Když smeták na oku sedí

31. 7. 2010
Když smeták na oku sedí
Už mám z toho tik. Kolem se pořád mluví o prodloužených a zahuštěných řasách, už jsme se s paničkou ptaly málem i prodavače v železářství, jestli ty dlouhé smetáky jsou jeho vlastní, nebo nalepené. A teď to máme doma. Konečně panička zjistí, jestli mít řasy, po jejichž mrknutí se tvoří průvan, jsou odměna nebo trest.

Fakt se panička potřebovala odměnit. To přece potřebuje každý. Nebo každá? Zkrátka navzdory tomu, že první co panička ráno udělá je, že si mne oči jako by je měla po probdělé noci unavené jako starej ožrala, nechala si nalepit umělé. Když se paní řasová ptala, jaké si přeje, řekla, že nejdelší, nejhustější a nejsmetákovitější. Paní řasová cosi brblala a jen já vím, že to bylo na téma: stará větev patří do blázince a ne do salonu na řasy. Potom se mrkla paničce na oči. Zase cosi brblala a povídala, že stávající řasy jsou moc jemné a nejsou husté a vůbec tíhu smetáků nebudou asi ochotné unést. Kdepak panička, rozhodla se pro smetáky a její rozhodnutí bylo nezvratné.

Paní jí zalepila spodní řasy a začala patlat lepidlo na horní víčka. Alespoň tak to panička vnímala. Panička: moje kamarádka má nalepené takové úžasné trsíky, ty nemáte? Paní řasová: jejda, jen to ne. Panička: proč? Ty bych chtěla. Paní řasová: po těch by vám vypadaly nejen řasy, ale upadla i celá víčka…. No jo, to nezná moji paničku. Ta kdyby si vymyslela, že bude mít na každém oku smrkový výhon, tak tam prostě bude. Bez ohledu na to, co se bude dít dál.

A tak paní lepila a lepila, a povídala a zase lepila. Netrvalo to ani tak dlouho a bylo hotovo. Pak nakázala chvíli ležet a nedělat nic. No jo, nedělejte nic, když vás chytí křeč do nohy. A to jsem vám ani neřekla, že si panička před tím dala k snídani čaj a sušenky a ty sušenky byly z rodu komunikativních a celou dobu, kdy paní lepila řasy, něco povídaly. Takové jako: kvííí a ouuu a bruuuum… Chvílemi se paní řasovou snažily i překřiknout. A teď tu byla navíc křeč, kterou panička zamlčela, ale házela sebou na lůžku jako potrefený kanec. Paní řasová po chvíli usoudila, že už více s šílencem v salonu nebude riskovat a zavelela posadit se a pokud možno otevřít oči. První úkol panička splnila. Posadila se a nohou v křeči kopala jako kůň. Paní řasová šikovně uhýbala. Ovšem úkol druhý – oči otevřít se paničce nepodařilo. Oči byly dočista slepené. Paní řasová vzala spodní i horní víčko, zabrala a – odtrhla je od sebe. Auuuu! Ale panička zase viděla!

První kam chvátala po jedné noze, bylo zrcadlo. Baf! Koukala na ni krasava. Když tedy opominu všechno to ostatní a soustředím se jen na ty řasy. Ty se paní řasové moc povedly. Smetáky jak vyšité trčely přesně tam, kam trčet mají. Ještě jí je učesala a pak…..pak paničce řekla, co všechno nesmí. Nesmí vlastně skoro vůbec nic. Tedy nic z toho, co dělá. A ráda. I míň ráda. Ale prostě dělá. Například panička nesmí brečet. Alespoň ne ten den, kdy jsou řasy čerstvě nalepené. Musím se smát, jak to chce udělat, když brečí denně a to zvlášť nad reklamou v televizi. Nebo nad sebou, chi chi. Rozhodně také nesmí provozovat hrátky s polštářem. Čili rýt do něj obličejem. Musí spát hezky naležato a koukat přitom do stropu. Tedy se zavřenýma očima. Už vůbec si nesmí mnout oči. Já snad smíchy spadnu ze schodů! Vždyť si ty oči šmudlá pořád! No zkrátka - prozatím řasy na oku sedí a vypadají krásně, ale otázkou je, zda tam budou sedět i zítra, když nesmí strávit divokou noc s polštářem, rýt do něj obličejem, bulet, mnout si oči... a má zakázáno ještě osmdesát dalších věcí. Povoleno je chodit a zdobit.

No co, alespoň je dnes využije na čištění brýlí zevnitř :o)) A ještě možná na svůdný pohled, který dnes díky těm krásným smetákům má. Tak snad si to do zásoby užije, protože zítra, zítra to vidím tak na šilhavý pohled vypelichaným ježkem.

Vaše

Eni

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zvykli jste si na spoustu negativních věcí, ale nyní to nesete těžko. Nezkoušejte si ani nikde stěžovat, protože nadřízený je nyní přísný a ještě by vám naložil více práce. Držte jazyk za…

Nejčtenější články

Doporučujeme