Kdo bodoval na letošních Andělech?!

24. 2. 2011
Kdo bodoval na letošních Andělech?!
Ve středu (23. 2.) se v pražské Incheba Areně udělovaly jako každoročně ceny Akademie populární hudby Anděl. Letos si sošky odnesli Lucie Bílá, Nightwork nebo David Koller, který bodoval i jako bývalý člen skupiny Lucie.

Ta, přestože již neexistuje, získala Anděla coby kapela dvacetiletí. A odměněno bylo i její album Černý kočky, mokrý žáby. David Koller pak vyhrál kategorii Zpěvák roku a z ceny měl velkou radost.

Foto: Lucie

"Jako zpěvák jsem byl oceněn poprvé a je to paráda. Zpívám už od osmi let a docela mě to zaskočilo. Faktem ale je, že jsem pár písniček nazpíval, tak si tu výhru určitě užiji," svěřil se krátce po skončení přímého přenosu.

Lucie Bílá měla i po tolika letech sbírání všemožných cen ze sošek Anděla radost. Obdržela je jako Zpěvačka roku a Zpěvačka dvacetiletí. Veřejně se ale přiznala, že by cenu přála spíš Haně Hegerové než sobě.

Foto: Lucie Bílá

"Ta cena jí bezesporu patří," přiznala na jevišti otevřeně.

Teď je pro ni prý nejdůležitější získat nějaký dobrý materiál pro svou novou desku.

"Chtěla bych ji hodně pěknou. Potřebuji dobré písničky a jestli za ni potom dostanu cenu, to není tak podstatné. Důležité je, aby se to líbilo lidem. To je to, o co mi jde," vysvětlila.

Dvě sošky Anděla si odnesla také stále populárnější skupina Nightwork v čele s Vojtěchem Dykem. Pánové zaujali jak tepláky, tak i novým slovenským hitem.

Foto: Nightwork

"Normalizační pop zkrátka vede," prozradil Dyk po přenosu se smíchem.

Foto: Debbi

Bodovali i noví interpreti. V kategorii Skladba roku získala cenu zatím nepříliš známá zpěvačka Debbi za Touch the Sun.

Objevem roku se pak stali Republic of Two.

Foto: Republic of Two

Do síně slávy byl uveden loni zesnulý zpěvák Petr Muk, za kterého převzali sošku Anděla jeho otec Ladislav Muk a manažer Richard Dušák.

Foto: Ladislav Muk a Richard Dušák

ČTĚTE TAKÉ:
Zpěvačka Dasha jde na mateřskou!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Do dalšího pracovního období vstoupíte s dobrou náladou, ale ta vám bohužel dlouho nevydrží. Budete se potýkat s nespokojeným šéfem. Věřte, že si na vás nezasedl a má tentokrát pravdu.…

Nejčtenější články

Doporučujeme