Kdy se vdáte, budete věrná nebo jste lesba? To napoví délka prsteníčku

27. 5. 2018
Kdy se vdáte, budete věrná nebo jste lesba? To napoví délka prsteníčku
Věříte na to, že z dlaně ruky lze vyčíst osud? Nebo že délka prsteníčku prozradí vaše povahové vlastnosti? Člověk se velmi rád dozví něco o sobě, i když to třeba bere s rezervou nebo jen jako legraci na sobotní večer. Jak jste na tom se svým prsteníčkem vy?

Za délku prsteníčku může testosteron

Délka prsteníčku – co by měla prozrazovat o naší povaze nebo našich vlastnostech? Na první pohled je to absurdní, ale vědci z londýnské
King´s College tvrdí, že ženy, jež mají delší prsteníček než ukazováček, oplývají výjimečným sportovním talentem. Zejména v běžeckých disciplinách, ve fotbale a tenisu. Jak na to přišli? 

Důvodem je zřejmě hladina testosteronu v těle matky během těhotenství. Pokud je miminko vystaveno vysoké hladině testosteronu, zpomalí se růst ukazováčku, proto u mužů obvykle délka prsteníčku přesahuje ukazováček.

Naopak ženy mají standardně ukazováček delší než prsteníček nebo oba prsty stejně dlouhé. Pokud tedy má nějaká žena stejně jako muži prsteníček delší než ukazováček (testosteron v těhotenství zpomalil růst jejího ukazováčku stejně jako u mužů), je pravděpodobně nadanější na sporty. 

Délka prstů tedy není nahodilá nebo nějak daná konstelací hvězd, ale může ji ovlivnit hladina testosteronu během těhotenství. Testosteron neovlivňuje jen naše fyzické schopnosti, ale i strukturu našeho mozku. Co pak délka vašich prstů prozradí o dalších vašich schopnostech a vlastnostech? 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S blížícím se víkendem jste veselejší a těšíte se, jak si odpočinete od povinností. Můžete být rádi, že se po vás nadřízený až tak moc nevozí. Zatněte zuby a vydržte to! Finanční scéna je…

Nejčtenější články

Doporučujeme