Klasika z rakouských hor: 7 receptů, které musíte vyzkoušet

9. 2. 2018
Klasika z rakouských hor: 7 receptů, které musíte vyzkoušet
Chystáte se během zimních měsíců na dovolenou do rakouských Alp? Jestli ano, tajně vám závidíme. Pokud se musíte spokojit s českými horami, doporučujeme vám si alespoň připravit několik delikátních rakouských receptů.

Hasenöhrl (Zaječí uši)

Zaječí uši se nesmaží jen v Rakousku, oblíbené jsou i v německém Bavorsku a popularní začínají být i u nás. Nejčastěji se smaží v období masopustu. Zamilují si je děti i dospělí. Recept na Zaječí uši najdete zde.

Almnüsse (Smažené koblížky)

Almnüsse jsou podobné jako Hasenöhrl. Ideální pro děti, navíc nenáročné na přípravu. Oblíbené jsou nejen v Rakousku, ale i v německém Bavorsku. Recept na Smažené koblížky najdete zde.

Klepněte pro větší obrázek

Smetanové fleky se zelím

Skvělý tip na dnešní oběd. Garantujeme, že si je zamilují nejen děti, ale i dospělí a jídlo hned zmizí. Recept na Smetanové fleky se zelím najdete zde.

Chuť jihu: Upečte si šťavnatý pomerančový koláč!

Liptauer

Pomazánky se na cestování hodí skvěle. Jsou rychle připravené, dají se dobře převážet a večer je s chutí zakousnete s dobrým chlebem. Liptauer se vyrábí z bryndzy, ale použít můžete i jiný smetanový sýr. Pro pikantní chuť doporučujeme přidat špetku pikantní papriky. Recept na Liptauer najdete zde.

Erdäpfelkas

Další variantou na skvělou pomazánku je Erdäpfelkas, která je bez masa a opět ji máte za pár minut hotovou. Oceníte především křupavost pažitky a petrželky, které se k uvařeným bramborám skvěle hodí. Recept na Erdäpfelkas najdete zde.

Jak zrychlit metabolismus: Pár tipů, které vám pomohou zhubnout

Sádlová pomazánka

Ideální pokrm pro muže, který ho ocení po náročném dni na horách. Škvarková pomazánka se hodí k dobrému chlebu a zasytí. Je dobré používat kvalitní vepřové sádlo. Recept na Sádlovou pomazánku najdete zde.

Špekové knedlíky s máslem

Příprava špekových knedlíků zabere sice více času a je pro trochu zdatnější kuchaře, ale věříme, že to stojí za to. Doporučujeme použít pravý tyrolský špek, ať si více připadáte jako v Rakousku na horách. Recept na Špekové knedlíky s máslem najdete zde.

Tady najdete další tipy na lahodnou večeři nejen pro vegetariány.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše naznačuje, že objekt svých snů můžete potkat, když přijmete pozvání souseda nebo spolužáka. Vedle silné přitažlivosti sehrají roli také vaše společné intelektuální zájmy nebo…

Nejčtenější články