Když kila kosí skalpel: Jaké 4 typy operací žaludku pomohou zhubnout?

21. 1. 2023
Trápí vás hodně kil navíc, ale marně se snažíte zhubnout? Pokud selhala běžná režimová opatření, může být řešením obezity operace žaludku. Jaké operace se používají nejčastěji?

Bariatrická chirurgie se představuje

Chirurgickou léčbou obezity se zabývá takzvaná bariatrická chirurgie. Operace, které se v rámci tohoto směru chirurgie provádějí, pomáhají v boji s obezitou i s jejími vážnými důsledky pro běžný život, psychiku i zdraví. Kupříkladu s výrazným rizikem závažných onemocnění srdce a cév, ale i onemocněními pohybového aparátu. Sama operace však problém nevyřeší. 

Od pacienta se po zákroku vyžaduje disciplína a řada režimových opatření včetně úpravy jídelníčku. Bariatrická operace je lékaři indikována až tehdy, selže-li i přes veškerou snahu pacienta běžná léčba, a tedy i kompletní úprava životosprávy. K operaci se pak zpravidla přistupuje u osob, jejichž BMI je vyšší než 35. U nás tyto zákroky hradí zdravotní pojišťovna. Všechny nejčastější typy bariatrických operací se v současnosti provádějí laparoskopicky bez velkých řezů a s menším rizikem pooperačních komplikací.

Jak zdravě hubnout? Podívejte se na rady výživového odborníka ve videu:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Začátek pracovního týdne pro vás nebude moc šťastný, protože navážete na nevhodné chování z minulého období. Naštěstí si své nedostatky v pátek uvědomíte a trochu si polepšíte. Mezitím se…