Mladinký Kevin Costner v roce 1974, kdy mu bylo 19 Profimedia

Mladinký Kevin Costner v roce 1974, kdy mu bylo 19 Profimedia

Kevin Costner ještě než se proslavil Profimedia
Kevin Costner se svou druhou rodinou v roce 2013 Profimedia
Kevin Costner se svou o 19 let mladší manželkou Christine Baumgartner Profimedia
Kevin Costner má s Christine Baumgartner 3 děti Profimedia
26
Fotogalerie

Kevin Costner: Nejslavnější osobní strážce má 7 dětí a i po šedesátce je sexy!

Vždycky se kolem něj točily krásné ženy, ovšem on má už téměř patnáct let oči jen pro jednu jedinou. Jeho druhá žena Christine vypadá sice jako jeho dcera, ale to jim ani trochu nevadí. Herec, producent, režisér, kterého si navždy budeme pamatovat z filmů Osobní strážce či Tanec s vlky, právě slaví své čtyřiašedesáté narozeniny! Co má ve svém životě nejradši a čeho se bojí nejvíc?

Na herectví to nevypadalo

Kevin Costner se narodil v Lynwoodu v Kalifornii jako třetí dítě v pořadí. Po smrti prostředního bratra se rodina hodně stěhovala. Na střední škole se zamiloval do sportu, především basketu a baseballu. Kromě toho byl velký romantik, který neustále o něčem snil, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by z něj měl být herec. V roce 1973 začal studovat marketing na California State University. Během pětiletého studia začal překvapivě navštěvovat herecké kurzy.

Pokračování 2 / 5

Studentská láska

Po studiích začal pracovat v oboru a oženil se svou spolužačkou z univerzity Cindy Silvou. O herectví snil tajně, až jednou v letadle natrefil na herce Richarda Burtona, který mu řekl, že pokud chce být hercem, musí jít za svým snem. Kevin ho poslechl, dal výpověď a s rodinou se přestěhovali do Hollywoodu. Tam se živil vším možným a občas získal nějakou menší roli, dokonce i v lehce erotickém filmu.

V roce 1982 to vypadalo, že na herectví zapomene a přestane doufat. Jenže pak dostal roli ve filmu Velké rozčarování, který byl nominován na tři Oscary. Přestože byly jeho scény vystřiženy, lidé kolem filmu na něj nezapomněli. A přišel rok 1985 a hlavní role ve westernu Silverado. 

Pokračování 3 / 5

Tanec s vlky i slavný snímek Osobní strážce

Pak následoval snímek Neúplatní a v roce 1990 Tanec s vlky. Tenhle film si Costner i sám režíroval a mnozí tenkrát prorokovali, že to bude propadák, protože se v něm moc nemluví a má pomalé tempo. Spletli se. Tanec s vlky měl celkem 12 nominací na Oscara, z nichž 7 skutečně získal. A dva z nich získal Costner – za nejlepší film a nejlepší režii. Kevinova hvězda vylítla střemhlav do nebe. Pravda, tenhle úspěch už Kevin Costner nikdy nezopakoval, ale i jeho další filmy stály za to. Ať už to byl Osobní strážce, JFK či Vzkaz v láhvi. Některé byly sice propadáky (Vodní svět či Posel budoucnosti), ale i to se dá Costnerovi odpustit. Momentálně exceluje ve westernovém seriálu Yellowstone.

Pokračování 4 / 5

Na děti má vždycky čas

Během těch desítek let, co natáčel, patřil mezi padesát nejkrásnějších lidí světa a sklízel slávu. Přesto si vždy našel čas na svoji rodinu. Se svou první ženou měl tři děti, a přestože se s ní v roce 1994 rozvedl poté, co praskla jeho nevěra, vždy se o své potomky zajímal. S druhou ženou Christine, která je o dvacet let mladší, má další tři děti. S tou je nyní patnáct let. Kromě toho má nemanželského syna Liama.

Kromě herectví je výtečný muzikant, od malička hraje na klavír a jako dítě zpíval ve sboru. V současnosti má kapelu Modern West a dokonce natáčejí desky a koncertují. Mimo hudbu má slabost taky pro fotbal, konkrétně pro tým Arsenalu. Na jejich utkání je ochoten pronajmout si i soukromé letadlo, aby se tam dostal.

Pokračování 5 / 5

Stárne přirozeně

Před pár lety prohlásil, že jediné, čeho se bojí, je to, že se nedožije důležitých událostí v životě svých dětí. Nejmladší dceři Grace je teprve osm let. Svoje děti obdivuje a je ochoten se kvůli nim klidně převléknout za Elvise v den jejich narozenin. Vždycky je poslouchá a je pyšný na jejich úspěchy. A jak se smiřuje se stárnutím? „Nikdy si nebudu barvit vlasy ani si dávat na hlavu příčesek. Budete mě muset brát takového, jaký jsem,“ řekl v jednom z rozhovorů. On to ale ani nepotřebuje. Jeho charisma s vráskami neubývá.

 

Doporučujeme

Články odjinud