Komentáře k článku zpět na článek

Dasa52 13. 5. 2017 | 01:47

blbost opět. stalking je trestný, policie ho vyšetřit musí. stačí podat písemně smysluplné trestní oznámení a doložit například svědeckou výpovědí (pomlouvá jí komu? - svědek. píše do práce - důkaz. posílala balíčky - důkaz. propíchané pneu a zničený lak několikrát - hlásila snad policii, ne?)
niki.6: skvělý nápad. pak by jí zavřeli a v base by jí nemohla pronásledovat.

SandraN 14. 4. 2017 | 16:33

No co k tomu říct, bývalka je prostě asi magor, který nedomyslí možné následky svých počinů a patrně půjde přes mrtvoly. Tak trochu mimo mísu mně přijde fakt, že i on se s rozvodem dlouho vyrovnával, na jeho místě bych byla štěstím bez sebe, že jsem se konečně magora v sukních zbavila, a taky že když Klára nebyla příčinou rozchodu, proč se dáma tolik vozí po ní. Domnívá se, že muže přesvědčí, aby se k ní vrátil? Tímhle způsobem si nelze přece získat nic jiného, než opovržení a snad soucit. Buďto Klára vytrvá a bude dělat, že jí je to jedno, nebo bude muset podplatit nějakého pána, který by se s bývalkou seznámil a odvedl její pozornost jinam. Protože až se dítě narodí, aby se Klára bála s kočárkem vylézt z baráku. Otázku schopností, možností i ochoty policie problém řešit ponechám bez komentáře.

Elynor 14. 4. 2017 | 11:58

Ještě bych dodala, že na policii je potřeba říct jim přesně, co po nich chcete, a trvat si na tom, že se to musí řešit. Když tam někdo přijde, nesouvisle blekotá, neumí říct, co se mu vlastně stalo a co očekává, že bude policie dělat, tak ho samozřejmě vyexpedujou, a nezabývají se tím, protože mají normální práce dost. Stejně jako nemůžete přijít na stavební úřad s prostým sdělením "chci si postavit dům, dejte mi stavební povolení", tak ani na policii nemůžete přijít a říct "někdo mi ubližuje, dělejte s tím něco". Oboje musí mít určitou formu, a je potřeba tam sdělovat fakta. Ne svoje domněnky a myšlenkové konstrukce, ale skutečné prokazatelné věci a události.

Elynor 14. 4. 2017 | 11:49

Zebruška: získat číslo je minimální problém, lidi jsou strašně neopatrní a dávají svoje i cizí čísla kdekomu. Sama jsem se mnohokrát setkala s nebetyčným údivem, když po mně někdo chtěl telefonní číslo třetí osoby, a já to odmítla sdělit, s poukazem, že nemůžu rozdávat cizí čísla bez souhlasu dotyčné osoby. Veliké překvapení - a proč jako? Co na tom je, říct někomu něčí číslo? No a jak by ex věděla, že pán jede pryč - byla X let jeho manželka. Ví o něm hodně, o jeho práci, třeba i zná jeho kolegy, ví, kdy, kam a na jak dlouho dříve jezdíval, bydlí asi někde poblíž, tak mají stejný okruh, kde se pohybují... lidi vědí věcí taky jsem se kolikrát divila, co o mně cizí lidi věděli, kam chodím, kdy, s kým, kdy se vracím... jéje.

Zebruška 13. 4. 2017 | 22:39
Zebruška 13. 4. 2017 | 22:38

Tak mě taky jako první napadlo, jestli to není spíš ten její Max Jednak to, že se to děje vždy, když on je pryč - už jen je zajímavé, jak by jeho ex vždycky věděla, že on jede pryč? A jak by získala její číslo na mobil? Copak jí ho někdo z nich dával? A ví, že pomluvy o ní opravdu šíří jeho ex? Řekl jí to někdo, že ji u něj pomluvila ona? Vypadá to, že to soukromý očko není špatný nápad, aby se zjistilo, kdo to opravdu dělá. A neříkat to Maxovi!

