Když chlap nemůže aneb 10 mýtů o erekci

26. 1. 2011
Když chlap nemůže aneb 10 mýtů o erekci
„Promiň,“ řekl tiše a sklopil oči. „Chvíli jsme se snažili, ale prostě to nešlo,“ tak takhle může začít vyprávění každé ženy. Nebo se vám to ještě nestalo? V tom případě se řadíte mezi ty šťastnější - zatím.

Erekce je základním předpokladem úspěšného pohlavního styku a spokojeného sexuálního života. A buď je, nebo není. Obecně však o ní panuje mnoho mýtů a polopravd, které komplikují život oběma – tedy muži i ženě.

Mýtus číslo 1: Poruchy erekce postihují pouze starší muže Je pravda, že nejvíce postiženou věkovou skupinou jsou muži starší 40 let. V tomto věku trpěl nebo trpí každý druhý muž. Jenže skutečnost, že jste ještě nedosáhli čtyřicítky, vás rozhodně před poruchou erekce nezachrání. Odhaduje se, že ve věku 20 až 30 let postihuje erektilní dysfunkce každého 10. muže.

Mýtus číslo 2: Alkohol zvyšuje schopnost udržet erekci Malé množství alkoholu snižuje zábrany, a tudíž může vybudit k většímu výkonu, nadměrné pití naopak oslabuje centrální nervový systém a může vést k cévním problémům, které zvyšují riziko erektilní dysfunkce.

Mýtus číslo 3: Průměrná délka penisu při erekci je 20 centimetrů Muži si ve valné většině myslí, že ženy touží po velkém penisu. Většinou to ale není pravda. Délka průměrného mužského penisu v erekci je 12,50 cm. Pro většinu žen to ale není podstatný údaj. Pro uspokojení jejich sexuálních potřeb je potřeba mnohem více než jen velký penis.

Mýtus číslo 4: Muž s poruchou erekce chce, ale nemůže Panuje typická představa, že poruchy erekce postihují muže, který by sex rád provozoval, ale tělesné překážky mu v něm brání. Pravda je však opačná. Erektilní dysfunkce většinou doprovázejí pokles sexuální touhy. Muži, kteří mají méně sexuálních myšlenek a fantazií, se s ní setkávají většinou dříve.

Mýtus číslo 5: Skutečný muž s erekcí problém nemá Podle statistik se s poruchou erekce za svůj život setká minimálně každý druhý muž. Postihují muže bez ohledu na věk, rasu či společenské postavení. A jejich počet se bohužel stále zvyšuje.

Mýtus číslo 6: Penis bez předkožky (obřezaný) je lepší Z hlediska funkce jsou obřezané i neobřezané penisy vysoce vzrušivé. Muži zažívají velkou dávku citlivosti v oblasti penisu ať už předkožku mají, či nikoliv.

Mýtus číslo 7: Každý penis potřebuje stejný druh dráždění Pokud jde o stimulaci penisu, a tedy navození erekce, je každý muž jiný a dává přednost jinému dráždění. Touha se také může čas od času měnit, například podle nálady, jestli je unavený, případně v jaké se ocitne situaci atd. Citlivá partnerka se vždy soustředí na to, co muž v danou chvíli potřebuje a jak to na něj působí.

Mýtus číslo 8: Masturbace ovlivňuje velikost penisu Masturbace přináší muži sexuální uspokojení, ale jejím častým provozováním se penis trvale nezvětší, ani nezmenší.

Mýtus číslo 9: Když nemá muž erekci, je neplodný I když se objeví problémy s erekcí, neznamená to, že je muž neplodný nebo že nemůže dosáhnout orgasmu a ejakulace.

Mýtus číslo 10: Ztráta erekce je nutnou součástí stáří S přibývajícím věkem sice stoupá pravděpodobnost výskytu těchto problémů, podle odborníků ale nejde o následek stáří jako takového, ale o problém většinou spojený s chorobami, které se u těchto lidí objevují. Při změně životosprávy a přiměřené sportovní aktivitě lze udržet, nebo znovu dosáhnout obnovení erekce i ve starším věku.

ČTĚTE TAKÉ:
Dobře padnoucí podprsenka vám zlepší postavu!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tak nějak si nejste ničím jisti. Pracujete na plné obrátky a konečně se to začíná slibně projevovat. Nadřízený už na vás není tolik přísný jako minulý týden. Aspoň v této oblasti si můžete…

Nejčtenější články

Doporučujeme