Komentáře k článku zpět na článek

helza 6. 10. 2020 | 19:35

1) Klára by si měla uvědomit, že svým jednáním nejen že trápí svého muže, ale především týrá svého syna. Jak se asi cítí malý chlapec, který 8 let svého raného dětství prožívá vedle matky, toužící po druhém dítěti. Nemusí mu to nikdo říkat, to dítě vycítí.2) Dospělý člověk ví, že život není jeho hračka a že nikdo nemůže počítat s tím, že co si usmyslí a naplánuje, že to taky podle toho plánu dostane. A jedním z nejdůležitějších úkolů rodičů je své dítě na tuto realitu připravit. Dítě musí v laskavém a chráněném prostředí rodiny co nejdříve poznat, že nedostane vždy to, po čem touží, že občas musí skousnout i hodně nepříjemné věci a že někdy mu život přinese zklamání i bolest. Ale že přesto všechno je život nádherný a jedinečný. A pouze dítě připravené na reálný svět má šanci na šťastný život. Ale Klára se nyní nechová jako matka, ale jako rozmazlené dítě, které si chce vydupat co chce. Jak chce svého syna naučit přijímat realitu života, když to sama neumí? 3) Pokud Klára myslela na své první dítě a chtěla mu přinést sourozence, pokud tolik toužila po dítěti, proč se nezajímala o adopci, nebo pěstounskou péči?

Mata69 6. 10. 2020 | 10:15

No jo, zase jedna, co si myslí, že si všechno nalajnuje a ono to všechno půjde podle toho. A když to tak není, hroutí se a nechápe...Znám taky jednu takovou...Nespokojená celý život. Má být šťastná za jedno zdravé dítě, jestliže se to druhé nedaří, má to nějaký důvod. Na prahu čtyřicítky to lámat přes koleno je bláznovství. Navíc evidentně manžel už s tím nejspíš ani nijak nepočítá. Divím se, že s ní těch 8 let ten "oplodňovací maraton" vydržel.
Teď už by to měla vzít nějak na vědomí, že ta doba minula...synovi je deset, měla by se věnovat naplno jemu a ne tomu, že chce otěhotnět. Když natruc otěhotní nyní, syn bude na vedlejší koleji a ze sourozence nebude už vůbec nadšený. Je i mnohem vyšší riziko poškození plodu...fakt by se s tím paní měla smířit a radovat se z toho, co má.

Rambíša 5. 10. 2020 | 17:12

Šla jste na to špatně.Kdybyste denně šílela,abyste proboha! nepočala dítě !,tak jich máte plnou....kuchyni.Takhle si myslím,že až se na to úplně vykašlete,vzdáte to , náhle bude dítě na světě. Někdy si z nás dělá matka Příroda srandu.

SandraN 5. 10. 2020 | 13:35

Milá Kláro.
Dítě se Vám nedaří, protože jste jím doslova uminutá. Buďte ráda, že máte zdravého syna. Jsou lidé, kterým dítě vzala zhoubná nemoc. Jsou lidé, kterým se dítě narodilo tak postižené, že mu museli obětovat každou hodinu z těch 24, co jich den má. Váš muž má pravdu. Asi to tak mělo být. Nechte to plavat. Zaprvé - kdo má všechno, nač si zamane. A zadruhé - taky byste mohla tou svou nesmyslnou úpornou snahou přijít o manžela.

Elynor 4. 10. 2020 | 10:16

Už bych to nechala plavat, řečeno slovy jejího manžela. Rozdíl 10 - 11 let mezi sourozenci, to jsou de facto dva jedináčci. Pro toho staršího žádné obohacení, naopak spíš otravné povinnosti, až mu bude ten mladší sourozenec svěřován na pohlídání, a požadována po něm pomoc, protože on je ten velký a musí tedy matce pomáhat. Pro matku taky nic moc, za chvíli jí bude 40, a mateřství ve 40 letech je o dost únavnější než ve dvaceti, nehledě k riziku pro dítě, že se taky nemusí narodit zdravé. Finanční výpadek, ztráta profesní odbornosti, dnešní nejistá doba = téměř jistota ekonomické krize v důsledku koronavirových opatření, manžel může přijít o práci, ona by nemusela po mateřské žádnou rozumnou práci najít, syn třeba bude chtít studovat, minimálně střední škola, případně vysokou, to je dost let do budoucna finančně náročných. K tomu lze připočítat nesouhlas manžela, který je asi spokojený se stávajícím stavem. Co stojí proti tomu? Jenom touha mít další dítě. No, jak říkám, nechala bych to plavat.

mambule 4. 10. 2020 | 08:17

Tak ještě zkuste dítě ze zkumavky, je nejvyšší čas. Zkazit se tím nedá nic.
S manželem jsme zkoušeli mimčo ze zkumavky jako pokus o prvního potomka, protože už mi bylo přes 30 a furt nic. Nevyšlo to, ale vzápětí jsem otěhotněla přirozeně a pak ještě dvakrát, vždy na první pokus. Jedno těhotenství nedopadlo a tak máme děti dvě.
Jenom pozor na vrozené vývojové vady, vzhledem k Vašemu věku, radila bych i včasný odběr plodové vody.
Neteř (35) čekala druhé dítě ze zkumavky a na odběr včas nešla, teprve v pátém měsíci se přišlo na Downův syndrom. Tak absolvovala interrupci v takto pokročilém stádiu těhotenství, což byl masakr.

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento měsíc se chcete vzdělávat, ale prozatím jste neměli šanci najít vhodný seminář. Ke konci týden by…