Klasika pod hvězdami začíná už tento pátek

Klasika pod hvězdami začíná už tento pátek

Festival Klasika pod hvězdami začíná už tento pátek novým nastudováním slavné Bizetovy opery Carmen. Další ročník putovního operního open-air festivalu je zárukou neopakovatelných zážitků i emocí.

Po nadšených ohlasech z minulých let, kdy se desítkám tisíc návštěvníků představily operní kusy Rusalka a Nabucco, vsadil tento hudební projekt na působivou kombinaci slavné opery s jedinečným kouzlem prostředí českých zámeckých parků a zahrad v prostředí letní sezóny.

V letošním roce se výhradnímu uvedení pod otevřeným nebem těší klasické zpracování nejslavnější Bizetovy opery CARMEN. „I když zárukou kvalitního uměleckého zážitku je samo dílo, dojem ještě umocní hvězdné obsazení předních domácích i zahraničních operních pěvců, živý orchestr, renomovaní tvůrci, oslnivá výprava nebo prvotřídní technické vybavení a efekty,“ říká Pavla Filipová z pořadatelské agentury. Podle ní jsou podobné akce pro mnoho návštěvníků prvním setkáním s tzv. vážnou hudbou a vstupní branou do klasických žánrů.

Třetí ročník festivalu KLASIKA POD HVĚZDAMI láká na deset nezapomenutelných večerů, jež se uskuteční od 20. července do 24. srpna na deseti vybraných českých a moravských zámcích. V premiéře bude slavná CARMEN uvedena již tento pátek 20. července v prostředí malebného zámeckého parku v Průhonicích, následovat budou představení na zámku v Telči, Orlíku, Sychrově, během srpna pak na zámcích v Hradci nad Moravicí, Buchlovicích, Kynžvartu, Kačině, Lednici nebo Ploskovicích.

Diváci se mohou těšit rovněž na bohatou vizuální produkci, kterou budou mít na svědomí výpravná scéna, speciální dekorace a kostýmy od renomovaných tvůrců svého oboru. Organizátoři kladou důraz i na kvalitní ozvučení a osvětlení scény, stejně jako na projekci titulků v českém jazyce, jež poběží na velkoplošné LED obrazovce o velikosti 6 x 4 m. Slavnostní tečkou za každým z letních operních večerů se stane oslnivý ohňostroj, jenž ozáří kouzelné prostředí zámeckých zahrad a podtrhne velkolepost uměleckého zážitku.

ČTĚTE TAKÉ:
Jaký vliv mají na vaši váhu - práce, vztahy a děti?

ČTĚTE TAKÉ:
Velký průvodce výběrem brýlí

Doporučujeme

Články odjinud