KLÁRA (42): Syn četl můj deník Trapasy při sexu. Bojím se o něj

21 komentářů

nika
14. prosince 2022 • 21:11

Skrytá reklama? :-D
Jinak mně to připomnělo seriál Sexuální výchova na Netflixu. Dost jsem se bavila :lol:

Elynor
14. prosince 2022 • 10:19

Jinak souhlas se Sandrou níže - dvanáctiletý Pavlík měl být kromě sexuální výchovy také poučen, že maminčiny papíry měl nechat ležet, ne je drze sebrat a číst si je. Eventuálně měl inkasovat záhlavec, aby si to lépe zapamatoval, že na cizí věci se bez dovolení nesahá. A cizí věci jsou i matčiny deníky na botníku v předsíni. ]:-D Tam si myslím, že má matinka ještě hodně prostoru ve výchově synka.

Jariska
14. prosince 2022 • 9:17


Mimochodem, pani Klaro, mohu se zeptat, zda ty vase deniky vyjdou take v brzke dobe knizne?
Urcite by to byly velmi uspesne knihy roku a jeste navic s predpokladem, ze verejnost bude zasobovana dalsimi peprnymi dily, pokud mozno se jmeny a adresami nestastniku.
:sok: ]:-D ]:-D ]:-D

mambule
13. prosince 2022 • 21:48

Ad důvěrné informace, porušení lékařského tajemství: pokud měla dotyčná ve svých zápiscích klienty uvedené například jenom křestním jménem nebo iniciálami, tak je to nic proti ničemu a určitě ne na trestní oznámení. A proč by je tam měla zaznamenávat tak, aby je mohl někdo identifikovat, netuším.

Elynor
13. prosince 2022 • 22:14

@mambule: To pardon, ale je to něco proti něčemu. I když tam nebudou jména. Protože proč jde člověk k lékaři? Protože má nějaký problém, který mu znepříjemňuje život, potřebuje to vyřešit, a vadí mu to asi hodně, jinak by k tomu lékaři nešel, kdyby to bylo marginální. Takže jde k lékaři, věří mu, očekává pomoc, svěřuje se proto, aby tu pomoc dostal. Nevykládá ty věci paní doktorce proto, aby se ona nad tím bavila po večerech u vína. Takhle tolerantní pacient bych teda rozhodně nebyla, a zjistit, že jsem paní doktorce akorát zdrojem pobavení, tak jí vyškubu srst. ]:-D 8-)

mambule
14. prosince 2022 • 4:24

@Elynor: Njn, ale když už si nějaký lékař dělá z pacientů srandu, tak je celkem jedno, jestli si historky, které jsou mu k smíchu, zapisuje nebo jenom nosí v hlavě. Nakonec, i kdyby je paní doktorka někomu vyprávěla, pokud neuvede identitu pacienta, opravdu to trestné není. A dost často lékaři různé story dávají k lepšímu, nejčastěji sami mezi sebou. Ale i docela veřejně, viz například spisy psychiatra Vondráčka.

Elynor
14. prosince 2022 • 10:04

@mambule: Však já neříkám, že je to trestné, jenom říkám, že by se mi to jako pacientovi hrubě nelíbilo, a že bych z toho vyvodila důsledky. Spisy psychiatra Vondráčka jsem nečetla, předpokládám, že pokud by se ten dopustil něčeho nepatřičného, taky by se to řešilo. Ale je taky možné, že kde není žalobce, není soudce, že pacienti psychiatra Vondráčka jsou na tom tak blbě, že si netroufnou mít připomínky, protože mají svoje starosti a možná ani nevědí, že se o nich někde psalo (co oči nevidí, to srdce nebolí), a/nebo že je část veřejnosti tak nějak přesvědčená, že lékař je skoro bůh a že si může dovolit skoro všechno, i psát o jejich případech, aniž by dotyčné pacienty požádal o souhlas. Což si já nemyslím. To je celé. :-) A možná že psychiatr Vondráček ten souhlas pacientů měl, co já vím. Tadyhleta koza z článku je evidentně jiný případ. ]:-D

Realista
14. prosince 2022 • 11:42

@Elynor: Správně. Prof.MUDr. Vondráček žil v minulém století a nepsal o dignosách pacientů ale o tom co mu řekli. A nešlo o intimní potíže.

SandraN
13. prosince 2022 • 20:23

Maminka si tahá domů papíry, pak je neuloží řádně, kam náleží. Přece jen jde o důvěrné informace. Synáček zase leze, kam nemá a čte, co nemá. Co víc dodat. Snad má v bytě každý svůj prostor, aby nešmejdil jinde...

kočka koule
13. prosince 2022 • 12:00

Takhle si přečíst o sexuoložce, která si vede pikantní deníček o svých klientech, to pak člověka vyloženě láká, aby se svěřil do rukou nějakého -loga, jemuž bude vyprávět o svých osobních problémech, zejména intimního rázu...

