KLÁRA (42): Nezvládám pubertu svých dětí, podle manžela je to moje chyba

10 komentářů

Rambíša
13. ledna 2021 • 18:00

Myslím si,že je to chyba obou manželů, nejde ale vše svádět jen na pubertu,možná děvenky byly rozmazlované,nemusely doma nic dělat a nyní se jim chce dělat všechno možné,jen ne to,co se po nich chce.Tak jedině najet na přísnější rozvrh,systém odměn a trestů,jinak by děvčata za čas skákala hlavně matce po hlavě!

Dasa63
12. ledna 2021 • 20:57

Ježiši co je to za hloupou otázku? Zapojila byste manžela - copak je partner kus lega, abych ho někam zapojovala? Je to dospělý člověk a nelze s ním zacházet jako s nesvéprávným, to by si měly ženské uvědomit v první řadě. A co se týče výchovy, tak asi to bude víc její vina, když sama říká, že je vychovává skoro sama, takže je měla asi vychovávat lépe. Ve 13 a 15 letech už to řeší dost s křížkem po funuse. Co nezvládla do 10 let, to už teď nedožene :-D Mně přijdou ty ženské úplně na palici - chtějí aby chlap vydělával a zajistil rodinu, aby byl současně domácí kutil, pomáhal s domácími pracemi, aby se staral o děti, aby s nimi chodil do divadla a k rodičům, aby je bavil, vymýšlel a platil dovolené a hlavně aby byl pořád s nimi doma :-D :-D:-D

helza
13. ledna 2021 • 10:25

@Dasa63: Rozhodně bych Kláru, ani ženy obecně nesoudila, ale v jednom máte pravdu. I já znám pár žen, které do práce nechodí, chtějí mít všechno, hned a to nejluxusnější a hlavně, když je ta emancipace, tak musí mít péči o domácnost a o děti spravedlivě a napůl. A muže pořád doma taky. :-D

Mata69
12. ledna 2021 • 17:50

Zcela určitě souhlasím, že porovnávat pubertu kluků a holek je zcestné. Ovšem obojí může být peklo. Taky je velice zcestné porovnávat dva už dospělé kluky s děvčaty v rozjeté pubertě. A vůbec he úplně mimo, puberťačkám ve všem vyhovět, jen abych měl klid a pak vyčítat manželce, že neposlouchají a dělají bugr. To se z toho tatínek vyvlíknul moc alibisticky.
Klára by měla být hlavně důsledná a prostě po holkách tu pomoc v domácnosti vyžadovat. Bezpodmínečně, s tím, že je to jejich práce ( nádobí, smetí, příprava večeře v určité dny v týdnu...).
A k reakci Helzy: kluci se vůbec nemusí rvát mezi sebou, ani tiše, ani nahlas. Mám kluky tři, nejstarší a prostřední už jsou dospělí, nejstarší už bydlí s přítelkyní, nejmladšímu bude 18 letos. Nikdy se spolu nervali, jasně, občas si vymění názory, ale to třeba já se s bráchou rvala fest. Tohle u nich neznám. Ale mají svoje povinnosti, od malička.

helza
12. ledna 2021 • 18:04

@Mata69: Ach jo, máš ještě skoro děti, moji mají 47 a 46 - skoro padesát. :-(

helza
12. ledna 2021 • 18:03

@Mata69: Já předpokládám, že se ti moji občas poprali, když byli malí (v pubertě asi už ne). Ale tiše, potichu, takže jenom předpokládám. :-D

banany
12. ledna 2021 • 17:39

Puberta je u někoho děsivá, to je fakt! Někdo jí má mírnou jako přechod u žen a někdo hroznou jako měla moje dcera! Byla doslova na pěst. Ale přežilo se to, má štěstí že ona u dvou dětí to neprožila. Vnoučata byla super!!

