Answear.cz 799 Kč Archiv firem

Answear.cz 799 Kč | Archiv firem

Answear.cz 1799 Kč Archiv firem
Answear.cz 3199 Kč Archiv firem
CCC 1099 Kč Archiv firem
CCC 1199 Kč Archiv firem
50
Fotogalerie

Kitten heels hlásí comeback: Boty na kačenkovém podpatku budou v létě in!

Největší oblibě se těšily v 50. letech, poté upadly v nemilost a až na výjimky je všichni považovali za staromódní a neatraktivní. Nyní se ale boty na kačenkovém podpatku vracejí s velkou slávou a neměly by chybět ani vám. Jaké si obujete?

Maximálně 5 cm

Pojďme si nejdříve vysvětlit, jak vlastně boty na kačenkovém podpatku neboli kačenky či kitten heels vlastně vypadají. Jedná se o botu, u které podpatek v horní části podpírá celou patu a směrem dolů se zužuje. Jelikož bývají vysoké maximálně pět centimetrů, máte pocit, že musí být daleko pohodlnější než jejich „delší sourozenci“.

Nenechte se ale zmást, mají také své nevýhody. I když to tak nevypadá, nejsou příliš stabilní. A pokud od podpatků čekáte, že vám opticky prodlouží nohy, u kačenek na to zapomeňte, na rozdíl od jehel tuto schopnost nemají.

Co všechno nevíte o vysokých podpatcích? Podívejte se na video:

Tréninkové botky

Boty na kačence jsou spojovány s dívčím stylem Audrey Hepburn, která je do módy „zavedla“. Na počátku 50. let je nosily především mladé dívky, které chtěly působit sexy, ale ne vulgárně. Někdy se jim také říkalo „trainer heels“, protože měly nohy vytrénovat na podstatně vyšší podpatky. Jejich obliba ale postupem času klesala, až se začaly objevovat spíše na nohách našich babiček, a tak je dodnes mnoho lidí považuje za staromódní.

Novou šanci jim pak dala například princezna Diana, která je ale zřejmě volila z praktického důvodu. Jelikož ona sama byla poměrně vysoká, nechtěla si pravděpodobně přidávat další centimetry a ještě víc převyšovat budoucího krále Velké Británie Charlese. Velký comeback se tedy nekonal, nyní to na něj ale vypadá. Během pandemie je totiž vzali na milost slavní návrháři jako Louis Vuitton nebo Marc Jacobs a nyní jsou běžně k dostání v obchodech.

Velkou výhodou kačenek je, že je můžete obléct téměř ke všemu. Skvěle padnou k midi i maxi šatům, rebelský protiklad vytvoří s džínovými šortkami, v chladnějších dnech pak vypadají dobře s džínami i společenskými kalhotami. V tomto článku jsme se zaměřili především na letní modely v podobě sandálků a bot s volnou patou, které budou hitem celé léto, módní vizionáři ale kačenkám předpovídají delší budoucnost. Na podzim se totiž kačenkové podpatky budou objevovat i u kotníčkových bot, a tak se můžete těšit na další tipy!

Inspiraci najdete v naší galerii v úvodu článku!

Doporučujeme

Články odjinud