Když si jde dáma v zimě zaplavat

24. 1. 2000
Plavání je výborným procvičením celé postavy, neboť svaly po CELÉM těle namáhá jiným způsobem, než jsou z běžného života zvyklé.

Když si jde dáma v zimě zaplavat


Vyloučím prozatím koupání otužilecké, neboň se domnívám, že většina z dam netouží máčet své elegantní tělo v ledové Vltavě.
Pokud tedy jdeme do bazénu, lze v něm zaplacené hodiny strávit nejrůznějším způsobem. Lze se povalovat v perličkách, či slané vodě. Perličková koupel vskutku prospívá unavenému tělu a nejen svalům, ale i pokožce a slaná voda to je báseň. Už ta vůně! Stačí chvilka a letní dovolená je zpět.
Druhý a podstatně odvážnější způsob je plavat, plavat a plavat. Plavání je výborným procvičením celé postavy, neboň svaly po CELÉM těle namáhá jiným způsobem, než jsou z běžného života zvyklé. To dodává této námaze na účinnosti. Plavání zpevňuje celé tělo a to přímo s vkusem. Zatímco běhání formuje hlavně nohy a zadek, při plavání nezůstane ušetřena jediná část těla.
A to ani nemluvím o dobrém vlivu na vaše plíce, který má pravidelné a hluboké dýchání. Je nejlepší plavat váš oblíbený styl, abyste déle vydržela a činit tak o trochu rychleji, než by bylo pohodlné. Neplavte sice moc rychle, není účelem dostat křeč, ale ani se neplácejte jako paní Radová, jak říká moje babička.
Když se cítíte už unavené, klidně si běžte odpočinout do zmíněných perliček.
Proti umělým vlnám se klidně pusňte, ale je to vážně únavné a déle to zvládnou jen lepší plavkyně. A pokud se příliš rychle unavíte, ochudíte se o další čas, kdy jste mohla klidně plavat a shazovat tukové polštářky. Hlavně se ale nebojte potopit při plavání hlavu! Plavání s hlavou stále nad hladinou snad ani neni plavání. A na závěr, do bazénu se přece jen daleko více, než bikiny hodí jednodílné plavky. Jednak stahují případné nedostatky na postavě a jednak daleko lépe drží. A vzpomeňte jaký bývá někdy v bazénech nával.

Autor: Magda

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Za tímto týdnem se budete rádi ohlížet, protože se vám opravdu dařilo. A to nadřízený ještě neví, že máte v hlavě plno plánů, které chcete uskutečnit. To si však nechte na pondělí. Nic se…

Nejčtenější články

Doporučujeme