Kdy se vdáte, budete věrná nebo jste lesba? To napoví délka prsteníčku

Kdy se vdáte, budete věrná nebo jste lesba? To napoví délka prsteníčku

Věříte na to, že z dlaně ruky lze vyčíst osud? Nebo že délka prsteníčku prozradí vaše povahové vlastnosti? Člověk se velmi rád dozví něco o sobě, i když to třeba bere s rezervou nebo jen jako legraci na sobotní večer. Jak jste na tom se svým prsteníčkem vy?

Za délku prsteníčku může testosteron

Délka prsteníčku – co by měla prozrazovat o naší povaze nebo našich vlastnostech? Na první pohled je to absurdní, ale vědci z londýnské
King´s College tvrdí, že ženy, jež mají delší prsteníček než ukazováček, oplývají výjimečným sportovním talentem. Zejména v běžeckých disciplinách, ve fotbale a tenisu. Jak na to přišli? 

Důvodem je zřejmě hladina testosteronu v těle matky během těhotenství. Pokud je miminko vystaveno vysoké hladině testosteronu, zpomalí se růst ukazováčku, proto u mužů obvykle délka prsteníčku přesahuje ukazováček.

Naopak ženy mají standardně ukazováček delší než prsteníček nebo oba prsty stejně dlouhé. Pokud tedy má nějaká žena stejně jako muži prsteníček delší než ukazováček (testosteron v těhotenství zpomalil růst jejího ukazováčku stejně jako u mužů), je pravděpodobně nadanější na sporty. 

Délka prstů tedy není nahodilá nebo nějak daná konstelací hvězd, ale může ji ovlivnit hladina testosteronu během těhotenství. Testosteron neovlivňuje jen naše fyzické schopnosti, ale i strukturu našeho mozku. Co pak délka vašich prstů prozradí o dalších vašich schopnostech a vlastnostech? 

Pokračování 2 / 3

Ukazováček je kratší než prsteníček

Během těhotenství jste asi byla vystavena vyšší dávce testosteronu a váš mozek byl naprogramován tak, že máte řadu mužských dovedností. Pokud je to i váš případ, pak velmi pravděpodobně vynikáte ve vytrvalostních sportech, jdou vám matematika a různé logické kvízy. Máte skvělou prostorovou představivost, dobře pracujete s mapou a navigace pro vás není problém.

To vše jsou skvělé věci, méně skvělé ale je, že stejně jako muži máte větší sklon k promiskuitě. Asi máte problém s věrností anebo se do ní musíte nutit. Vliv testosteronu na sexualitu mohl dokonce způsobit, že vás budou přitahovat ženy. Přijde vám to absurdní? Studie University of California at Berkley se podívala na ruce 720 mužů a žen a zároveň zjišťovala jejich sexuální orientaci. Lesbičky měly častěji delší prsteníček než ukazováček.

Pokračování 3 / 3

Ukazováček je více méně stejně dlouhý jako prsteníček

Vždycky jste trpěla tím, že neumíte na mapě najít sever? Nezoufejte, prostě jste se jako plod vyvíjela jako čistá holčička. Má to tu výhodu, že jste neměla problém se vdát nebo ho nebudete mít. Podle studie publikované v časopise Evolution & Human Behavior totiž ženy vystavené nižší hladině testosteronu působí ženštěji, což muži upřednostňují.

Nemáte problém s věrností, tíhnete k monogamii, což je od přírody výhodná strategie, protože zajišťuje lepší šance pro mláďata, tedy pardon, pro vaše děti. 

Máte skvělou paměť, možná jste ve škole bojovala s řezem krychle nebo sestrojením kuželu, ale zase si pamatujete, že doma došlo kafe a že šéf vašeho manžela miluje tiramisu, což se v životě hodí víc než správně sestrojený trojúhelník. 

Bohužel asi máte máte větší sklony k depresím, což je nemoc, která postihuje častěji ženy. 

 

 

Doporučujeme

Články odjinud