Když jsou ty Velikonoce

25. 4. 2000
Příjemné velikonoční překvapení, může tě doběhnout i poctivost.

Když jsou ty Velikonoce�

Vlekla jsem se ze supermarketu, tašku přes rameno, v každé ruce plnou igelitku. Modré nebe nad sebou, kolem štědře rozhazovaly svůj alerigizující pyl nádherně kvetoucí nesmysly, šla jsem s hlavou sklopenou směrem k zemi (díky chlupatým kamarádům posázenou hovínky) a přemýšlela, co jsem všechno nestihla, nezvládnu, prošvihnu či zcela obyčejně zapomenu. Cestou kolem bývalé kočárkárny (nyní prodejničky kuřecích ostatků) jsem si uvědomila, že pár křidélek a stehýnek by nevadilo. Bude polévka, může být i čína. Není to sice zrovna velikonoční menu, ale zkuste vařit zarputilému sportovci a zdravožroutovi něco sladkého, mastného či jinak svátkového.

To jsou samé těstoviny, zelenina, rýže, bílé maso, müsli - no, však to znáte. Kdo z nás nedrží nějakou dietu či nejí zdravě?
V krámečku jsem si vybrala, dívka-prodavačka navlékla na ruku čistý igeliňák a šikovně nabrala mnou požadované množství. Druhou rukou pak pytlík přehodila, takže zboží bylo zabaleno, ruka čistá. Za druhým pultíkem stál mládenec, který prodával věci balené - ve skle, plechu atd. a inkasoval. Líbilo se mi, jak byli perfektně secvičeni. Ani moje kverulantská dušička, utápějící se v předsvátkové depresi, nenašla sebemenší defekt, který by mohla použít k ventilaci své blbé nálady. Právě naopak - přistihla jsem se, že s nimi poněkud toporně laškuji. Ceny snesitelné, obsluha příjemná. Obložila jsem se znovu nákladem a pokračovala dál ke své sídlištní kukani. Rozkvetlé stromy jsou tak krásné� No co, tak si na těch pár dnů zavřu okna a ke kafi zakousnu pár jedů proti alergii. A možná bych mohla udělat kuře s velikonoční nádivkou. Na balkóně mi vykvetly ve kbelíku narcisky, tak jich dám pár na stůl, nějakou tu zelenou větvičku si utrhnu pod okny a pokud vím, mám ve škatuli v komoře vyfouknutá vajíčka, která jsou už pomalu starožitnostmi - Lenka a Robert je malovali, když ještě pro ně byli Velikonoce svátky legrace, čokolády, vajíčkového salátu a hlavně velkého honění s pomlázkou.

Tak jsem si to capkala k domovu, hlavu ponořenou do příjemných vzpomínek, celá natěšená z nově naplánovaných příprav - když mne chytil za ruku onen mladík z kuřecího obchůdku: "Paní, zapomněla jste si vzít nazpět, já už měl strach, že Vás nenajdu!" Bylo to fajn. Ne, nejednalo se o těch asi šedesát korun, které mi z mé dvoustovky vracel, ale o to, že mu nevadilo proběhnout pár uliček a najít zamyšlenou sklerotickou ženskou, aby měl i on dobrý pocit. Když jsem mu děkovala, jen řekl, že trénuje na pondělí "�když jsou ty Velikonoce". Trochu udýchaně se zasmál a odklusal zpět.

No nevím, tenhle kluk asi na pomlázku moc tlačit nebude.

Autor: Tereza

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Rybičky, na práci se nikdy netěšíte, ale naštěstí jste pohotoví a vnímaví. Vše vám jde od ruky a nebojíte se vrhnout ani do náročnějších úkolů. Ale třebaže máte dostatek energie, zase…

Nejčtenější články

Doporučujeme