Kdo vyhraje SuperStar ?

31. 3. 2004
Kdo vyhraje SuperStar ?
V soutěži Česko hledá SuperStar máme prozatím šest finalistů. Možná již nyní má mnoho z vás v této šestici svého favorita. Tipněte si, kdo by mohl soutěž vyhrát a stát se Superstar?

Aneta Langerová Studuje obchodní akademii v Praze. Pokud by se nestala zpěvačkou, zůstala by v oboru, který studuje. Ekonomika a zvlášť zahraniční obchod ji opravdu baví.

V Česko hledá SuperStar jí nejvíc fandí bratr. Kdyby se jí vydařila kariéra zpěvačky, byla by ráda, kdyby se jí ujal jako manažer. "Má na mě velmi dobrý vliv a navíc se s ním cítím hodně v bezpečí."

První postupující do finále Česko hledá SuperStar můžete vidět a slyšet v kapele SPB na Sázavě. Vystupují po celé republice, ale nejčastěji na ně narazíte právě v Posázaví.

Veronika Zaňková Letos bude maturovat na gymnáziu v Rychnově nad Kněžnou. Už ví, že ji přijali na konzervatoř v Praze - obor skladba. Kromě toho ještě zkusí přijímačky na práva a pokud ji přijmou, bude se snažit zvládnout obě školy.

Veronika taky zpívá v kapele, která se specialïzuje na písničky Johna Denvera. Country, jak sama říká, není zrovna její nejoblíbenější žánr, ale rozhodně může díky vystoupením s kapelou nasbírat cenné zkušenosti. Veronika má ráda společnost, tanec, zpěv a muziku. Hraje na klavír a cvičí aerobick. Jestli jí zbyde trocha volna, přemýšlí o tom, že by si udělala i licenci jako instruktorka.

Sámer Issa „Výborně,“ znělo z úst poroty, když jim zazpíval osmnáctiletý student z Děčína. Tréma asi Sámera netrápí. Za sebou už má vystupování na různých kulturních akcích doma i v blízkém Německu. Zpívá od šesti let, nezná nic lepšího než hudbu a doufá, že se jí jednou bude věnovat profesionálně. Zatím však studuje hotelnictví a turismus na soukromé střední škole v České Lípě a své studijní výsledky označuje jako „zlatou střední cestu“. Za lásku ke zpěvu může učitelka na základní škole, která před deseti lety vybírala adepty do pěvecké soutěže. Protože Sámer nikdy stydlivostí netrpěl, okamžitě se sám přihlásil. Po umístění na prvním místě šlo už všechno samo od sebe – zpíval a zpívá, kde se dá.

Tomáš Savka Svým přirozeným zpěvem zaujal diváky i porotu, i když dlouho si myslel, že právě její předseda s jeho výkonem příliš spokojen není. Ondřej Hejma totiž prohodil, že by nedržel hladovku za to, že Tomáš nebude s Leošem Marešem v Esu. Tomáš však výrok pochopil právě naopak. Kromě dalších kol soutěže čekají nyní dvacetiletého studenta gymnázia z Horního Slavkova (nejstaršího na škole, neboť rok studoval na hudebním gymnáziu v Německu) přijímací zkoušky na několik vysokých škol. Přihlášku si podal na pedagogické fakulty v Ústí nad Labem a v Praze a na obory, kde by využil jazykové znalosti. Zároveň se však hlásí na dvě hudební školy do Švýcarska, kde již delší dobu žije jeho otec. Zatím o Tomášovo hudební vzdělání pečuje přítelkyně – učitelka hudby a jak se zdá, více než dobře. Kromě zpěvu však Tomáš hraje i na tři hudební nástroje – housle, kytaru a klavír.

Martina Balogová Vyučila se servírkou, ale ve svém povolání se neměla čas realizovat, protože hned po skončení školy odjela zpívat do zahraničí, kde zůstala celých sedm let. Byla to pro ni obrovská zkušenost, díky které se naučila pořádně zpívat, vystupovat, zdokonalila se i v jazycích. Přestože jako dítě nezpívala v žádném souboru a jejího talentu si nikdy nikdo nevšiml, Martina tvrdí, že v jejím hlase už tenkrát něco bylo, ale bylo to hodně schované. Martina to přesto měla v sobě, od malička díky tátovi, profesionálnímu muzikantovi poslouchala dobrou muziku, ale nikdy si nepředstavovala, že bude zpěvačkou. V sedmnácti se rozhodla vyzkoušet své pěvecké schopnosti, odjela do Německa za svým otcem, kde dva měsíce zpívala v jeho skupině. Jejích pěveckých kvalit si všiml kapelník skupiny Alexis, kterému se její projev natolik zalíbil, že ji oslovil ke spolupráci, ze které se vyklubalo dlouhých sedm let. Byla to pro ni obrovská škola života a díky této zkušenosti by asi dnes nebyla tam, kde je. Když se dozvěděla, že je možnost přihlásit se do SuperStar, přerušila dočasně svou spolupráci s Alexis duo a rozhodla se zkusit štěstí v soutěži. Martinu především baví zpívat, má ráda jazz a soul, evergreeny, ráda tancuje, ráda se směje a pokud by se stala SuperStar, chce hlavně zůstat svá, přirozená, především v hudebním projevu.

Julian Záhorovský V současné době studuje střední elektrotechnickou školu, na které by měl letos maturovat. Jako dítě hrál na různé hudební nástroje, od šesti let na piáno, potom přibyla kytara a flétna. Svůj talent asi zdědil po otci, který také hrál na piáno a kytaru. Otec však z něj chtěl mít sportovce fotbalistu, ale když viděl, že zelený trávník Juliana moc nepřitahuje, dal ho na hudbu a udělal dobře. Zpívat Julian začal až s kytarou, nejprve trampské písničky, ty ho ale moc nebavily. Potom začal inklinovat k rocku, poslouchal Chinaski a tak i pochopil, který styl chce hrát. Hraje a zpívá především jejich písničky a k tomu si skládá i svoje vlastní. Píše hlavně o lásce, většinou o dívkách, do kterých se zamiloval. Od patnácti zpívá v různých kapelách, ta poslední se jmenuje Wolnej pád. Hrají střední proud a také vlastní tvorbu, Julian v ní zpívá a hraje na kytaru, skládá hudbu i texty ke všem písničkám. Kromě toho ho baví snowboard, bruslení, fotbal, volejbal, ale především ho baví vystupovat před lidmi. Nemyslí si, že SuperStar vyhraje, ale rád by v budoucnu byl frontmanem nějaké dobré kapely.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Konec týdne je pro vás výzva a finišují vám povinnosti, které jste mimochodem splnili na jedničku! Začíná volno, které využijete na sto procent. Pokud by si někdo myslel, že budete…