Když třešně zrály: 5 překvapivých receptů ze sladkých třešní

26. 6. 2020
Třešňová sezona je v plném proudu, k dostání jsou tmavé třešně, pomalu přichází období šťavnatých chrupek. Nejlíp samozřejmě chutnají, když si vylezete na strom a cpete se jimi jen tak. Konec snění, už nám není patnáct a stejně se to brzy přejí, a tak přichází čas na využití v kuchyni.

Samozřejmě ne každý poleze na strom, ne každý si dá třešně jen tak. Naštěstí, protože tyto sladké plody najdou báječné uplatnění v kuchyni. Tady je pět receptů, z nichž některé vás možná překvapí. Nebo snad běžně děláte třešňové halušky?

Třešňové halušky

Tip na superrychlou sladkou večeři. Nikdy by vás asi nenapadlo smíchat těsto s třešněmi, ale funguje to.

Recept na třešňové halušky najdete ZDE

Studená třešňová polévka s makovými nočky

Rafinovaný recept, ale uznejte, mák a třešně se k sobě báječně hodí, je to osvědčená kombinace. Šokující je spíše představa použít třešně jako základ polévky. Než tuto myšlenku odsoudíte, vyzkoušejte náš recept a uvidíte.

Recept na studenou třešňovou polévku s makovými knedlíčky najdete ZDE

Třešňové omeletky

Opět tip na rychlou sladkou večeři nebo svačinu, třešně můžete nahradit i dalším ovocem.

Recept na třešňové omeletky najdete ZDE

Další třešňové dezerty najdete ZDE

Třešňové knedlíčky z tvarohového těsta

A jedna naprostá klasika, která k létu prostě patří. Každá rodina má svůj recept, pokud byste hledali změnu, tak tady je. Ovocných knedlíků není nikdy dost.

Recept na třešňové knedlíky najdete ZDE

Kotletky na třešních a bezinkovém sirupu

Na závěr slaná varianta, netradiční spojení masa a třešní. Běžně znáte asi maso na švestkách, ale na třešních? Vyzkoušejte a dejte vědět do komentářů pod článkem.

Recept na kotlety na třešních najdete ZDE

 
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslouchejte hlasy svého těla a dopřejte si odpočinek při oblíbených činnostech. Jakmile si začnete nosit stres z práce domů, nastanou vám krušné chvilky. Proč si kazit náladu okolnostmi,…

Nejčtenější články

Doporučujeme