Keith Richards píše knihu

13. 6. 2007
Úctyhodná částka pěti milionů dolarů čeká na kytaristu skupiny Rolling Stones Keitha Richardse letos v létě. Tolik mu totiž jeho newyorský nakladatel slíbil za odevzdání rukopisu memoárů, na nichž proslulý hudebník v současnosti pilně pracuje.

Jak v rozhovoru pro deník New York Post naznačil hudebníkův agent Ed Victor, je ještě předčasné hovořit o obsahu díla, nicméně ho označil za největší rokenrolovou knihu všech dob. Tajuplné mlčení o obsahu zachovává také třiašedesátiletý Keith. Připustil pouze, že v ní dá průchod své nevraživosti vůči rapperům.

"Hiphop mě nechává chladným," vyjádřil se. "Netoužím, aby na mě lidé řvali. Dávám přednost tomu, aby mě oslovovali svým zpěvem."

Cenu, kterou slavný rocker za své dílko obdrží, zvýšil i fakt, že pokus jeho kolegy Micka Jaggera sepsat paměti, skončil katastrofou. Když nebyl schopen splodit ani první kapitolu, musel jinak dost prakticky založený Jagger vrátit zálohu, kterou mu nakladatel již vyplatil.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Opravdu se držíte a nevyvoláváte žádné konflikty, které by pokazily víkendovou náladu. Připravte se na den plný smíchu, zábavy a nových inspirací. Tato pomoc přijde z řad rodinných…

Nejčtenější články

Doporučujeme