Klamte tělem - opalte se bez slunce !

3. 5. 2000
Letní počasí přímo láká, abychom změnily po zimě vybledlou kůži za krásně opálenou. Již se nemusíme smažit na přeplněných plážích a koupalištích. Pro ten správný letní vzhled vystačíme s kouzelnou samoopalovací emulzí. Musíte to ovšem s ní umět.

Klamte tělem - opalte se bez slunce

Letní počasí přímo láká, abychom změnily po zimě vybledlou kůži za krásně opálenou. Ale ouha, odborníci již několik let varují před přílišným vystavováním se slunci. Sluneční svit působí blahodárně na naši nervovou soustavu a zásobuje naše tělo velmi důležitým vitamínem D, k jeho dostatečné zásobě však stačí přejít ulici na slunečného dne. Již se nemusíme smažit na přeplněných plážích a koupalištích. Pro ten správný letní vzhled vystačíme s kouzelnou samoopalovací emulzí. Musíte to ovšem s ní umět.

Před tím než si zakoupíte nějaký přípravek ze širokého sortimentu, ujasněte si, co vlastně očekáváte. Toužíte-li po jemném zlatavém nádechu či po tahitské hnědi. Také nepodceňujte konzistenci, krémy jsou báječné na suchou kůži, emulze na normální a gely na mastnou pleň. K dostání jsou také spreje se samoopalovací emulzí, musíte mít ale větší cit pro míru. V obchodu si bronzer nejprve vyzkoušejte na méně viditelném místě. Zjistí tak, jak Vaše pleň na produkt reaguje normálně či alergicky a také uvidíte výsledný odstín. Každá pleň získává jinou barvu, proto trvejte na otestování sami na sobě a nespokojte se jen se slovy prodavačky. Pamatujte, ona je zde proto, aby především prodala. Nechcete přece řešit problém, co se zašedlou či mrkvovou barvou po celém těle.

Ten správný přípravek jste si již přinesla domů. Co dál? Před samotným nanášením si proveďte důkladný peeling celého těla a obličeje. Zvláštní pozornost klaďte na kolena, lokty a všude tam, kde víte, že máte kůži vysušenou. Zde by totiž barva chytla příliš intenzivně a výsledný efekt by nezískal na dokonalosti. Samoopalovací přípravky fungují díky chemické látce zvané dihydroxid aceton. Ten obarví vrchní vrstvu kůže, je-li však její povrch nerovnoměrný, nerovnoměrné bude i falešné opálení.

Po odstranění odumřelých a suchých buněk se důkladně osprchujte a pečlivě osušte tělo. Vlhká kůže Vám rozhodně rovnoměrnou barvu nezajistí. Jedna stékající kapka vody zanechá za sebou bílý proužek a Vy přece nechcete vypadat jako zebra. Samoopalovací přípravek pečlivě rozetřete po celém těle, nevynechejte jediné místečko, pouze patám se vyhněte, sem bronzer nepatří. Na obličej nedávejte stejný přípravek, jakým jste si natřela tělo. Zde pokožka vstřebává krémy jinak, intenzivněji. Sáhněte po speciální emulzi či krému určeného na obličej. Používejte stále jednu kosmetickou řadu. Docílíte tak vysněné rovnoměrné barvy, jakou se chlubí modelky na titulních stránkách časopisů. Samoopalovací krém vetřete pečlivě také na přechod mezi obličej a vlasy. Pokožku kolem očí natřete jen velmi zlehka. Snadno by se Vám mohlo stát, že získáte tmavé kruhy pod očima. Po aplikaci si pečlivě umyjte ruce kartáčkem a nezapomeňte na nehty, snadno získají žlutou barvu.

Falešné opálení vydrží v rozmezí 4 až 10 dní. Záleží na Vaší pleti, jak rychle se obnovuje. Péče o kůži Vám bronzovou barvu prodlouží na co nejdelší dobu. Po koupeli si tělo na obličej opečovávejte hydratační krémy a mléky, během sprchování provádějte jemný peeling houbou na mytí. Barva pleti zůstane rovnoměrná. Veselé barvy oblečení navodí iluzi krásně opálené pleti, i když barva ve skutečnosti již bledne. Sáhněte po bílých šatech, žlutém tričku či meruňkové halence. Nebojte se experimentovat se rtěnkami. Třpytivá červená, korálová nebo zlatavá oranžová představují ideální barvy na prosluněný make-up. Přidáte-li dvě vrstvy černé řasenky a řasy si pořádně prokartáčujete, jste připravena dobýt svět.

Autor: http://www.simona.cz 

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Na sklonku měsíce jste spokojení a vyhledáváte společnost lidí, které máte rádi. Ani dnes to nebude jinak. Klidně navštivte někoho z rodiny, anebo si vyjděte s kamarády. Hlavně neseďte…

Nejčtenější články

Doporučujeme