Kineziologie: Zbavuje bolesti, řeší vztahy i zlepšuje imunitu. Jak probíhá?

15. 8. 2019
Kineziologie: Zbavuje bolesti, řeší vztahy i zlepšuje imunitu. Jak probíhá?
Patří k jedné z nejznámějších metod alternativní medicíny a překvapivě ji uznává i řada lékařů, kteří jinak moc alternativní nadšence nemusí. Kineziologie totiž kombinuje tradiční západní medicínu s tradiční čínskou. Výsledky má skvělé, dokáže odhalit psychickou příčinu nemoci nebo bolesti, a tak dokazuje, že řada nemocí je psychosomatického původu. Proč byste ji měli vyzkoušet?

Kineziologie vychází z psychosomatiky

Podle lékařské vědy má až 95 procent všech nemocí psychosomatický základ. Jednoduše řečeno, naše zdraví závisí na tom, jak se cítíme uvnitř, tedy v hlavě. Když jsme v pohodě, jsme zdravější, a pokud nejsme v pohodě, nemoci mají mnohem větší šanci, že nás dostanou. Kineziologie napomáhá tomu, abychom začali se samouzdravováním a nalezli harmonii v životě. A jak funguje? Studuje vlastně svaly a pohyby těla (název pochází z řečtiny – kinesis – pohyb). Cílem metody je tedy udržet rovnováhu pomocí svalů, přičemž se vychází z principu, že každá skupina svalů má přímý vliv na nějaký orgán v těle – například na žaludek, krevní oběh, trávicí systém. Když jsou v pořádku svaly, budou v pořádku i jednotlivé orgány.

Jak kineziologie probíhá?

Kineziologie pracuje především s negativními emocemi, které jsou podle tvůrců metody příčinou problémů. A za ty si můžeme sami. Znamená to tedy, že k uzdravení vede pouze jedna cesta – ochota spolupracovat na samoléčebném procesu. Podle těch, kteří metodu praktikují, jsou všechny stresové situace či traumata z dětství uložené v podvědomí nebo se nevědomě projevují právě na svalech. Negativní emoce blokují proudění energie, a tím vzniká nemoc. Díky kineziologii lze najít tyto zablokované energie, a to pomocí dotyků nebo světelnou terapií.

Zkušenosti s kineziologií najdete v tomto článku:

Svalový test – negativní a pozitivní emoce

Metoda pracuje s takzvaným svalovým testem, kdy terapeut jemně zatlačí dlaní na vaši předpaženou ruku. Tak ucítí změnu napětí ve svalech. Terapeut vám pak klade otázky, na které můžete odpovídat ano, nebo ne. Nemusíte vůbec mluvit, tělo odpoví za vás. Při negativních myšlenkách ve svalu povolí napětí, při pozitivních zesílí. Zdá se to celkem snadné a někdy stačí skutečně jen několik dotyků a pohybů či svalového působení.

Co všechno může kineziologie vyřešit?

Je toho hodně a podle mnohých, kteří metodu zkusili, vyřeší naprosto všechno. Máte problémy ve vztazích? V práci? Se zdravím? Tam všude pomůže. Mezi nejčastější problémy, které kineziologie řeší, patří hyperaktivita a poruchy koncentrace (velmi vhodné pro děti s ADHD), problémy s komunikací, uvolnění stresu, partnerské neshody, hubnutí, pomáhá dokonce i s otěhotněním, alergiemi či fóbiemi. Proč to tedy nezkusit a neuklidit sami v sobě, neopustit nevhodné a negativní a nedat prostor pozitivním emocím?

Oficiální medicína kineziologii ale neuznává, názor spolku Sysifos naleznete ZDE

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S blížícím se koncem měsíce jste nejistí a nevyrovnaní. Chvíli to vypadalo nadějně, ale vracíte se do starých kolejí. Ujasněte si, co vlastně chcete. Je nejvyšší čas odpoutat se od…

Nejčtenější články

Doporučujeme