Kdy je nejlepší čas na cvičení? Budete v šoku, jak jednoduchá je odpověď

21. 11. 2020
Kdy je nejlepší čas na cvičení? Budete v šoku, jak jednoduchá je odpověď
Někdo je sova, někdo skřivan, proto někdo bude po ránu při fyzickém výkonu umírat, druhý už si zase potřebuje zalézt večer do postele a do fitka ho nedostanete. Kromě toho i náš metabolismus či tělesná teplota a bdělost rozhodují o ideální době cvičení. Nakonec však nejdůležitější je jeden úplně obyčejný faktor, který rozhoduje o všem.

Raději někdy než nikdy

Lékaři, fyzioterapeuti i aktivní sportovci mají své důvody (k těm se ještě dostaneme), aby vám doporučili konkrétní dobu, kdy během dne cvičit, pokud chcete budovat svalovou hmotu nebo hubnout. Ale jak už to bývá, nejmoudřejší rady jsou ty nejjednodušší. Pokud vám tedy trenér řekne, že ideální je cvičit odpoledne, aby váš organizmus už byl zahřátý, ale vy už jste odpoledne tak unavení, že se na cvičení vždycky prostě vykašlete, všechna doporučení jsou k ničemu. „Mám ráda větu: Nejlepší trénink, který můžete udělat, je ten, který skutečně provedete. Totéž platí pro načasování tréninku,“ tvrdí fitness trenérka Maggie Umbergerová.

Vytváření návyků totiž vyžaduje čas, takže pokud se vám podaří najít denní dobu, ve které se pro vás cvičení stane přirozenou součástí života, máte vyhráno. Pokud máte denní harmonogram natolik volný, že si můžete vybrat jakoukoliv denní dobu, tak níže najdete důvody, které vám pomohou se rozhodnout, kdy cvičit. 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Rybičky, na svět se díváte pozitivníma očima a nemáte náladu na splíny. Moc dobře víte, že by se vám pak přestalo dařit a sklouzli byste do útlumu. Pokud se vymaníte z područí…

Nejčtenější články

Doporučujeme