Kdy šetřit a kdy přidat: Jaké množství kosmetických přípravků používat?

25. 12. 2020
Kdy šetřit a kdy přidat: Jaké množství kosmetických přípravků používat?
Také občas šetříte drahým krémem, aby vám vydržel co nejdéle? Nebo naopak používáte velké množství kosmetického přípravku, protože se blíží doba jeho expirace? Na prvním místě by ale mělo být blaho vaší pleti. Jaké množství jednotlivých přípravků byste tedy měla používat?

Čisticí přípravek

Čištění je základem zdravé pleti, kterou tak zbavujete buněčných reziduí, make-upu a všeho, co se na ní usadilo z okolního prostředí. Nejlepším způsobem je takzvané dvojité čištění, a to nejprve za použití přípravku s olejovým základem, který odstraní z obličeje veškeré líčení, ochranný faktor SPF a mastnotu, a poté přípravkem, který pleť vyčistí. Obličej byste si přitom měla takto čistit ráno i večer. Schválně si to zkuste a uvidíte ten rozdíl na pokožce.

Ideální množství čisticího přípravku by mělo odpovídat přibližně velikosti dvoukoruny. Pokud používáte přípravek s obsahem kyseliny glykolové nebo salicylové, nechte ho na obličeji dvě až tři minuty, aby stačil plně zafungovat.

Když ho použijete málo: Riskujete hromadění buněčných zbytků, dehydrataci, vznik pupínků a zrychlení stárnutí pleti.

Když ho použijete moc: Plýtváte produktem.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední dobou s vámi není rozumná řeč a hodně vás to mrzí. Z nejhoršího jste se dostali, ale stále se musíte hodně krotit. Názory okolí se vám prostě nehodí do krámu, a chvílemi vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme