Když jde dáma do posilovny

13. 2. 2000
Do posilovny bychom měly chodit tak asi jednou do týdne, abychom si zbytečně neničily tělo a aby nám cvičení sloužilo k dobru.

Když jde dáma do posilovny

Do posilovny bychom měly chodit tak asi jednou do týdne, abychom si zbytečně neničily tělo a aby nám cvičení sloužilo k dobru.
Úplně ideální je, jít si před vstupem do posilovny zaběhat, ale to často není možné, a tak běh nahradíme chvilkou skoků přes švihadlo. Skákání nás rozehřeje a my se můžeme rozcvičit. Na rozcvičce záleží, protože na strojích jsou svaly velice namáhány a rozcvičení předejde jejich zranění, nebo natažení. Pečlivě si proto protahujeme všechny partie a střídáme prvky rychlejší, švihové, s pomalejšími, protahovacími.
Funkce jednotlivých strojů, může každá z nás okoukat od zkušenějších kolem sebe, nebo se jednoduše zeptat.
Doporučuji nastavit stroj na takovou zátěž, abychom první dva tři pohyby cítily pouze střední námahu. Na každém stroji provedeme 12-18 opakování.
Je nejlepší, vytipovat si v posilovně kolečko, které absolvujeme tak třikrát. V každém bychom měly procvičit minimálně břicho, záda, ruce, lýtka a obě strany stehen. Další cviky pomáhají například na zadek, kolena, kotníky nebo hrudník. Každý cvik se dá pozměnit v rozsahu nebo směru a hned procvičujeme zase jinou skupinu svalů.
Mezi jednotlivými kolečky se stále protahujeme.
V posilovně je dobré pít. Ale pouze tolik, kolik je potřeba, abychom necítily žízeň, zbytečně moc tekutiny v žaludku jen škodí. Pijeme nejlépe vodu nebo minerálku, popřípadě nějaký iontový nápoj.
Nedejte se splést tím, že se nebudete cítit nijak unavené. Tělo vám to vynahradí tak za dvě hodinky nebo další den.
Oblékáme si na začátek spíše trošku teplejší oblečení, které po rozcvičce vysvlečeme a na protahovaní zase natáhneme.

S pozdravem ML

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na pracovišti panuje báječná a nálada, kolegům se můžete i vypovídat. Je to vzájemné. Nicméně o sobě neříkejte úplně všechno, protože jste zbytečně důvěřiví a v blízké budoucnosti by se to…

Nejčtenější články

Doporučujeme