Kdy šetřit a kdy přidat: Jaké množství kosmetických přípravků používat?

25. 12. 2020
Kdy šetřit a kdy přidat: Jaké množství kosmetických přípravků používat?
Také občas šetříte drahým krémem, aby vám vydržel co nejdéle? Nebo naopak používáte velké množství kosmetického přípravku, protože se blíží doba jeho expirace? Na prvním místě by ale mělo být blaho vaší pleti. Jaké množství jednotlivých přípravků byste tedy měla používat?

Čisticí přípravek

Čištění je základem zdravé pleti, kterou tak zbavujete buněčných reziduí, make-upu a všeho, co se na ní usadilo z okolního prostředí. Nejlepším způsobem je takzvané dvojité čištění, a to nejprve za použití přípravku s olejovým základem, který odstraní z obličeje veškeré líčení, ochranný faktor SPF a mastnotu, a poté přípravkem, který pleť vyčistí. Obličej byste si přitom měla takto čistit ráno i večer. Schválně si to zkuste a uvidíte ten rozdíl na pokožce.

Ideální množství čisticího přípravku by mělo odpovídat přibližně velikosti dvoukoruny. Pokud používáte přípravek s obsahem kyseliny glykolové nebo salicylové, nechte ho na obličeji dvě až tři minuty, aby stačil plně zafungovat.

Když ho použijete málo: Riskujete hromadění buněčných zbytků, dehydrataci, vznik pupínků a zrychlení stárnutí pleti.

Když ho použijete moc: Plýtváte produktem.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Energie stále roste a díky pěknému postavení Venuše k vašemu znamení jste přitažliví. Malinko vám to kazí nevhodná kvadratura Marse, ale i to se dá vydržet. Stačí, když budete při výběru…

Nejčtenější články

Doporučujeme