Rambíša 13. 4. 2017 | 19:32

Lidi jsou schopni všeho,tak možná se takového něco někde stalo,ale - Připadá mi to jak ze špatné tv inscenace,já bych tedy nevěděla,co mají znamenat spálené kytky.Spíše to vypadá jako činnost psychopata a je divné,že by se tím policie nechtěla zabývat.Myslím,že od doby,co nevěřili jedné ,že ji bývalý milenec sleduje a vyhrožuje jí,a on ji nakonec zabil,tak snad si už uvědomují nebezpečnost,co by z toho případně mohlo být.Počátky bývají takto nenápadné-volání a sms,vyhrožování,ale mohlo by se to zvrtnout.Já osobně bych si zahrála na detektiva a snažila bych se zjistit,co je za tím vším.

Mata69 13. 4. 2017 | 14:03

V první řadě by příběh musel být napsán trochu reálně, aby se na něj dalo reagovat. Policie má povinnost prošetřit jakékoliv podání a né že nic neudělají pro nedostatek důkazů. A co ty spálené kytky? Ty podivné zásilky? To nejsou žádné důkazy? Takže pak zde můžeme vykonstruovat kdoví co - když to pisálek (nebo hrdinka příběhu) nenapíší pořádně.

farah.farah 13. 4. 2017 | 12:23

Pokud jí chodí dárky toho typu jaké popsala, které se dají vysvětlit jako zastrašující jde o druh pronásledování ...stalkingu což je trestný čin a nějak se mi nezdá postup policie.jestli jde o pravdivý příběh připadá mi to jako pochybení policejního postupu, protože by měli věc prošetřit. Dále by mne zajímalo "jak" se partnerovi podařilo zjistit že je to skutečně jeho EX.........to by přeci mělo být něco co je "důkaz"..... mám pocit že děravé je to spíš kvůli tomu že to pisálek psal horkou jehlou a tak to není věrohodné, ale ty díry v tom příběhu pak vyvolávají různé teorie že je to celé jinak..... no ale pokud je to skutečn tak tedy že ji úpronásleduje šílená ex a policie odmítá konat pro nedostatek důkazů, pak bych v jejím případě se holt postarala o dostatek důkazů.....poradila bych se jednak s právníkem, co jde v takovém případě dělat a možná se obrátila na nějakého detektiva, kterého bych naopak nasadila na ni....ten by tak měl poměrně snadno zjistit jestli ji skutečně sleduje ona..... bude to stá nějaké peníze, ale může to být přesně to, co může pomoct k tomu, aby ex dostala soudní zákaz přiblížení a pod.........pokud má paní nějakou sociopatickou poruchu osobnosti tak to můžou zapomenout na to že by pomohla nějaká domluva...

farah.farah 13. 4. 2017 | 12:16

j66: Musím říct, že mne zarazilo to že se to děje když je partner na cestáích..úplne mne nenapadlo to co vás že to dělá on, ale prostě to nedává logiku....ale mohlo by to být tak že když tam není on, může jí připadat sokyně více zranitelná a tak doufá že se jí podaří jí zastrašit. Rozhodně bych to neviděla jako jednoznačný důkaz že je za tím partner...

j66 13. 4. 2017 | 11:24

Tak především pokud šla paní na Policii a podala oznámení na neznámého pachatele s podezřením, že je to exmanželka parrnera, pak by ji obeslali pro podání vysvětlení a ne že by nedělal nic . Za druhé, že je to ex sděluje pouze její parner, ona ji sama nekontaktuvala. Mně totiž úplně první co napadlo, že to dělá partner sám, tomu by odpovídalo, že se to děje když je partner pryč, šátek jí zmizel, když s ním byla na večeři. Psychopat je totiž sympatický člověk, když chce. Časem se samozřejmě odhalí, ale to už je obvykle pozdě.

niki.6 13. 4. 2017 | 10:44
Lucka24 13. 4. 2017 | 07:59

Přečtěte si také

Horoskopy

Co se týče vaší kariéry a financí, nedá se mluvit o tom, že byste měli v těchto dnech zaznamenat nějaký…

Nejčtenější články

Články odjinud