. Nejvíce problémů měla s ledvinami a tak od narození víc času spolu s maminkou trávila po nemocnicích než doma. Lékaři stále nevěděli, proč se v její moči a krvi objevují cizorodé látky.

Tak to bylo až do ledna 2001, kdy byla s dcerou opět hospitalizovaná v nemocnici v Motole, v tu dobu stále kojila� Lékaři rozhodli provést dítěti biopsii ledvin (omlouvám se, netuším jak se to přesně píše, zákrok spočívá v odebrání kousku ledviny, aby poté vyšetřením tohoto vzorku zjistili příčiny problémů), těsně po zákroku dostala Mařenka celkovou sepsi (otravu krve) a byla zachráněna na poslední chvíli� a v tu dobu se začala má švagrová ptát PROČ� ale místo odpovědi jí lékaři ihned poslali domů s podezřením na salmonelu (přitom neměla žádné příznaky, ale provedli jí výtěr a řekli, že ve výtěru to je). Pozdější vyšetření u praktického lékaře v místě bydliště to nepotvrdilo.

Byla tudíž zbytečně donucena ukončit kojení a když se chtěla vrátit k dceři, tak lékaři nemocnice pozvali celou rodinu a před nimi ji obvinili z pokusu o vraždu své dcery - na základě nalezených injekčních stříkaček, které PRÝ jedna ze sester zahlédla v jejích osobních věcech. Ihned měli v ruce návrh na odnětí dítěte z péče a obvinění�. Pro celou rodinu to byl ŠOK. Málokterá matka totiž má se svým dítětem tak silný vztah jako Mařenka s Luckou� Celý rok a půl probíhal ve znamení psychické deprese celé rodiny, péči střídavě přebrali babičky, které jsou ale obě pracující, takže Mája stále cestovala od jedné k druhé a nechápala, proč s maminkou nemůže domů�

Dnes jsou Mařence 4 roky, je zdravá a šikovná a pokud se jí zeptáte, koho má nejraději, odpoví vám, že svojí milovanou maminku� která se i přes odejmutí péče snažila být se svojí dcerou co nejvíce (podle předběžného opatření soudu s ní směla být jen v přítomnosti jiné osoby�).

Nikdo z rodiny jsme nevěřili, že by soud mohl rozhodnout takto, bez přímých důkazů, jen na základě svědectví jedné zdravotní sestry a dobrozdání soudního znalce z oboru psychologie (který je samozřejmě také lékař) a, který podle psychologických testů usoudil, že Lucie trpí vzácnou poruchou, kdy sebepoškozováním či poškozováním blízkých osob se snaží upoutat pozornost lékařů�.

Odvolali se�. ale nikdo si neumí představit jak nám všem je�. navíc bydlí v malém městě, kde zná každý každého� a teď se z televize dozví, že ta maminka, která dělá pro své dítě víc než je běžná norma (skoro bych řekla, že maličko rozmazluje ) je VRAŽEDKYNĚ�.

A pár dní předtím soud zprostí vinny lupiče, na které policie měla hromadu nepřímých důkazů�.

Tak se ptám: KDE JE SPRAVEDLNOST�.

autor: Monika Brýdová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Rybky, už od začátku října na sebe příjemně upozorňujete a nenecháte kámen na kameni. Působí na vás blahodárné planetární vlivy, které vám dodávají energii i odvahu. Je docela jisté,…

Nejčtenější články

Doporučujeme