JUDr
13. prosince 2022 • 15:56

@kočka koule : To,co tohle individuum popisuje,není "profesní úchylka"ale voyeurství,neprofesionalita a závažné porušení lékařské etiky. Jakékoli informace o pacientech musí být zabezpečeny a podléhají lékařskému tajemství. To zaprvé. Za druhé -lékař je povinen se soustavně vzdělávat,většinou zápasí s časem i na studium,na běžný život, natož zábavu nebývá čas,jinak není dobrý lékař. Medicína je rasovina,pokud se dělá poctivě, pěkné to člověka semele,k vyhoření je jen krůček. Asi proto tato madam nechtěla být "normální doktorka" a zaplať pánbůh volila tohle.Toto individuum dbá hlavně na mahagon a koženou sedačku a po večerech se kochá při flašce vína intimními problémy svých pacientů. Upřímně doufám, že to je smyšlený článek. Jinak je to na trestní oznámení.

kočka koule
13. prosince 2022 • 16:15

@JUDr: V klidu, tam bude spíš nějaká inspirace ze zahraničí, klidně i z amerického seriálu ;-) Mahagon v ordinaci doktora, co dělá na pojišťovnu, jasně... Upřímně řečeno si nedokážu představit vystudovanou, zřejmě i dost úspěšnou -ožku, která píše do redakce internetového magazínu a žádá čtenářky o radu, navíc ve svém vlastním oboru. Nadto sexuologů není právě mnoho a podle různých indicií by se tahle konkrétní doktorka dala při troše snahy dohledat... tu veřejnou ostudu kvůli těm deníkům by přece nemohla riskovat. Články zde (a leckde jinde) nelze brát vážně, jsou tu pro pobavení - aby bylo o čem (písemně) pokecat a u čeho vypnout.

JUDr
13. prosince 2022 • 16:18

@kočka koule: To beru,asi ve mně bouchla moje profesionální deformace,už sem nepolezu.

Milena
13. prosince 2022 • 9:59

Situace ji zaskocila-je to mama taky!

Milena
13. prosince 2022 • 9:54

To neni zadna tragedie! Jinak ale mohla ty deniky nechat tam!!!

Elynor
13. prosince 2022 • 8:51

No tak ve dvanácti už by měl mít chlapec nějaké povědomí o sexu. Pokud s ním matka o tom dosud nemluvila, skoro bych řekla, že má zanedbáno. Pravděpodobně už četl/viděl/slyšel i horší věci, protože je mnoho možností, kde dítě v jeho věku nalezne poučení. ]:-D Také záleží na tom, jakou formou si to zapisovala. Nicméně to pokládám za hodně neprofesionální chování, a kdybych zjistila, že lékař, ke kterému s důvěrou docházím a svěřují mu své problémy, si z toho dělá prču a píše si zábavný deníček, tak by mě to fakt nepotěšilo. To by bylo rázem po důvěře. kromě toho mám jistou pochybnost o tom, že by mi takováhle sexuoložka poskytla fundované rady, protože křeč do vagíny takového druhu, že by nešel vytáhnout penis, to není u lidí fyziologicky možné. To jsou jen takové historky, ve skutečnosti se to nikdy nestalo.

Milena
13. prosince 2022 • 9:57

@Elynor: To se muze stat-sice jsem o kreci ve vagine cetla zde poprve,ale stalo se me pri milovani,ze jsem dostala treba krece do obou lytek a rvala bolesti a milovani jsme museli prerusit! Pokud pise,ze zena mela krec ve vagine tak asi tento problem existuje a neni to trapas ale neprijemny problem!

Radna
13. prosince 2022 • 8:45

Tak ta mi připadá hodně špatná. Nejen, že školu tak nějak dodělala, ale z praxe si užívá mahagonový stůl, nad maturitou ohrnuje nos...a u skleničky si pročítá trapasy svých klientů?! To se tím baví? No nazdar, důvěra k této lékařce nula - a to v její profesi je podle mě velmi důležité. A jak již píšete dole, ani sama nedokáže vyřešit to, že její syn zápisky přečetl. Sakra, co tedy umí? >:-(

mambule
13. prosince 2022 • 8:18

Ostatně, pokud mu není utajena profese jeho matky, tak přece ví, že maminka řeší potíže lidí při sexu. Tak se mu to akorát trochu zkonkretizovalo.

mambule
13. prosince 2022 • 8:14

No nevím. Řekla bych, že takové záznamy psané sexuoložkou se hemží odbornými termíny, kterým dvanáctileté dítě ještě nerozumí. A pokud chlapec pochopil, že sex nemusí jít úplně hladce a mohou nastat problémy či "trapasy", tak je to jenom dobře, ne? Aspoň nebude vykulenej, až se něco podobného přihodí jemu.

jana
13. prosince 2022 • 7:15

Pokud paní sexuoložka není schopná o sexu mluvit s vlastním synem a má obavu, že by ho přečtení nějakých trapných příhod mohlo narušit, měla by vrátit diplom a jít pracovat někam, kde nenapáchá škody na klientech.

Doporučujeme

Články odjinud