Kdo z vás vysává energii? Těmto 5 typům lidí se vyhněte a pocítíte změnu!

22. 5. 2021
Kdo z vás vysává energii? Těmto 5 typům lidí se vyhněte a pocítíte změnu!
Mohou se vyskytovat na pracovišti, mezi vašimi příbuznými, ale může to být i člověk, se kterým sdílíte ty nejniternější pocity nebo dokonce domácnost. Dobrá zpráva je, že vhodnou strategií se dají zneškodnit. Obrana je jen a jen na vás. Toto je přehled nejčastějších typů lidí, kteří vás vysávají, i návod na to, jak se bránit.

Chudinky

Pravděpodobně se nachází mezi vašimi nejlepšími kamarádkami. Často vás zve na kafe, na víno, popovídat si. A povídání se často zvrtne v přehlídku jejích nářků. Jak má doma peklo, jak ji v práci dusí šéfová, jak je unavená. Zároveň ale odmítá veškeré rady, které se zoufale snažíte vymyslet. Se svou situací totiž nemůže, ale absolutně nemůže nic dělat. Typická věta zní: Ty se máš, ty máš… doplňte cokoliv. Lepší šéfovou, hodnější tchyni, klidnější děti. Občas už toho máte dost a zapíráte se. Vymlouváte se na nemoc nebo nedostatek času. Výsledkem je akorát to, že se cítíte provinile.

Jak na ně?

Dejte si pravidlo: třikrát a dost. Snažte se takovému člověku říct, že vy už nic nového nevymyslíte a že omílat stejná témata dokola je ztráta času. Že už jste si vlastně všechno řekly. Pokud se situace nezlepší, bez pocitu viny si sama řekněte, kolik času jste ochotna s tím člověkem trávit, a toho se držte.

Jak vytvořit ten nejlepší první dojem? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v krásném spojení s Neptunem, proto jste přátelští a otevření novým možnostem. Najednou se umíte partnerovi bez řečí přizpůsobit a on zase vám. Není to samo sebou, hvězdy vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme