Když celebrity pomáhají

17. 9. 2010
Když celebrity pomáhají
Ve fotoateliéru Šimandl sešly známé osobnosti, aby podpořily dobrou věc. Bez nároku na honorář se zúčastnily focení nové osvětové kampaně společnosti Elpida plus s názvem „Mluvme o stáří“.

Klepněte pro větší obrázek

Jana Plodková a Lucie Robinson jsou přítelkyně.

Cílem kampaně je podnítit mladé lidi k mezigenerační diskuzi, připomenout hodnoty, které s sebou stáří přináší a probudit celospolečenský zájem o téma stáří. Tvářemi kampaně se staly herečky Jana Plodková a Iva Pazderková. Dámské zastoupení vyvážili herec Petr Vaněk a zpěvák skupiny Please the trees Václav Havelka. Vše nafotila vyhledávaná česká módní fotografka Lucie Robinson, která každým dnem očekává již třetí přírůstek do rodiny.

Klepněte pro větší obrázek

Jana Plodková se připravuje na focení

Motivem účasti na této akci byl pro všechny zúčastněné neuspokojivý vztah mladých lidí k seniorům. Herečka Jana Plodková k tomu říká: „Je velmi důležité mluvit o stáří. Jednou taky budu stará a budu mít tolik let, co moje babička. Je potřeba s tím začít něco dělat už teď.“ Její kolegyně Iva Pazderková souhlasí: „Místo toho, abychom si vážili lidí, kteří už nejsou v produktivním věku, čerpali od nich zkušenosti a chovali se k nim s úctou, často se k nim chováme jako by byli zbyteční. A to je strašně špatný postoj.“

Klepněte pro větší obrázek

Iva Pazderková pózuje s dědečkem.

Kampaň odstartuje 1. října u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Realizuje ji obecně prospěšná společnost Elpida plus, která již 9 let pomáhá seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí společnosti.

ČTĚTE TAKÉ:
Šokující proměna Petry Němcové


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud patříte k zaměstnancům nějaké společnosti nebo pracujete na úřadu, nevyvolávejte předem prohrané spory se šéfem ani se aktuálně nepokoušejte o nějaké vážné rozhovory. Mars se…

Nejčtenější články

Články odjinud