SandraN
12. ledna 2021 • 16:39

Nevím, jaké máte doma podmínky pro bydlení, aly zaprvé by dcery měly mít nějaký svůj prostor, který by patřil jen jim. Zadruhé asi nemají žádnou povinnost / a v tomhle věku by ji mít měly/ a mají zbytečnou energii, kterou vybíjejí tímhle způsobem. Zavedla bych tedy, když je celá domácnost spíš na mně, nové pořádky a i kdybych zuby skřípat měla, nehnuly by se mnou ty děvenky. Nádobí, koš, luxování, podlaha, po daném časovém období výměna. Samozřejmostí úklid vlastního pokoje nebo prostoru a žehlení svých věcí. Maminka bude mít prostor pro nějaký koníček mimo domov, snad tahle situace s covidem jednou skončí, a vůbec - kam si myslí, že to povede, když dcery bude pořád porovnávat, co která které řekla a hučet do manžela, aby se jim věnoval? Povede to k rozpadu rodiny. Co má ten chlap ještě dělat, když je celé dny v práci? Nebo, když mamince vadí, že to tak je, ať manžel pracuje méně a ona si najde brigádu nebo něco náročnějšího líp placeného. Aby viděla, kolik bude mít potom na všechno doma energie. A jestli holky na sebe ječí? Jednoduchá pomoc. Dámy, v tomhle rámusu s vámi odmítám být a odmítám vaše spory i řešit. Jdu na dvě hodiny ven, nemám udělanou večeři, tak se postarejte a jak tak koukám, svoje domácí práce ještě taky hotové nemáte, vrátím se v šest a bude tu nejen klid, ale ty vaše povinnosti budou udělané. Tečka. A nehnuly by se mnou. A manžel až večer přijde? Domluvila bych se s ním na tomhle postupu dopředu a řekla mu před dětmi, táto, dneska vařily večeři holky, holky noste na stůl. Večeří ve u nás v půl sedmé. Pravidla, pravidla, pravidla. Dle domluvy, spravedlivá pro všechny. Nebo maminka za pár let bude říkat...tak holky, odvezte si už ty svoje děti domů, přestaňte lítat okolo, dělejte konečně něco, já už ta vnoučata a ty vaše domácnosti vážně nezvládám, táta, ten měl nos, ten zdrhnul od nás ještě včas...!

diblinda
12. ledna 2021 • 13:02

tak já mám 4 děti, 2kluky a 2 holky, nejhorší byla puberta první slečny, komplikace byla v tom, že jsem byla rozvedená s novým manželem a co jsme mi zakázali, tatínek povolil, v pohodě jsme byli, dokud nezačala s klukama v 15, bohužel si nevybrala toho nejlepšího, takže začalo záškoláctví a tři měsíce děsu,které skončily stěhováním k otci(ten toho asi využil, aby nemusel platit vyšší výživné, protože vše vypuklo moji žádostí o zvýšení), takže 2 roky jsem informace o dceři sháněla tajně přes moji matku, s ní kontakt udržovala, no a v 17 se mi vrátila ta nejvzornější dcera, u zbylých tří jsem tu pubertu už nějak ani nezaregistrovala, ale od mala byly vedený k práci a i když někdy něco dělali s odporem, ale udělali, teď by v pubertě měla být ta nejmladší 17letá,ale zatím jsme žádný problémy neřešili , ale zatím se do toho nezapletli kluci(pořád jsou všichni de....vé), takže bych to viděla opravdu na nějakou chybu, ve 13 a 14 by měli pomáhat , sice asi s kecama, jinak s manželem a jeho výchovou to mám podobně, ale ač se nijak extra neangažuje, tak z něj děti mají respekt od mala a pokud byl problém, u kterého jsem měla pocit, že nezvládám, stačilo říct "táta" a vše šlapalo jak mělo

helza
12. ledna 2021 • 10:24

Protože jsem měla dva kluky z prvního manželství a poté dceru, protože mám vučky i vnuka, troufám si napsat svůj názor. Jednak, že nejen puberta, ale celá výchova kluků a děvčat je jiná. Kluci jsou divočejší, vzpurnější, ale i když se bráchové často perou, perou se tiše a tajně. Holky na sebe zkrátka ječí a vydržet s nimi je těžší, protože jsou navíc náladovější a citlivější. Takže opravdu nelze v žádném případě srovnávat výsledky výchovy u dvou kluků a dvou děvčat, pubertu už vůbec.Za druhé, i když dcera je vlastní dcerou mého muže, i když si přál dceru, i když ji od miminka neskutečně miluje a kluky poznal jako nevlastní, když staršímu byly 4 roky, i když oba měli ADHD (tehdy se říkalo (LMD), i když byli neskutečně zdivočelí a měli hromadu dysfunkcí, přesto všechno jsou dnes oni jeho parťáci. Dceru miluje, ale až tak nějak s bázní a ostychem. Stejně jako vnučky. Dokáže jim věnovat hromadu lásky a času, ale tak nějak jinak. S vnukem, byť teprve tříletým, se nablbne a pořád vymýšlí, co by a jak by. Prostě holky jsou pro něj milované, křehké a záhadné princezny, vnuk je pro něj parťák a kámoš od narození.

Doporučujeme

Články odjinud