Kdy zdravý životní styl škodí? Pozor na toxickou posedlost i sociální sítě

9. 2. 2023
Zdravý životní styl je rozhodně důležitý. Málokdo už vám ale řekne, co přesně obnáší. Pokud to s ním navíc přeženete, může se vaše péče zvrhnout v posedlost. A ta rozhodně zdravá není. Ba co víc, má negativní vliv také na naši psychiku. Jak si stanovit rozumnou hranici?

Posedlost vlastním tělem 

Řada článků, televizních reklam, influencerů a dokonce i odborníků nám radí, abychom se intenzivně věnovaly svému tělu, staraly se o své zdraví, pravidelně sportovaly, zdravě jedly, nechaly se hýčkat v kosmetických salonech a nebály se ani návštěvy plastického chirurga. Jsou ale tyto rady opravdu nad zlato, nebo vedou k tomu, že se nám to naprosto vymkne z rukou?

Z honby za zdravým stylem se může stát nebezpečná posedlost. „Pokud se pro vás zdravý životní styl stane povinností, kdy se budete neustále z něčeho obviňovat (dnes jsem nestihla jít cvičit, snědla jsem k obědu zákusek apod.), bude to pro vás nejen kontraproduktivní, ale může to vést až k psychickým potížím a narušení vašeho mentálního zdraví,“ tvrdí Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně center pro výživu a hubnutí Naturhouse.

Jste to, co jíte? Nesmyslný formát, říká dr. Cajthamlová. Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Ještě dnes je Mars v nepříjemném spojení s Neptunem, tudíž se vyvarujte podepisování klíčových smluv, neobchodujte a neinvestujte. Pokud byste podlehli pofidérním nabídkám, hodně byste…

Nejčtenější články

Doporučujeme