Když nastanou horka

12. 7. 2000
Každá žena, tedy především ta zvyklá se líčit každý den, jistě zná ten problém, kdy ručička teploměru vystoupí na 30°C ve stínu a sebelepší make-up nedrží, barvy se rozpíjejí a celkový dojem pak působí "upatlaně". Máte chuň vzdát se v těchto situacích líčení? Zbytečné, přečtete si následující triky a máte po problému.

Když nastanou horka

Každá žena, tedy především ta zvyklá se líčit každý den, jistě zná ten problém, kdy ručička teploměru vystoupí na 30°C ve stínu a sebelepší make-up nedrží, barvy se rozpíjejí a celkový dojem pak působí "upatlaně". Máte chuň vzdát se v těchto situacích líčení? Zbytečné, přečtete si následující triky a máte po problému.

Pleň má v létě tendenci se více mastit, mazové žlázy produkují více sekretu než v jiných měsících, proto ukliďte těžké krémy na samé dno kosmetické skříňky a sáhněte po lehčích emulzích s vysokým ochranným filtrem. Na trhu běžně seženete i tzv. gel-krémy. Jedná se o velmi lehký hydratační krém, který se více podobá spíše sametově jemnému gelu. Tento typ přípravků se hodí báječně především pro smíšenou pleň, mastnější partie udrží bez lesku a sušším dodá tolik potřebnou vláhu. Přesně takový je Aquasorce od Biotherm s výtažky termálního planktonu, HydraZen Calming Fluid od Lancome, který odborníci doporučují na stresovanou pleň či MultiBoost od Avon, v jehož obsahu se hojně vyskytují vitamíny A, B, C, E a H spolu s minerály a kyselinou listovou. Tato emulze navrací pleti zářivost a pevnost.

V letních měsících můžete také používat tónovací krémy místo obvyklého make-upu. Jedná se hydratační krémy a emulze s malým přídavkem pigmentu. Nečekejte však od nich přílišnou krycí schopnost, barvy obsahují opravdu poskromnu. Na druhou stranu ale nevršíte na pleň několik vrstev přípravků. Tónovací krémy hledejte u značek specializujících se především na pěstící kosmetiku. Dva odstíny najdete u Vichy - Lumineuse s obsahem minerální vody ze známých francouzských lázní Vichy - a u Nivea Visage. Malá nabídka barev však značně omezuje řadu odstínů pleti.

K létu patří i jemné opálení. Kdo si však tvář pečlivě chrání před spíše nebezpečnými slunečními paprsky, sáhne raději po samoopalovacích přípravcích. Vybírejte si ty, které jsou určené speciálně na tvář. Krásnou zlatavou pokožku můžete vykouzlit díky krému Autobrozante od Ambre Solaire. Před aplikací jakéhokoliv samoopalovacího krému však nejdříve proveďte test na méně viditelném místě na těle, abyste se ujistila, že s výsledným odstínem budete spokojená a před samotnou aplikací nezapomeňte na peeling.

Po krému přichází na řadu korektor. Zakryjte jen to nejnutnější, i kruhy pod očima mohou být přitažlivé. Mějte však lehkou ruku, větší množství korektoru vypadá nevzhledně a v letní žáru se snadno a rádo rozpíjí. Poté lehce přepudrujte nos, bradu a jemně také víčka. Do kabelky si přibalte kompaktní pudr, abyste mohla kdykoliv během dne zkrotit neposlušné partie na obličeji.

Nejen v letních měsících oceníte vlastnosti voděodolné řasenky. Ta se totiž nerozmazává a nedrolí. Bez obav si pak z kanceláře můžete zajít zaplavat, aniž byste se musela bát o nalíčení svých očí. K lehce snědé pleti vypadají natočené, husté a dlouhé řasy opravdu skvěle. Prakticky si vystačíte jen s dobrou řasenkou, kleštičkami a malý kartáčkem na dodatečné prokartáčování řas.

Dejte přednost neslíbatelným rtěnkám. Jen tak totiž předejdete rozmazání barvy a její usazení v jemných vráskách. Po nanesení rtěnky vyčkejte 1-2 minuty, aby se pigmenty stačily dobře usadit a barva tak zůstala opravdu nestíratelná. Dáváte-li přednost přirozenému vzhledu, vystačíte jen s konturovací tužkou v barvě rtů (např. Revlon Lippencil Waterproof v odstínu Nude) a leskem. Dbejte také zde, aby přípravky obsahovali ochranu proti slunci.

Také nehty je třeba opečovávat. Dobrý lak je ochrání před sluncem, vysoušením a nečekaným a hlavně nepříjemným lámáním. Ve slunných dnech bez obav sáhněte také pro lacích se třpytkami či výraznějších barvách. Léto přeje odvážným, tak proč si stále hrát na šedou myšku v davu.

Autor: -simona.cz-

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Od začátku týdne jedete na plné obrátky a moc vám to vyhovuje. Na první pohled jde vidět, že jste do práce zapálení. Nebojte se, že zůstanete bez odměny. Není možné makat na plný plyn a…

Nejčtenější články

Doporučujeme